Výživa články

najčastejšie chyby pri chudnutí, fit, chudnutie, zdravá strava, kalorie, počítanie, cvičenie, fitko, ako schudnúť, čo robiť aby som schudla, ženy, výživa, šport

Najčastejšie CHYBY pri CHUDNUTÍ

Aj vy zrejme poznáte ten odhodlaný pocit, kedy si na Silvestra o polnoci cinknete šampanským, v hlave vám rezonujú novoročné predsavzatia a v duchu si hovoríte: „Tááák, od nového roka začínam cvičiť. Od nového roka začínam chudnúť. Od nového roka začínam zdravo jesť.“ Zrazu je tu polovica februára, naše predsavzatia sa rozplynuli a my padáme do toho známeho zaužívaného kolobehu práca, rodina, deti, partner... A stále dookola. Čítať viac..

sladenie, javorový sirup, zdravie, fit, fitness, wellness, kondícia, cukor, fitastyl.sk, fit štýl, magazín, výživa, alternatíva cukru

JAVOROVÝ SIRUP alebo sladenie ZA MENEJ kalórií

Tak ako ku Slovensku neodmysliteľne patrí bryndza, tak ku Kanade javorový sirup. Je to prírodné sladidlo, ktoré sa získava prevažne zo živice javora cukrového. A ako sladidlo obsahuje, samozrejme, sacharidy, no nie je to len sladká hustá tekutina. Ukrýva v sebe oveľa viac. Možno preto sa tak rýchlo rozšíril zo Severnej Ameriky do celého sveta. Čítať viac..

zdravie, fit, wellness, kondícia, cesnak, garlic, príprava, benefity, účinky, zdravo, strava, výživa

KRÁL ZELENINY: Cesnak v kuchyni aj v lekárničke

Cesnak kuchynský pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie, kde bol vyšľachtený z divo rastúceho druhu Allium longicuspis. Poznali ho už v starom Egypte, z obdobia okolo roku 1500 pred naším letopočtom, odkiaľ sa o jeho pestovaní dozvedeli Gréci, Rimania a používali ho aj Babylončania. Tí verili, že jeho konzumácia posilňuje vojakov k odvahe a robí ich neporaziteľnými. Čítať viac..

cestoviny, priberanie, strava, výživa, fit, zdravie, wellness, fitness, priberá sa z cestovín, varenie, príprava, omáčka, recept, fitastyl.sk, bezlepkové, strukovinové

Posvieťme si na CESTOVINY. Ktoré sú tie správne?

Vaječné, bezvaječné, semolinové, celozrnné, ryžové, strukovinové a mnohé ďalšie. Na tanieri hrajú rôznymi farbami. Je ich pravidelná konzumácia príčinou zvyšovania čísiel na váhe? Ako ich správne variť a s čím ich podávať, aby z nich malo naše telo čo najväčší úžitok? Čítať viac..

ryby, ako zdravo pripraviť, ako poznať čerstvú rybu, zdravie, fit, fitness, wellness, strava, fit

Prečo by vo vašom JEDÁLNIČKU nemali chýbať RYBY?

Ryby patria medzi najzdravšie potraviny, vďaka ich vysokému obsahu bielkovín, vitamínov, živín, a tým majú pozitívny vplyv na správne fungovanie všetkých systémov tela človeka. Ako súčasť zdravej výživy sa preto odporúča ich konzumácia dvakrát do týždňa. Čítať viac..

kyslá kapusta, benefity, vitamíny, mňam, prospech, zdravie, chudnutie, diéta, tukožrút, polievka, kapustnica, varenie, kvalitná kapusta, benefity

Stálica PLNÁ VITAMÍNOV: doprajte KYSLEJ KAPUSTE priestor aj v novom roku

Kedysi v zimných mesiacoch, keď ľudia nemali čerstvú zeleninu, predstavovala kyslá kapusta najmä dobrý zdroj vitamínu C a vlákniny. Napriek tomu, že dnes ovocia a zeleniny máme dostatok po celý rok, kyslá kapusta má v našom jedálničku svoje špecifické miesto a stále ju považujeme za dobrý zdroj prospešných látok pre posilnenie tela v chladných mesiacoch. Čítať viac..

Článkov: 407