TOP 6 pozitív kokosovej vody

Zuzana Vrecková | 13. apríl 2018
TOP 6 pozitív kokosovej vody

Kokosová voda, nazývaná tiež tekutina života, alkalizuje a čistí krv, má antivírusové, antimikrobiálne a antiplesňové účinky.

Kokosová voda je už dlho TOP nápojom vďaka svojmu jedinečnému zloženiu a využitiu. Ešte ste ju nevyskúšali? Tieto benefity Vás možno presvedčia!

Na vrásky, kožné problémy, starecké škvrny 

Cytokíny chránia tkanivá pred poškodením a práve tie sa v kokosovej vode nachádzajú. Vtierajte ju do postihnutých miest a zbavíte sa akné, ekzémov, vrások, stareckých škvŕn, ale aj celulitídy a strií.

Na vysoký krvný tlak 

Ľudia s vysokým krvným tlakom vedia, že majú v tele málo draslíka. Jej pravidelným pitím odstránite nielen toxické látky z tela, ale budete regulovať aj svoj krvný tlak.

Na chudnutie a diéty

Už sme spomínali, že je izotonickým nápojom, a teda zvyšuje činnosť vášho metabolizmu. Okrem toho má schopnosť rýchlo zasýtiť, tým pádom sa zníži vaša chuť na ďalšie a ďalšie potraviny.

kokosova voda

Na zdravé zuby

Obsah prírodných cukrov sa doťahuje len na 5 % a zároveň má nízku hodnotu pH, takže vaše zuby nebudú trpieť a najmä tento fakt ho zaraďuje medzi nápoje vhodné aj pre deti.

Na kvalitnú výživu

Má podobnú výživnú hodnotu ako dojčenské mlieko – obsahuje viac kyseliny laurovej, ktorá sa nachádza v materskom mlieku.

Na podporu svalovej výkonnosti

Draslík potrebujete aj na to, aby vám správne fungoval nervový systém, produkoval sa vám proteín a vaše svaly boli zásobované energiou.

Tak už len dodať: Na zdravie!