Výživa články

chudnutie, chyby pri chudnutí, váha, hmotnosť

10 najčastejších chýb pri chudnutí

Chudnutie je dlhodobý proces, ktorý sprevádza mnoho pekných, ale i ťažkých chvíľ a ovplyvňuje ho mnoho rôznych faktorov. Pri chudnutí stačí aj malý impulz, ktorý môže spôsobiť stagnáciu vo výsledkoch. Čítať viac..

Zázraky kapustovej zeleniny: Viac ako len chutné hlávky!

Zázraky kapustovej zeleniny: Viac ako len chutné hlávky!

Kapusta je jedným z najzdravších druhov zeleniny, najmä z hľadiska výživovej hodnoty. Od listov bohatých na antioxidanty až po protizápalové vlastnosti, kapusta poskytuje množstvo výhod pre vaše telo a nemala by vo vašej kuchyni chýbať. V tomto článku si povieme, prečo by ste mali kapustu, ale aj ďalšie druhy hlúbovej zeleniny zaradiť do svojho každodenného jedálnička. Čítať viac..

Ako nahradiť cukor: Sú prírodné náhrady naozaj zdravšie? Ktoré sú tie naj?

Ako nahradiť cukor: Sú prírodné náhrady naozaj zdravšie? Ktoré sú tie naj?

Nie je to tak dávno, keď bol na piedestál zdravia umiestnený trstinový cukor. Takmer zo dňa na deň nahradil biely cukor v mnohých domácnostiach. Biely cukor sa začal považovať za sladidlo, ktorému sa treba za každých okolností vyhnúť. No tak, ako každá sláva trvá tri dni, aj mýtus o zdravotných benefitoch trstinového cukru nadobudol trhliny a prvenstvo získal na istý čas cukor kokosový. Spolu s kokosovým olejom dominovali nejednej kuchyni. Brezový cukor bol už len čerešničkou na torte. Tak ako to s tým cukrami v skutočnosti je? Sú vôbec náhrady cukru lepšie a zdravšie? Čítať viac..

Kedysi zakázaná, dnes vyhľadávaná: Slnečnica, ktorá chutí

Kedysi zakázaná, dnes vyhľadávaná: Slnečnica, ktorá chutí

Patrí u nás k najmenej známym pestovaným plodinám. Pritom sa o topinambure ešte v minulom storočí hovorilo ako o plodine budúcnosti. Židovský zemiak, cukrový zemiak či jeruzalemský artičok, aj pod takýmto názvom ho môžeme poznať a opäť objavovať jeho výnimočné vlastnosti, chuť, dokonca obdivovať jeho krásne kvety. Čítať viac..

grapefruit, grep, superpotravina, fit štýl, FIT štýl magazín, výživa, zdravie

Kríženec jamajského pomaranča a indonézskeho pomela: GRAPEFRUIT

Horkasté, svieže ovocie, ktoré konzumujeme menej často než mandarínky či pomaranče, no pritom svojím zložením si určite zaslúži náš väčší záujem. Má bohatý obsah bioflavonoidov, vitamínov a minerálov, ktoré nám prirodzeným spôsobom naštartujú imunitu, posilnia telo, znížia cholesterol, alebo dokonca zregenerujú poškodené vlasy. Čítať viac..

Článkov: 513