Očarujúce vlasy? Ide to!

Redakcia | 15. apríl 2019
krásne vlasy, recept na krásne vlasy, ako si zlepšiť kvalitu vlasov, kvalitné vlasy, vlas, končeky, maska na vlasy, domáca maska, vlasová kozmetika

Dobrý kaderník vie urobiť divy, no mať krásne vlasy aj v bežný deň, kedy nemáte na návštevu salóna čas, je na nezaplatenie. Zopár trikov vie urobiť malý zázrak. Pozrite sa ktoré to sú.

Lesklé vlasy s banánom

Sviežosť, hebkosť a vitalitu zaručí na minerály bohatý banán. Roztlačte ho spolu s tromi lyžicami olivového oleja a jednou lyžicou medu. Po 15 minútach pôsobenia zmes dôkladne umyte vodou. Zmes môžete použiť aj ako účinnú masku na rozjasnenie pleti.

Kokosový olej na rozštiepené končeky

Kokosový olej je cenným prírodným prostriedkom na obnovu štruktúry vlasových vlákien. Hydratuje a zacelí poškodené vlasy a dodá im hebkosť a lesk. Netreba pritom veľa, iba si jemne votrieť kokosový olej do končekov vlasov. Môžete tak urobiť po umytí vlasov navlhko i nasucho. Vhodné je nechať pôsobiť aj cez noc.

Kávová maska na vysušené vlasy

Jedným z najobľúbenejších domácich pomocníkov je kávová maska. Vysušeným a poškodeným vlasom dodá vitalitu a potrebné živiny. Na jej prípravu stačí zmiešať dve kávové lyžičky kvalitnej mletej kávy, jeden žĺtok a tri lyžice extra panenského olivového oleja. Kašičku do vlasov votrite a po 15 minútach zmyte vlažnou vodou.

Zdravé vlasy milujú proteíny

Spevnenie, zhustenie, lepšia kvalita. Skúste do jedálnička zaradiť viac bielkovín, nielenže sa vám skvalitnia vlasy, ale pomôžu i pleti a vášmu svalstvu. Vlasom dopomôžu najmä ryby, ale cenným zdrojom živín je aj fazuľa a zelená zelenina.

Vlasy a starostlivosť

Kaderníci odporúčajú neumývať si vlasy dole hlavou a ani si ich tak nečesať. Investujte do špeciálnych hrebeňov na svoj typ vlasov, alebo si zaobstarajte kvalitnú kefu, ktorá minimalizuje vytrhávanie. Po vyfénovaní češte vlasy jemne najprv v dolnej časti a potom nahor.

Správne nastavený jedálniček dostane do formy nielen vaše telo, ale aj vlasy a pleť. Preto milé dámy pozor, žiadne uletené diéty, len kvalitná a vyvážená strava.