Kryoterapia - Mrazivá stávka na krásu

Gabriela Bachárová | 22. november 2016
Kryoterapia - Mrazivá stávka na krásu

O kryoterapii ste už určite počuli a vaša reakcia bola pravdepodobne zdržanlivá. Niečo v zmysle „Fajn, neznie to zle, niekto sa tam možno aj odváži ísť, ale ja to rozhodne nebudem.“ Nikdy však nehovorte nikdy.

Nemáte radi zimu a chlad? Keď si prečítate náš článok, možno radikálne zmeníte názor. Chlad je silným spojencom na ceste za skvelým vzhľadom, hoci väčšinou sa pred ním snažíme chrániť. Je prekvapivé, že vďaka nemu vynikne ženská krása.

Môžete vyskúšať napríklad chudnutie pomocou zmrazenia tukových buniek. Alebo pobyt v miestnosti s teplotou až mínus 150 stupňov. Získate tým sviežu a mladistvejšiu pokožku.

Mrazivá terapia - Kryoterapia

Kryoterapia je terapia mrazom, ktorá prebieha v špeciálne upravenej komore pri teplote mínus 100 až 150 stupňov Celzia.

O kryoterapii ste už určite počuli a vaša reakcia bola pravdepodobne zdržanlivá. Niečo v zmysle „Fajn, neznie to zle, niekto sa tam možno aj odváži ísť, ale ja to rozhodne nebudem.“ Nikdy však nehovorte nikdy.

Kryoterapia je pre zdravého človeka úplne bezpečná. Mrazivý vzduch v takzvanom poláriu, ako sa chladová komora nazýva, je totiž zbavený vlhkosti, teda je suchý, a preto neškodí. Teplota tela zostáva zachovaná, nedochádza k podchladeniu.

Ochladí sa len povrch pokožky. V poláriu strávi záujemca len niekoľko minút, zvyčajne tri. Aby mala metóda väčší efekt, je dobré zopakovať ju s minimálne trojhodinovým odstupom.

Viete, že krása veľmi úzko súvisí práve s dobre fungujúcim metabolizmom a výkonným lymfatickým systémom?

Kryoterapia pozitívne ovplyvňuje nielen imunitný systém, srdce, cievy, pľúca, ale má aj nezanedbateľný vplyv na stav pokožky, ktorá je vďaka šokovej terapii zrazu dobre prekrvená a tým lepšie zásobená kyslíkom. Ako sme už v úvode spomenuli, len výdatne prekrvená pleť je pekná.

Túžite po dokonalej pleti? 10 praktických rád ako sa k nej dopracovať

Benefity mrazivej terapie?

Pobyt v mrazivej miestnosti urýchľuje metabolizmus a aktivuje lymfatický systém. A teraz pozor. Viete, že krása veľmi úzko súvisí práve s dobre fungujúcim metabolizmom a výkonným lymfatickým systémom?

Používanie krémov a ďalších kozmetických prostriedkov je dôležité. Na stav pokožky má však veľký vplyv aj to, čo sa deje vnútri nášho organizmu. Kým všetko funguje, ako má, odráža sa to na koži.

Už dávno je známe, že zlé a pomalé zažívanie má za následok matnú, šedivú a unavenú pleť. A ak horšie funguje lymfatický systém, zvyšuje sa napríklad pravdepodobnosť vzniku celulitídy. Lymfatické tkanivo je nepostrádateľné, pretože odvádza z tela (a teda aj z kože) škodliviny a odpadové látky. 

Čítajte tiež: Krásna pleť a dobré trávenie ako nerozlučná dvojica

Klop. klop. hlási sa chrípka!

  

Niečo na vás lezie? Stavte na silný protichríkový čaj z domácej lekárne