Výživa články

Domáca lekárnička: Kôpor - burina, ktorá chutí

Domáca lekárnička: Kôpor - burina, ktorá chutí

Arómu kôpru cítime už z diaľky. Vyrastie takmer všade, nepotrebuje žiadnu starostlivosť a mnohí ho prehliadajú ako obyčajnú burinu. Voňavý kôpor by si však zaslúžil oveľa väčšiu pozornosť. Využiteľný je nielen v kuchyni, ale má aj množstvo liečivých účinkov. Čítať viac..

jana šimkovič, www.cvicte.sk, fit, jedlo, strava, výživa, ako sa správne stravovať, zbavte sa zbytočností, recept, varenie, zdravie, chudnutie, diéta, fitastyl.sk

Chcete byť ZDRAVŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ? Zbavte sa ZBYTOČNOSTÍ

Hovorí sa, že až 70 percent úspechu pri chudnutí tvorí strava. Je to tak. Tkvie tam značná časť úsilia dostať kilá pod kontrolu. Mnohí pred tým máme rešpekt a vnímame to ako veľmi zložitú vec. Jesť zdravo a tak, aby sme schudli, resp. nepriberali nie je žiadna veda. Sú určité skupiny potravín, ktoré keby sme vôbec nekupovali, náš život by bol omnoho zdravší a rozhodne by toľko ľudí netrpelo nadváhou. Čítať viac..

nie je čaj ako čaj, výber čaju, zelený, žltý, biely, čierny, ako si vybrať, zdravie, diéta, chudnutie, zdravý životný štýl

Nie je ČAJ ako ČAJ

Zatiaľ čo v západnom svete je najpopulárnejším životobudičom káva, na východe je ním čaj. Definujeme ho ako nápoj pripravený lúhovaním lístkov čajovníka v horúcej vode. Všetky druhy čaju pochádzajú z jednej a tej istej rastliny známej pod názvom Camellia Sinensis (čajovník). Rozdiely medzi jednotlivými druhmi čaju vyplývajú zo spôsobu spracovania, pestovateľských a geografických podmienok. Rastlina Camellia Sinensis je pôvodom z Ázie, no v súčasnosti sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach celého sveta. S viac ako tritisíc odrodami je čaj po vode najviac konzumovaným nápojom na svete. Čítať viac..

musli, tyčinky, zdravé, príprava, hodnoty, kalorie, zdravie, výživa,

MÜSLI TYČINKY: ktoré si vybrať?

Ovsené vločky spojené s ovocím a semienkami. Niekto by si mohol povedať, že na tom predsa nemôže byť nič zlé. Nie vždy to však platí. Takéto tyčinky môžu byť zradné vo vysokom obsahu pridaného cukru, následkom čoho sú aj často presladené či poliate tukovou polevou. Takže, čítajte zloženie! Čítať viac..

koľko krát denne treba jesť, chudnutie viac porcií, malé porcie, tip, olovrant, desiata, snack, jedlo, fit, chudnutie, diéta, zdravie, výživa

Chutné a ZDRAVÉ TIPY na DESIATU a OLOVRANT

V súčasnosti panuje veľa polemík o tom koľko krát denne by sme vlastne mali jesť, pokiaľ chceme byť zdraví a udržať si štíhlu líniu. Potreby ľudí na počet jedál sa však rôznia nielen v závislosti od metabolizmu, chutí, ale aj od denného programu a kalorického výdaja. Čítať viac..

Článkov: 420