Trápi vás nezdravá pleť, bolesť hlavy, únava? Oxygénoterapia môže byť riešením.

Trápi vás nezdravá pleť, bolesť hlavy, únava? Oxygénoterapia môže byť riešením.
17.1.2017 v kategórii Krása, autor Zuzana Jirková, foto: istockphoto.com

Bývate často unavení? Vaša pleť má nezdravú farbu? Trápi vás bolesť hlavy? Oxygénoterapia je dlhoročnou praxou overená liečebná procedúra, ktorá môže pomôcť.

Oxygenium alebo kyslík je veľmi rozšíreným prvkom a jeho prítomnosť je absolútne nevyhnutná pre existenciu väčšiny živých organizmov na našej planéte. Nemali by sme preto jeho silu podceňovať!

  • Bývate často unavení?
  • Vaša pleť má nezdravú farbu?
  • Trápi vás bolesť hlavy?
  • ...Proste sa necítite úplne „vo forme“?

Možno váš organizmus postráda to najzákladnejšie – dostatok kyslíka.

Žijeme v dobe zhonu, vysokého pracovného nasadenia, nedostatku času, stresu, starostí a každodenne sa potýkame s celým radom negatívnych vplyvov, ktoré ovplyvňujú náš organizmus. Mnohí z nás sa snažia učiť svoje telo s týmito vplyvmi bojovať a dopĺňajú vitamíny, minerály, relaxujú a zdravo sa stravujú. Ale často aj napriek tomu pociťujú, že im stále niečo chýba.

Riešenie je možno na dosah ruky! Chcelo by to len o trochu viac životodárneho kyslíka! Dostatočnú vzpruhu môžete získať pri oxygénoterapii (terapia kyslíkom), ktorá dokáže telo celkovo zregenerovať, povzbudiť unavenú myseľ a vyplaviť škodlivé látky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kyslík je elixírom života.

„Kyslík okrem iného prispieva k vstrebávaniu živín a vitamínov a pomáha tak nášmu telu rýchlo sa zbaviť škodlivých toxínov.“

Mozog je naším najdôležitejším orgánom a musí byť dostatočne okysličovaný. Riadi nielen činnosť všetkých ďalších orgánov organizmu, ale má na svedomí aj naše mentálne schopnosti a pocity. Ak nie je mozog dostatočne okysličovaný, môže dôjsť k zhoršeniu pamäti, zhoršuje sa nám nálada, cítime sa bez vitálnej energie, môžeme pociťovať psychické problémy, depresie, trpieť pocitmi mdlôb a môžu nás trápiť problémy s pleťou.

Mohlo by vás zaujímať: Kryolipolýza - Tukové bunky, traste sa od zimy!

Čo je to oxygénoterapia?

Každý z nás si je vedomý, že dýchanie je našou základnou ľudskou potrebou. Oxygénoterapia je dlhoročnou praxou overená liečebná procedúra, vykonávaná v liečebných zariadeniach či salónoch školenými odborníkmi alebo lekármi, ktorá využíva aplikáciu zmesi čistého kyslíka a vzduchu.

Podstatou tejto procedúry je vdychovanie kyslíka vo vyššej koncentrácii, než v akej sa vyskytuje vo vzduchu. Čím sa tiež zvýši koncentrácia v krvi, zrýchľuje sa krvný obeh a viac kyslíka sa dostáva aj do tkanív. Terapia má priaznivé účinky, ktoré sa prejavujú takmer okamžite bez vedľajších účinkov.

Oxygénoterapia je vhodná pre všetkých bez rozdielu veku či pohlavia a je bezbolestná. Lieči, omladzuje a vráti pokožke a unavenej pleti sviežosť.

Prečítajte si tiež: Krásna pleť a dobré trávenie ako nerozlučná dvojica

Vzhľadom na to, že kyslík je potrebný na získavanie energie pri bunkovom metabolizme, jeho nedostatok vedie k zníženému množstvu energie, poruchám pamäti, zníženiu výkonnosti, spomaleným reakciám či zníženiu kvality zraku a sluchu.

Terapia kyslíkom je využívaná rovnako pri očných a ušných chorobách, migrénach, klimakterických problémoch, na posilnenie imunitného systému, ochranu pred rakovinou, spomalenie procesu starnutia nielen po stránke telesnej, ale i duševnej, zlepšenie depresívnych psychických stavov, zlepšenie všeobecnej kondície pred operáciami či ako pomocná liečba pri srdcových arytmiách, angíne pectoris, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, bércových vredoch, pri astme, opakovaných bronchitídach a pri cievnych problémoch.

 

Pri vdychovaní vzduchu s vyššou koncentráciou kyslíka stúpa počas aplikácie aj koncentrácia kyslíka v krvnej plazme, zvyšuje sa prietok krvi kapilárnym riečišťom, a tým dochádza aj k lepšiemu prísunu kyslíka tkanivám.

Zvýšený prísun kyslíka tkanivám zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje tak nielen rast, ale aj regeneráciu. Spomaľuje sa proces telesného a duševného starnutia, posilňuje sa imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu a tiez sa zlepšuje energetický stav organizmu.

Čítajte tiež:
Svieža pleť za 15 minút
Chcete, aby bola vaša pokožka vo forme v každom ročnom období? Nadopujte ju biotínom!