Výživa články

jana šimkovič, www.cvicte.sk, fit, jedlo, strava, výživa, ako sa správne stravovať, zbavte sa zbytočností, recept, varenie, zdravie, chudnutie, diéta, fitastyl.sk

Chcete byť ZDRAVŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ? Zbavte sa ZBYTOČNOSTÍ

Hovorí sa, že až 70 percent úspechu pri chudnutí tvorí strava. Je to tak. Tkvie tam značná časť úsilia dostať kilá pod kontrolu. Mnohí pred tým máme rešpekt a vnímame to ako veľmi zložitú vec. Jesť zdravo a tak, aby sme schudli, resp. nepriberali nie je žiadna veda. Sú určité skupiny potravín, ktoré keby sme vôbec nekupovali, náš život by bol omnoho zdravší a rozhodne by toľko ľudí netrpelo nadváhou. Čítať viac..

nie je čaj ako čaj, výber čaju, zelený, žltý, biely, čierny, ako si vybrať, zdravie, diéta, chudnutie, zdravý životný štýl

Nie je ČAJ ako ČAJ

Zatiaľ čo v západnom svete je najpopulárnejším životobudičom káva, na východe je ním čaj. Definujeme ho ako nápoj pripravený lúhovaním lístkov čajovníka v horúcej vode. Všetky druhy čaju pochádzajú z jednej a tej istej rastliny známej pod názvom Camellia Sinensis (čajovník). Rozdiely medzi jednotlivými druhmi čaju vyplývajú zo spôsobu spracovania, pestovateľských a geografických podmienok. Rastlina Camellia Sinensis je pôvodom z Ázie, no v súčasnosti sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach celého sveta. S viac ako tritisíc odrodami je čaj po vode najviac konzumovaným nápojom na svete. Čítať viac..

musli, tyčinky, zdravé, príprava, hodnoty, kalorie, zdravie, výživa,

MÜSLI TYČINKY: ktoré si vybrať?

Ovsené vločky spojené s ovocím a semienkami. Niekto by si mohol povedať, že na tom predsa nemôže byť nič zlé. Nie vždy to však platí. Takéto tyčinky môžu byť zradné vo vysokom obsahu pridaného cukru, následkom čoho sú aj často presladené či poliate tukovou polevou. Takže, čítajte zloženie! Čítať viac..

koľko krát denne treba jesť, chudnutie viac porcií, malé porcie, tip, olovrant, desiata, snack, jedlo, fit, chudnutie, diéta, zdravie, výživa

Chutné a ZDRAVÉ TIPY na DESIATU a OLOVRANT

V súčasnosti panuje veľa polemík o tom koľko krát denne by sme vlastne mali jesť, pokiaľ chceme byť zdraví a udržať si štíhlu líniu. Potreby ľudí na počet jedál sa však rôznia nielen v závislosti od metabolizmu, chutí, ale aj od denného programu a kalorického výdaja. Čítať viac..

koľko krát denne treba jesť, chudnutie viac porcií, malé porcie, tip, olovrant, desiata, snack, jedlo, fit, chudnutie, diéta, zdravie, výživa

DESIATE A OLOVRANTY – áno či nie?

Potrebujete jesť 5-krát denne a neviete, ktoré potraviny sa hodia na desiatu alebo olovrant? Vystačíte si s tromi jedlami počas dňa, ale z času na čas si musíte doplniť energiu aj mimo raňajok, obeda či večere? Inšpirujte sa tipmi na zdravé a chutné desiate a olovranty. Čítať viac..

jedlo, parenie, para, parny hrniec, jedlo na pare, zemiaky, ryba, ryža, maso, ako variť na pare

Uparte si ZDRAVÉ jedlo

Uvažovali ste niekedy o zmene prípravy jedla alebo o zakúpení parného hrnca? Aj keď tento postup možno mnohí považujú len za trendový, varenie v pare existuje už viac ako 8000 rokov. V starej Číne sa na varenie ryže používali parné nádoby a najstaršia sa našla v Banpo, prehistorickom nálezisku pri rieke Yangzi. Varenie v pare je veľmi šetrný spôsob prípravy chutných a výživných pokrmov, čo ocenili aj predkovia v mnohých krajinách,no má aj svoje nevýhody. Preto si rozoberieme pozitíva, ale aj negatíva parných hrncov a jedál uvarených takýmto spôsobom. Čítať viac..

najčastejšie chyby pri chudnutí, fit, chudnutie, zdravá strava, kalorie, počítanie, cvičenie, fitko, ako schudnúť, čo robiť aby som schudla, ženy, výživa, šport

Najčastejšie CHYBY pri CHUDNUTÍ

Aj vy zrejme poznáte ten odhodlaný pocit, kedy si na Silvestra o polnoci cinknete šampanským, v hlave vám rezonujú novoročné predsavzatia a v duchu si hovoríte: „Tááák, od nového roka začínam cvičiť. Od nového roka začínam chudnúť. Od nového roka začínam zdravo jesť.“ Zrazu je tu polovica februára, naše predsavzatia sa rozplynuli a my padáme do toho známeho zaužívaného kolobehu práca, rodina, deti, partner... A stále dookola. Čítať viac..

sladenie, javorový sirup, zdravie, fit, fitness, wellness, kondícia, cukor, fitastyl.sk, fit štýl, magazín, výživa, alternatíva cukru

JAVOROVÝ SIRUP alebo sladenie ZA MENEJ kalórií

Tak ako ku Slovensku neodmysliteľne patrí bryndza, tak ku Kanade javorový sirup. Je to prírodné sladidlo, ktoré sa získava prevažne zo živice javora cukrového. A ako sladidlo obsahuje, samozrejme, sacharidy, no nie je to len sladká hustá tekutina. Ukrýva v sebe oveľa viac. Možno preto sa tak rýchlo rozšíril zo Severnej Ameriky do celého sveta. Čítať viac..

zdravie, fit, wellness, kondícia, cesnak, garlic, príprava, benefity, účinky, zdravo, strava, výživa

KRÁL ZELENINY: Cesnak v kuchyni aj v lekárničke

Cesnak kuchynský pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie, kde bol vyšľachtený z divo rastúceho druhu Allium longicuspis. Poznali ho už v starom Egypte, z obdobia okolo roku 1500 pred naším letopočtom, odkiaľ sa o jeho pestovaní dozvedeli Gréci, Rimania a používali ho aj Babylončania. Tí verili, že jeho konzumácia posilňuje vojakov k odvahe a robí ich neporaziteľnými. Čítať viac..

Článkov: 415