Veľký vekový rozdiel medzi partnermi - vaše príbehy.

Redakcia | 29. september 2018
Veľký vekový rozdiel medzi partnermi - vaše príbehy.

Nech už sa nachádzate v akejkoľvek životnej situácii, buďte obozretní, a podľa možností, žite svoj život bez ohľadu na vek, pretože v mnohých prípadoch stráca svoju rolu a stáva sa len číslom.

A bolo po láske kvôli inej...

„Keď som stretla staršieho partnera, bránila som sa vzájomnému vzťahu hlavne z dôvodu, že som mala vtedy vo svojom okolí kamarátku, ktorej podobný vzťah nevyšiel kvôli deťom. Ona, pochopiteľne, veľmi chcela dieťa, ale on už mal v tom čase dve a ďalšie neplánoval.

Nám všetko klapalo, tešili sme sa na spoločnú budúcnosť, až prišiel čas, keď začal ostávať v práci dlhšie, chodievať na služobné cesty častejšie ... a bolo po láske kvôli inej“. 
JANA, 35

V konečnom dôsledku, musíme dať za pravdu LUCII (30).

„K vode vás môže poslať ktorýkoľvek partner bez ohľadu na to, či je mladší alebo starší od vás“.

Môj manžel nedávno oslávil 40-tku. Mesiac po ňom som ja slávila 30-ku. Keď sme sa spoznali, mala som 25 a je pravda, že spočiatku sa mi zdal starý, ale bolo mi s ním fajn a nechcela som sa ho vzdať len kvôli tomu, že je starší odo mňa.

Čo mi inak dosť pripomínal i fakt, že v čase nášho zoznámenia bola jeho dcéra v puberte... Nemohla som inak, vzala som si ho. Jediné, čo mi pripomína vekový rozdiel, sú oslavy narodenín a rozdielne spomienky z detstva a dospievania, za čo sa radi doťahujeme.

Inak vo všetkom fungujeme ako bežné vekovo rovnocenné páry. Tých desať rokov sa mi nezdá natoľko veľa, aby sme mali dnes alebo v budúcnosti s tým väčší problém.“

 

O tom, že i opačný model partnerstva môže fungovať, nás presvedčila LINDA (39).

„Treba si len správne vybrať. Ja som si vybrala o 9 rokov mladšieho partnera a je pravda, že keby sme k sebe nemali taký otvorený, úprimný vzťah, postavený na dôvere a kompromise, už by sme asi neboli spolu.

Spočiatku sme mali odlišné názory, čo sa týka napr. zábavy a spoločného programu, ale nakoniec sme vždy našli nejakú zhodu. Riziko neúspechu je tu vždy, takisto problémy sú v každom vzťahu. My sme tie svoje ustáli, pretože sme chceli byť spolu a myslím, že to je základ. Časom rozdiely vymizli, teraz máme vyrovnanejší vzťah.“