TOP 6 pozitív kokosovej vody

TOP 6 pozitív kokosovej vody
9.11.2016 v kategórii Výživa, autor Zuzana Vrecková, foto: istockphoto.com

Kokosová voda, nazývaná tiež tekutina života, alkalizuje a čistí krv, má antivírusové, antimikrobiálne a antiplesňové účinky.

Na vrásky, kožné problémy, starecké škvrny 

Cytokíny chránia tkanivá pred poškodením a práve tie sa v kokosovej vode nachádzajú. Vtierajte ju do postihnutých miest a zbavíte sa akné, ekzémov, vrások, stareckých škvŕn, ale aj celulitídy a strií.

Vysoký krvný tlak 

Ľudia s vysokým krvným tlakom vedia, že majú v tele málo draslíka. Jej pravidelným pitím odstránite nielen toxické látky z tela, ale budete regulovať aj svoj krvný tlak.

Chudnutie a diéty

Už sme spomínali, že je izotonickým nápojom, a teda zvyšuje činnosť vášho metabolizmu. Okrem toho má schopnosť rýchlo zasýtiť, tým pádom sa zníži vaša chuť na ďalšie a ďalšie potraviny.

Ochraňuje vaše zuby

Obsah prírodných cukrov sa doťahuje len na 5 % a zároveň má nízku hodnotu pH, takže vaše zuby nebudú trpieť a najmä tento fakt ho zaraďuje medzi nápoje vhodné aj pre deti.

Vyladí vám výživu

Má podobnú výživnú hodnotu ako dojčenské mlieko – obsahuje viac kyseliny laurovej, ktorá sa nachádza v materskom mlieku.

Podpora svalovej výkonnosti

Draslík potrebujete aj na to, aby vám správne fungoval nervový systém, produkoval sa vám proteín a vaše svaly boli zásobované energiou.

Prečítajte si tiež: Kokosová voda. Najzdravší nápoj planéty?

FIT štýl testuje a porovnáva:

+ Kokosová voda má celkom výraznú chuť – zmes kokosu s podtónom mandlí. Kúpili sme si celý liter a chceli ho vypiť na posedenie ako pomarančový džús, no nedalo sa. Už po jednej šálke sme boli naozaj sýte a druhý pohár sme si dali až ďalší deň na raňajky. A ešte! Napriek tomu, že kávu zbožňujeme, tento nápoj nás prebral natoľko, že sme si na kávu celý deň ani nespomenuli.