Výživa články

zázvor, čaj, koreň, Ďumbier, recept, sirup, kandizovaný, účinky, liečba, pomoc, načo je dobrý, príprava, skladovanie, pozitíva, využitie, domácnosť, recept

Zázvor - liečivý zázrak z Ázie

4.11.2019 v kategórii Výživa

Pochváliť sa môže bohatou históriou siahajúcou až k starým čínskym filozofom. Jedným z jeho najznámejších milovníkov bol Konfucius. Vo svojich dielach vyzdvihoval pozitívne účinky zázvoru na trávenie a traduje sa, že bol vo všetkom, čo konzumoval. Naopak, pre Európanov bol v tom čase luxusnou komoditou. Dnes si ho už, našťastie, môžeme dopriať všetci a využiť všestranné účinky tejto superpotraviny. Čítať viac..

olivy, jedlo, strava, výživa, diéta, chudnutie, fitness, stravovanie, doma, výživné, zdravie, zdravo, varíme doma, recept, olivový olej, ako vybrať správny, správne

Spomienka pradávnej doby: Olivy

30.10.2019 v kategórii Výživa

Hovorí sa, že olivovník je vraj spomienkou pradávnej doby, keď ešte Sahara nebola púšťou, ale zelenou kvitnúcou krajinou. Tam sa vraj olivovník aj zrodil. Druhové porasty nazvané Olea chrysophylla dodnes nájdeme v saharských pohoriach, čo istým spôsobom dosvedčuje pravdivosť príbehu. Či je to pravda, alebo nie, to sa už nedozvieme, no to, že plody olivovníka ukrývajú v sebe veľké bohatstvo potvrdilo už mnoho výskumov a odborníkov. Čítať viac..

paleo strava, výživa, diéta, chudnutie, fit, fitness, bielkoviny, stravovanie, štýl, fitastyl.sk, jedlo, chudnutie, kilogramy

PALEO strava: MÔŽE POMÔCŤ, ALE I UŠKODIŤ

Výživový štýl inšpirovaný spôsobom stravovania našich predkov preslávený známymi osobnosťami. Veľmi obľúbeným sa stal i pre niektorých športovcov pri budovaní svalovej hmoty či ľudí snažiacich sa schudnúť. Určite, ak nemáte dostatočne hlboké odborné vedomosti sa do paleo stravy sami nepúšťajte. Môže vám pomôcť, ale i uškodiť. Čítať viac..

avita, doplnky vyživy, vegan, strava, nasledky

Vegánstvo - Na čo by ste si pri tomto štýle stravovania mali dať pozor?

Veľa športovcov a aktívnych ľudí sa rozhodlo stravovať z rôznych dôvodov vegánsky. Správne zostavená vegánska strava môže zabezpečiť všetky potrebné živiny pre zdravie. Medzi najrizikovejšie živiny patria bielkoviny, omega-3 tuky, železo, zinok, jód, vápnik, vitamíny D3 a B12. Pridať by sme sem mohli ešte vitamín A, K2 a niektoré vitamíny skupiny B. Čítať viac..

zlato jesene, šípky, recept, čaj, lekvár, džem, domáci, recept, fit, fitstyl, zdravie, wellness, kondícia, príprava, nápoj, zima, jeseň, sušenie, ako sušiť šípky, variť, varenie, postup

Zlato jesene: Šípky

To najlepšie pre naše zdravie a imunitu nám poskytla príroda zadarmo. Stačí sa len dobre obliecť a vyraziť do prírody nazbierať si červené plody ruže šípovej. Svojou chuťou špeciálne neohromia, no svojím zložením, hlavne množstvom vitamínu C, sú silnou konkurenciou citrusovému ovociu. Čítať viac..

rambután, ovocie, výživa, zdravie, chudnutie, fit, vitamíny, minerály, živiny, zdravo, životný štýl, ako využiť liči, plody

Červený ježko plný vitamínov - Spoznajte rambután

Rok čo rok exotické ovocie dobýva pulty našich obchodov. Veď predsa s novým jedlom prichádzajú aj nové chute. No jedna vec je niečo kúpiť a druhá pripraviť. Hlavne, ak je to malý červený „ježko“, ktorý aj keď pôsobí pichľavo, po ošúpaní má veľký prínos pre naše zdravie. Od úbytku hmotnosti a lepšieho trávenia, až po zvýšenú odolnosť voči infekciám. Čítať viac..

sušené ovocie, strava, chudnutie, diéta, fit, čo jesť pre zdravie, zdravo, životný štýl, sušené ovocie, liofylizované, čerstvé, mrazené

Sušené ovocie do jedálnička patrí

Kompóty, džemy a sirupy nie sú jediné možné riešenia, ako spracovať ovocie a uskladniť na zimu. Ďalšou alternatívou je sušenie. Ak ste si mysleli, že sušené ovocie nepatrí do zdravého jedálnička, veľmi sa mýlite. Na druhej strane, keď nemáte ovocie nazvyš poradíme vám, ako si správne vybrať sušené ovocie v obchode a nekupovať mačku vo vreci. Čítať viac..

fakty a mýty o dehydratácia, voda, pitný režim, pitie, fit, chudnutie, hydratácia, telo, diéta, šport

MÝTY a FAKTY Ako je to v skutočnosti s DEHYDRATÁCIOU?

Dehydratácia znamená narušenie vnútornej rovnováhy organizmu. Strata telesných tekutín, predovšetkým elektrolytov a minerálnych iónov, môže viesť až ku kolapsovým stavom a zlyhaniu jednotlivých orgánov. Nemajte však obavy, na paniku nie je dôvod, bežnú miernu dehydratáciu odstránime jednoducho - vodou. Čítať viac..

klíčíky, jeseň vitamíny, klíčenie, doma, mňam, zdravé, raw, food, jedlo, výživa, zdravie, chudnutie, diéta

Jeseň klope na dvere - naklíčte si vitamíny!

Vypestujte si doma misky plné krásne sfarbených výhonkov rôznych semien. Sú plné vitamínov a enzýmov, čo s príchodom jesene padne viac ako vhod. Jednoduchý proces, do ktorého môžete zapojiť aj deti, sa určite stane obľúbenou formou „zahradníčenia“ celej rodiny. Čítať viac..

Článkov: 391