Chcete novú prácu? Predstavte si ju. Vaše skúsenosti.

Gabriela Bachárová | 11. Jul 2017
Chcete novú prácu? Predstavte si ju. Vaše skúsenosti.

Ako sa Kristíne podarilo násjť si novú prácu aj vďaka predstavivosti? Alebo Janka, ktorá, ako sama tvrdí, vďaka vizualizácii ľahko porodila...

„Novú prácu som si najskôr predstavila“

Dlhšiu dobu som si nemohla nájsť prácu. Keď ma odmietli na niekoľkých pohovoroch, začala som postupne strácať nádej a prestala som si veriť. To sa potom, samozrejme, odrazilo na ďalších neúspešných pokusoch nájsť si zamestnanie. Bola som už úplne zúfalá, sebavedomie som mala na nule.

Poradíme vám ako na to: Tréning predstavivosti: buďte efektívni.

Potom som si v jednej knižke prečítala o sile vizualizácie a povedala som si, že rozhodne nemám čo stratiť. Začala som si každý večer predstavovať, ako získavam novú prácu. Ešte stále nemôžem uveriť, čo sa stalo.

Niekoľko dní potom som išla na ďalší pracovný pohovor, a tentoraz som bola zvláštne presvedčená, že to vyjde, pretože som už dopredu z mojich predstáv poznala všetky podrobnosti toho, ako bude schôdzka prebiehať. Vedela som, ako sa budem správať, čo budem hovoriť, ako sa budem cítiť a ako budem reagovať.

Predstavila som si tiež, ako asi sa bude správať protistrana. Zrejme zo mňa musela vyžarovať veľká sebaistota, pretože prácu som po hladkom pohovore naozaj získala, a to sa na miesto hlásila asi stovka ľudí

Znie to trochu neuveriteľne, ale naozaj verím tomu, že zamestnanie sa mi podarilo nájsť si vďaka niečomu takému prostému a dostupnému, ako je vlastná predstavivosť. (Kristína)

„Vďaka vizualizácii som ľahko porodila“

Mala som výnimočne ľahký pôrod, a verím tomu, že bol taký práve vďaka vizualizácii. Počas celého tehotenstva som si predstavovala, ako ku mne dieťatko ľahko a nežne pripláva. Pláva po mori a ja ho čakám na brehu s otvorenou náručou.

Mohlo by vás zaujímať: 5 mýtov o cvičení v tehotenstve

Vezmem si ho na ruky a obaja sme šťastní, že zvládlo svoju prvú a najnáročnejšiu cestu. Neviem presne, prečo som si zvolila túto predstavu. Voda je ale symbolom života, dieťatko v brušku tiež pláva vo vode, intuitívne som preto asi zvolila „vodný motív“ mojej vizualizácie.

Pôrod som mala bleskurýchly a takmer bezbolestný. Dcérka prišla na svet za dve hodiny od prvej kontrakcie. Že všetko prebehlo tak rýchlo a bez komplikácií, za to určite do istej miery vďačím aj svojim predstavám.

Vďaka nim som sa naladila na svoje telo a na to maličké vnútri a tiež som si začala veriť, že môžem pôrod dobre zvládnuť. V mysli som si tiež prechádzala jednotlivé fázy pôrodu, predstavovala som si, ako sa dieťatko ľahko pohybuje pôrodnými cestami, ako sa potom objavuje hlavička a nakoniec celé telíčko.

Tieto predstavy ma veľmi upokojili a som presvedčená, že moje telo si ich „uložilo“ do svojej pamäti a keď sa potom pôrod rozbehol, jednoducho ich použilo na to, aby sa dcérka mohla bezproblémovo narodiť. Verím tomu, že presne takto vizualizácia funguje." (Jana) 

Čítajte tiež: Predstava či realita? Mozog to nerozlišuje. Vizualizujte a zmeňte svoj život!