Výživa články

Ako na sviatky nepribrať

Ako na sviatky nepribrať

Vianoce nemusia byť o prejedaní sa. Skúste to tento rok zdravšie. S našimi tipmi to zvládnete bez odriekania. Stačí pár jednoduchých a zdravých náhrad a máte vyhraté. Teraz už len postrážiť, aby sme dobroty nejedli po hrstiach. Čítať viac..

Podporte si zdravie zázvorom

Podporte si zdravie zázvorom

Nastalo obdobie, kedy sa prebúdzame do hmly, nečasov, ale zažívame aj posledné lúče slnka v podobe babieho leta. Tieto výkyvy počasia majú negatívny vplyv nielen na našu psychiku, ale aj na naše telesné zdravie. Pomôžte vašej imunite lepšie zvládať stresové situácie, negatívne vplyvy z vonkajšieho prostredia a znížený prísun vitamínov zo záhradky. Zaraďte do vášho jedálnička zázvor. Čítať viac..

Huby a hríby: Všetko čo o nich potrebujete vedieť

Huby a hríby: Všetko čo o nich potrebujete vedieť

V našich lesoch a aj v obchodoch môžete nájsť huby rôznych tvarov, veľkostí a aj farieb. Sú chutné, voňavé a poskytujú mnohé zdravotné výhody. Ktoré to sú, aké zdravotné výhody nám prinášajú a prečo by sme huby mali konzumovať čo najčastejšie, o tom si práve teraz povieme. Čítať viac..

Ideálne jesenné MENU

Ideálne jesenné MENU

Je prirodzené, že pri striedaní ročných období siahame po teplých pokrmoch, pretože sa nimi zahrievame. Lokálne jesenné potraviny nám dodávajú tiež dôležité nutričné látky, ktoré náš organizmus na jeseň potrebuje, aby sa pripravil na príchod zimy. Čítať viac..

Kúsok exotiky doma: Granátové jablko

Kúsok exotiky doma: Granátové jablko

Dovolenkové obdobie nám už skončilo, ale čo tak dopriať si trochu zdravej exotiky u nás doma? Granátové jablko je svieže, chutné, exotické, výživné. Odrádza vás jeho čistenie? Aj s tým vám radi poradíme, dokonca máme viacero spôsobov, len si vybrať ten svoj. Čítať viac..

Podeľ sa a pomôž: Pre Centovu diétu nech miesto viac nie je tu

Podeľ sa a pomôž: Pre Centovu diétu nech miesto viac nie je tu

Pre telo nie je z dlhodobého hľadiska prospešné, aby sme ho vystavovali akejkoľvek diéte. Existuje ich niekoľko. Veľa je rapídnych. Bielkovinová, či ryžová. Negatívny dopad diéty na ľudskú schránku je badateľný v tom, že postupne strácame tekutiny a svalovú hmotu. Veľmi často sa držíme mylného presvedčenia, že strácame tuk resp. tukové tkanivo, ktoré je najdôležitejšie. Pri takýchto tlakoch trpí nielen naše telo, ale aj psychika. Čítať viac..

Ako správne uskladniť úrodu

Ako správne uskladniť úrodu

Leto a jeseň MILUJEM. Toto obdobie je plné čerstvých sviežich chutí, ktoré telo dokážu neskutočne povzbudiť a dobiť aj pri tých najnáročnejších dňoch. No keď je toho skutočne veľa, stáva sa, že ovocie a zeleninu nestihneme spotrebovať a tie sa pokazia. Pritom je mnoho spôsobov, ako si tieto zdravé plodiny uchovať na neskôr, prípadne až na zimné mesiace. Čítať viac..

Článkov: 499