Olivový olej v domácej kozmetike

Redakcia | 30. Jun 2018
Olivový olej  v domácej kozmetike

Nielen v kuchyni bude tento dobre známy a preferovaný olej užitočný. Pri kozmetických radách však radšej siahnite po skutočne extra panenskom a zájdite si radšej do špecializovaného bio obchodu.

Olivový olej možno využívať aj samostatne ako zábal na vlasy, či prostriedok po umytí na končeky vlasov, ale vynikajúci je aj ako spájadlo. Dobre reaguje v kombinácii s inými olejmi, zvlášť mandľovým, ricínovým i kokosovým.

Krásna pokožka vďaka olivovému oleju

Olivový olej stimuluje proces obnovy buniek, zvláčňuje pokožku a vďaka vysokému obsahu vitamínu E sa postará o jej pružnosť a hebkosť. Zelené zlato bude výborné aj do kúpeľa – šálka olivového oleja v kombinácii s litrom mlieka sa vám raz do týždňa postará o hodvábnu textúru kože.

Pre pružnosť ním môžete obohatiť aj svoj denný krém, spolu so šálkou tvarohu a troma lyžicami medu zase poslúži ako desaťminútová maska na tvár na rýchle dodanie vitamínov a minerálov. Samostatne ho môžete naniesť na vatový tampón a jemne ním prejsť po celej tvári a dekolte pre šetrné, citlivé a veľmi účinné odlíčenie. Spolu s trstinovým cukrom, ovsenými vločkami a medom zase dosiahnete vynikajúci peeling celého tela.

FIT štýl tip:

Ak sa vám stalo, že máte po aplikácii niektorého z olejov  vlasy zlepené, problém bude v tom, že potrebujú okrem premastenia hlavne zvlhčiť, čo je v našom suchom podnebí normálne. Vlasy žien, ktoré žijú v krajinách pri mori sa preto správajú úplne inak a sú po aplikácii olejov krásne lesklé a vyživené.

Vyskúšajte aplikovať preto každý olej, ktorý chcete použiť na vlasový zábal spolu s kvalitným neoplachovacím zvlhčujúcim kondicionérom v pomere 1: 1, nechajte pôsobiť 15 min. , opláchnite a vlasy umyte bežným spôsobom.

Ricínový olej ako ho nepoznáte
Prečítajte si tiež:

Ricínový olej ako ho nepoznáte