Posilňovače imunity môžu zabrániť prechladnutiu

dm drogerie markt | 13. február 2024
Posilňovače imunity môžu zabrániť prechladnutiu
foto: dm drogerie markt

Najmä na začiatku chladnej sezóny sa v škôlkach, školách a na pracoviskách objavujú nepríjemné prechladnutia a s nimi kašeľ, nádcha, bolesti hrdla a chrípke podobné infekcie. Aby sme zabránili udomácneniu patogénov v našom tele, spoliehame sa na posilňovače imunity. Proti infekčným ochoreniam sa môžete dobre vyzbrojiť týmito prírodnými účinnými látkami.

Týchto sedem posilňovačov imunity vám môže pomôcť predísť ochoreniam:

Prechladnutie je otravné a nepríjemné. Akonáhle prechladnutie chytíme, chceme sa ho rýchlo zbaviť a pomocou domácich prostriedkov proti prechladnutiu sa cítiť opäť lepšie. Tieto prostriedky na posilnenie imunity nám môžu pomôcť predísť infekcii:

1. Brusnice

Kanadské červené bobule sú skutočné vitamínové bomby. Najmä ich vysoký obsah vitamínu C posilňuje našu obranyschopnosť. Brusnice tiež stimulujú vlastnú produkciu protizápalovej kyseliny acetylsalicylovej.

2. Kurkuma

Žltý prášok je silný antioxidant a chráni pred voľnými radikálmi a inými negatívnymi vplyvmi prostredia, ktoré oslabujú náš imunitný systém. Bielkoviny obsiahnuté v kurkume môžu podporiť vlastnú imunitnú obranu organizmu a zabrániť infekciám.

3. Korene pelargónie

Pelargónia bola vždy prírodným liekom na infekcie dýchacích ciest, ako je akútna bronchitída, ale aj na zapálené dutiny. Sušené korene rastliny obsahujú antibakteriálne a antivírusové zložky a pôsobia aj expektoračne.

4. Moringa

Zázračný strom, ako sa moringa nazýva, sa považuje za jednu z najvýživnejších rastlín na svete. Obsahuje železo, vápnik, draslík, horčík, vitamíny C, A, E, vitamíny skupiny B a antioxidanty, ktoré podporujú imunitný systém a môžu mať protizápalový účinok.

5. Rakytník

Oranžové divoké plody obsahujú viac vitamínu C ako väčšina citrusových plodov, preto sú tieto malé bobule známe aj ako „citróny severu". Vitamín C a zinok v rakytníku chránia pred prechladnutím a podporujú hojenie rán.

6. Zázvor

Gingerol, štipľavá látka, ktorá dáva zázvoru jeho typickú chuť, má podobný účinok ako aspirín. Hľuza je tiež bohatá na éterické oleje. Zázvor sa používa na liečbu chrípky a bolesti v krku.

7. Spirulina

Táto mikroriasa alebo modrozelená riasa je bohatá na železo, chlorofyl a betakarotén. Spirulina je tiež dobrým zdrojom rastlinných bielkovín. Farbivo riasy má antioxidačný účinok a posilňuje imunitný systém.

dm ponúka širokú škálu vitamínov a výživových doplnkov. Stačí si len vybrať:

Predstavujú výživový doplnok s brusnicovým extraktom a vitamínom C. Vitamín C prispieva k správnej funkcii imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Obsahujú vitamín C, vitamín D3 a výťažok z kurkumovníka dlhého. Pomocou technológie NovaSOL® je výťažok so sekundárnou rastlinnou látkou kurkumínom spracovaný v tekutej forme, čo umožňuje jeho vysokú biologickú dostupnosť (absorpciu). Prípravok neobsahuje výťažok z čierneho korenia (piperín). Obsiahnuté látky - vitamín C a D prispievajú k normálnemu fungovaniu imunitného systému, pričom vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek.

Tieto oranžové bobuľky, chuťou pripomínajúce šípky, obsahujú vitamín C, E a karotenoidy. Jemnú sladkastú chuť rakytníka zjemní pridanie minerálnej či obyčajnej vody. Dochuťte si ňou tiež dezerty či smoothie.

Koncentrovaný zázvorovo - kurkumový  7-dňový shot osvieži každý deň. Ovocno-zeleninový nápoj je zmesou ovocných štiav so šťavou zo zázvoru a kurkumy, s pomarančovou šťavou a s acerolovou dreňou. Bohatý shot je plný vitamínu C, povzbudí organizmus a dodá vitamíny. Môžete si z neho pomaly odpíjať každý deň. Malé balenie je vhodné aj do tašky.

Vitamín C vo forme prášku je výživový doplnok. V zložení sa nachádza len čistá 100% kyselina L-askorbová vo farmaceutickej kvalite. Vitamín C je dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému, pomáha pri nachladnutí, je vhodný pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži či jednotvárnejšom stravovaní.

Týždenná kúra na podporu imunity predstavuje výživový doplnok v ampulkách s vitamínmi, sekundárnymi rastlinnými látkami a minerálnymi látkami. Vitamín A, B6, C a tiež meď, selén, zinok a železo prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. Tekutina má príjemnú ovocnú pomarančovú príchuť, ktorá osvieži v každom ročnom období. S cukrom a sladidlami.