Výživa články

kivi

Kivi: Celoročná exotika u nás doma

Malé hnedé ovocie, na prvý pohľad možno nie príliš vábne, je vďaka svojmu obsahu vitamínov a nízkej kalorickej hodnote ideálnou potravinou na častú konzumáciu. Má tonizujúce a stimulačné účinky. Ako prví toto bohatstvo objavili starí Číňania, čo, samozrejme, využili v ľudovom liečiteľstve. U nás sa kivi objavilo pomerne nedávno, no hneď si našlo svojich priaznivcov. Patríte medzi nich aj vy? Čítať viac..

Domáca lekárnička: Zdravý kokos s nádychom Vianoc

Domáca lekárnička: Zdravý kokos s nádychom Vianoc

Pamätáte si tie časy dávno minulé, pre naše deti nepredstaviteľné, keď dominantou vianočnej misy s ovocím v každej domácnosti bol kokos? Taký exotický a výnimočný, bijúc sa o prvenstvo s ananásom. Vianoce, keď sa rodina zišla pri sviatočnom stole, dali hlavy dokopy a špekulovali, ako toto hnedé čudo otvoriť, rozbiť, rozvŕtať a skonzumovať. Čítať viac..

Kefír

Naservírujte si KEFÍR

Má obrovské množstvo zdravotných benefitov, z ktorých je na prvom mieste potrebné spomenúť bohaté zastúpenie vápnika a tiež probiotík, ktorých má kefír oveľa viac než jogurt. Čítať viac..

zlato jesene, šípky, recept, čaj, lekvár, džem, domáci, recept, fit, fitstyl, zdravie, wellness, kondícia, príprava, nápoj, zima, jeseň, sušenie, ako sušiť šípky, variť, varenie, postup

Zlato jesene: Šípky

To najlepšie pre naše zdravie a imunitu nám poskytla príroda zadarmo. Stačí sa len dobre obliecť a vyraziť do prírody nazbierať si červené plody ruže šípovej. Svojou chuťou špeciálne neohromia, no svojím zložením, hlavne množstvom vitamínu C, sú silnou konkurenciou citrusovému ovociu. Čítať viac..

Článkov: 468