Výživa články

ako poraziť nadmerný apetít

5 jednoduchých spôsobov ako znížiť svoj apetít

20.3.2019 v kategórii Výživa

Na udržanie si zdravej hmotnosti existuje veľmi jednoduchá rovnica – mať väčší kalorický výdaj ako príjem, alebo ich mať aspoň rovnakej hladine. Čo ale ak vám žalúdok škvŕka a ste obklopení samými nezdravými potravinami? „Ahoj voňavý kúsok pizze cestou z práce, ooo aký krásny koláčik doniesla tá naša kolegyňa.“ Čítať viac..

Poznáme rôzne druhy sacharidov, každý z nich má iný fyziologický vplyv na organizmus. Tým, že sacharid je palivo pre svaly a mozog, je dôležité vedieť, ako rýchlo toto palivo prejde zo žalúdka do krvi, kde ho svaly použijú na prácu.

Obávané sacharidy, potrebujeme ich vôbec?

14.3.2019 v kategórii Výživa

Ľudské telo má esenciálnu potrebu pre príjem sacharidov s číslom 0. Je stvorené z bielkovín (aminokyselín), tukov a vody. Všetky potrebné cukry si dokáže vytvoriť. To, že sa so sacharidmi žije jednoduchšie, je iná vec. Sú dobrý sluha, ak viete ako ich správne použiť, avšak pre tých ostatných sú iba zlý pán. Čítať viac..

0 Kľúčovým ukazovateľom pri kvalite čokolády a to, aké pozitívne účinky bude mať na naše zdravie, je kakao. To je bohaté na antioxidanty známe ako flavonoidy.

Horká čokoláda – áno alebo nie?

Mnohí z nás si už isto prešli viacerými článkami hovoriacimi o pozitívnych účinkoch horkej čokolády pre náš organizmus. Bolo by skvelé, keby jeden z našich obľúbených prehreškov, čokoláda, bol pre nás v skutočnosti správnou voľbou. Avšak až také jednoduché to s čokoládou nie je. Čítať viac..

0 4 týždne BEZ CUKRU

4 týždne BEZ CUKRU

Nechceme cukor vyhlásiť za verejného nepriateľa č. 1, stačí si jeho príjem upraviť tak, aby nemal na náš organizmus devastujúce účinky a celkovo sa snažiť stravovať sa zdravo – jesť nutrične vyváženú stravu a dostatočne sa hýbať. Vtedy nám občasná konzumácia cukru určite neuškodí. Čítať viac..

0 MANDLE kraľujú orechom

MANDLE kraľujú orechom

Mandle, vlašské orechy, pistácie, lieskovce či makadamové orechy sú pravým elixírom života. Orechy rozveseľujú dušu, potláčajú únavu, upokojujú, zbavujú nás smútku a depresií. Čítať viac..

0 Vitamínové tipy: Kde je najviac vitamínu C?

Vitamínové tipy: Kde je najviac vitamínu C?

Ovocie a zeleninu by sme mali konzumovať sezónne, čiže vtedy, keď v našich zemepisných šírkach dozrieva. V zime sa toto pravidlo úplne dodržiavať nedá, a preto stavte na uskladnené ovocie a zeleninu z domácej záhradky, dostatok citrusového ovocia, sušené ovocie, banány, ananás, a pokojne si doprajte aj inú exotiku. Čítať viac..

Článkov: 345