Výživa články

0 Jeme zdravo: BROSKYŇA

Jeme zdravo: BROSKYŇA

Plody môžu mať zelené, žlté, oranžovožlté až červené sfarbenie, pričom práve farba šupky naznačuje obsah karoténov. Broskyňa je typická svojím povrchom s jemnými chĺpkami, ktoré majú akúsi ochrannú funkciu, ale po umytí miznú. Najlepšiu chuť a arómu majú v posledné dni dozrievania. Čítať viac..

0 Jeme zdravo: MARHUĽA

Jeme zdravo: MARHUĽA

Kôstkové ovocie žltého, oranžového až červeného sfarbenia. Charakteristická je ľahká oddeliteľnosť od kôstky a šev plodu, ktorý marhuľu predeľuje na polovicu. Majú vysoký obsah aromatických látok, čo má veľký vplyv na chuť, resp. vnímanie chuti. Aby boli čo najchutnejšie, treba ich nechať dobre vyzrieť. Čítať viac..

0 Jeme zdravo: EGREŠE

Jeme zdravo: EGREŠE

Leto je bohaté na čerstvé a veľmi príjemné ovocné chute.Egreše sú obľúbené vďaka svojej lahodnej chuti, vôni a obsahu látok prospešných pre náš organizmus. Čo sú zač a ako ich využiť pre svoj prospech a pôžitok? Čítať viac..

0 Po športovej aktivite sa NAJEDZTE!

Po športovej aktivite sa NAJEDZTE!

Doplnenie paliva ako súčasť prípravy i fázy po tréningu je nevyhnutnosťou zdravého životného štýlu. Po tréningu by ste teda nemali zabúdať na doplnenie glykogénu, a teda cukru, ktorý telo pri pohybe okamžite využíva. Čítať viac..

Článkov: 332