TVÁROVÁ JOGA: Lifting tváre bez skalpela

Mária Jančeková, Cvičte.sk | 2. máj 2018
TVÁROVÁ JOGA: Lifting tváre bez skalpela

Každý z nás sa určite aspoň raz v živote pristihol pri zrkadle neveriacky krútiac hlavou, že vrásky, či už mimické alebo tie, ktoré sa objavia po čase, ešte stále nie sú náš problém.

Harmonická tvár vie vždy očariť a zaujať. Všetci vieme, že krása je daná od prírody, k dokonalosti však môže dopomôcť jednoduché pravidelené cvičenieFACE JOGA.

Joga tváre je skvelým prostriedkom na vrásky

FACE JOGA, alebo tvárová jóga, je prirodzená cesta, ako sa cítiť mladšie a zdravšie s ďalším extra pocitom uvoľnenia a pohody. Ide o kombináciu tvárových cvičení, masáže tváre, tvárovej akupresúry, relaxácie a celkového uvoľnenia. 

FACE JOGA prináša okrem prirodzeného liftingu tváre pohodu mysle, tela a duše. Každý z nás takto dostáva príležitosť cítiť sa a vyzerať lepšie v každom veku.

Po tom, ako som začala okrem denného a nočného krému aplikovať na svoju tvár pravidelne pár cvičení denne, môžem povedať, že to funguje. Svojich 57 svalov precvičujem vždy ráno, tak aspoň nezabudnem a teším sa, že to bude mať celodenný efekt. Na začiatku je dôležité vyskúšať čo najviac možných cvičení a potom si vybrať, hlavne nech nás to baví.

Čo môžeme od FACE JOGY očakávať?

Prínosmi pravidelného cvičenia FACE JOGY sú hlavne spomalenie starnutia, redukcia vrások a očných vačkov, spevnenie a celkové zlepšenie pleti. Tvárové cvičenie znižuje bolesti hlavy, odbúrava únavu očí, prináša pokožke zdravé napätie, ktoré vedie k energickému vzhľadu a zdravému lesku.

Som ešte mladá a vrásky ma zatiaľ netrápia

FACE JOGA nie je len pre tých, ktorí sa snažia bojovať s vekom, ale je aj pre tých, ktorí chcú na sebe niečo vylepšiť, ako napríklad zredukovať mimické vrásky, odstrániť očné vačky alebo odstrániť dvojitú bradu... Nikdy nie je neskoro začať a vyskúšať, aký efekt pár cvičení denne na vás zanechá.

FACE JOGA je zároveň preventívnou metódou – čím skôr s cvičením začnete, tým vyššia je pravdepodobnosť, že nemusíte mať obavy z akýchkoľvek znakov starnutia, stresu alebo celkového napätia a rýchleho životného tempa. Je to tak, rýchle životné tempo, stres, dokonca znečistené prostredie zanechá všetky možné “záznamy“ tam, kde ich najmenej chceme.

3 najpopulárnejšie FACE JOGA cvičenia 

1. “Technika V” - vedie k redukcii vrások okolo očí, k zvýrazneniu očí a k celkovej energizácii tváre.

Položte dlane na tvár tak, aby boli oba prostredníky medzi obočím a ukazováky položte tak, aby sa z každej strany dotýkali vonkajších kútikov očí. Pomaly pritlačte oba ukazováky tak, aby jemne tlačili na vonkajšie kútiky očí.

Pozrite sa smerom hore a začnite postupne smerovať spodné viečko nahor tak, ako keby ste chceli veľmi silno zažmúriť, vydržte pár sekúnd a povoľte. Opakujte minimálne 6-krát. Pred ukončením cvičenia zavrite oči a na 10 sekúnd, silno stlačte a uvolnite.

face joga

2. “Hladký úsmev“ - na redukciu vrások okolo úst a na spevnenie lícnych svalov.

Perami zakryte zuby a ústa vytvarujte do písmena O. Potom na vašej tvári vyčarujte úsmev taký široký, ako je to len možné. Snažte sa mať zuby stále zakryté. Opakujte 6-krát.

Podržte úsmev a položte jeden ukazovák na bradu. Začnite pomaly otvárať a zatvárať ústa a kontinuálne zakláňajte hlavu na maximum. Uvoľnite a opakujte ešte dvakrát.

3. “Pozícia Žirafa” = krásna pokožka v oblasti krku a dekoltu.

Pozerajte dopredu, položte horizontálne končeky prstov na hornú časť krku. Začnite hlavu postupne zakláňať, pri zakláňaní hlavy hladkajte/masírujte prstami pokožku krku smerom nadol. Zakloňte na maximum a opakujte ešte dvakrát. Potom vystrčte spodnú peru na maximum, položte končeky prstov oboch rúk na kľúčnu kosť. Zvihnite bradu nahor a tlačte kútiky úst opačným smerom nadol. Podržte počas 4 hlbokých nádychov.

Pri niektorých cvičeniach si budete pri pohľade do zrkadla pripadať trochu smiešni, ale nenechajte sa odradiť. Keď ma môj priateľ pristihol pri zrkadle, ako praktizujem hladký úsmev, dodal, že ani na neho sa tak neusmejem a vystrašene odišiel. Snáď si o pár rokov uvedomí, že to nie je len ten dar od prírody.