Trápi vás nezdravá pleť, bolesť hlavy, únava? Oxygénoterapia môže byť riešením.

Zuzana Jirková | 17. Jan 2017
Trápi vás nezdravá pleť, bolesť hlavy, únava? Oxygénoterapia môže byť riešením.

Bývate často unavení? Vaša pleť má nezdravú farbu? Trápi vás bolesť hlavy? Oxygénoterapia je dlhoročnou praxou overená liečebná procedúra, ktorá môže pomôcť.

Oxygenium alebo kyslík je veľmi rozšíreným prvkom a jeho prítomnosť je absolútne nevyhnutná pre existenciu väčšiny živých organizmov na našej planéte. Nemali by sme preto jeho silu podceňovať!

  • Bývate často unavení?
  • Vaša pleť má nezdravú farbu?
  • Trápi vás bolesť hlavy?
  • ...Proste sa necítite úplne „vo forme“?

Možno váš organizmus postráda to najzákladnejšie – dostatok kyslíka.

Žijeme v dobe zhonu, vysokého pracovného nasadenia, nedostatku času, stresu, starostí a každodenne sa potýkame s celým radom negatívnych vplyvov, ktoré ovplyvňujú náš organizmus. Mnohí z nás sa snažia učiť svoje telo s týmito vplyvmi bojovať a dopĺňajú vitamíny, minerály, relaxujú a zdravo sa stravujú. Ale často aj napriek tomu pociťujú, že im stále niečo chýba.

Riešenie je možno na dosah ruky! Chcelo by to len o trochu viac životodárneho kyslíka! Dostatočnú vzpruhu môžete získať pri oxygénoterapii (terapia kyslíkom), ktorá dokáže telo celkovo zregenerovať, povzbudiť unavenú myseľ a vyplaviť škodlivé látky. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kyslík je elixírom života.

„Kyslík okrem iného prispieva k vstrebávaniu živín a vitamínov a pomáha tak nášmu telu rýchlo sa zbaviť škodlivých toxínov.“

Mozog je naším najdôležitejším orgánom a musí byť dostatočne okysličovaný. Riadi nielen činnosť všetkých ďalších orgánov organizmu, ale má na svedomí aj naše mentálne schopnosti a pocity. Ak nie je mozog dostatočne okysličovaný, môže dôjsť k zhoršeniu pamäti, zhoršuje sa nám nálada, cítime sa bez vitálnej energie, môžeme pociťovať psychické problémy, depresie, trpieť pocitmi mdlôb a môžu nás trápiť problémy s pleťou.

Mohlo by vás zaujímať: Kryolipolýza - Tukové bunky, traste sa od zimy!

Čo je to oxygénoterapia?

Každý z nás si je vedomý, že dýchanie je našou základnou ľudskou potrebou. Oxygénoterapia je dlhoročnou praxou overená liečebná procedúra, vykonávaná v liečebných zariadeniach či salónoch školenými odborníkmi alebo lekármi, ktorá využíva aplikáciu zmesi čistého kyslíka a vzduchu.

Podstatou tejto procedúry je vdychovanie kyslíka vo vyššej koncentrácii, než v akej sa vyskytuje vo vzduchu. Čím sa tiež zvýši koncentrácia v krvi, zrýchľuje sa krvný obeh a viac kyslíka sa dostáva aj do tkanív. Terapia má priaznivé účinky, ktoré sa prejavujú takmer okamžite bez vedľajších účinkov.

Oxygénoterapia je vhodná pre všetkých bez rozdielu veku či pohlavia a je bezbolestná. Lieči, omladzuje a vráti pokožke a unavenej pleti sviežosť.

Prečítajte si tiež: Krásna pleť a dobré trávenie ako nerozlučná dvojica

Vzhľadom na to, že kyslík je potrebný na získavanie energie pri bunkovom metabolizme, jeho nedostatok vedie k zníženému množstvu energie, poruchám pamäti, zníženiu výkonnosti, spomaleným reakciám či zníženiu kvality zraku a sluchu.

Terapia kyslíkom je využívaná rovnako pri očných a ušných chorobách, migrénach, klimakterických problémoch, na posilnenie imunitného systému, ochranu pred rakovinou, spomalenie procesu starnutia nielen po stránke telesnej, ale i duševnej, zlepšenie depresívnych psychických stavov, zlepšenie všeobecnej kondície pred operáciami či ako pomocná liečba pri srdcových arytmiách, angíne pectoris, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, bércových vredoch, pri astme, opakovaných bronchitídach a pri cievnych problémoch.

 

Pri vdychovaní vzduchu s vyššou koncentráciou kyslíka stúpa počas aplikácie aj koncentrácia kyslíka v krvnej plazme, zvyšuje sa prietok krvi kapilárnym riečišťom, a tým dochádza aj k lepšiemu prísunu kyslíka tkanivám.

Zvýšený prísun kyslíka tkanivám zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje tak nielen rast, ale aj regeneráciu. Spomaľuje sa proces telesného a duševného starnutia, posilňuje sa imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu a tiez sa zlepšuje energetický stav organizmu.

Čítajte tiež:
Svieža pleť za 15 minút
Chcete, aby bola vaša pokožka vo forme v každom ročnom období? Nadopujte ju biotínom!