Výživa články

Celodenné FIT menu podľa Gigi varí

Celodenné FIT menu podľa Gigi varí

Opäť vám chýba inšpirácia na zdravé, výživné a chutné recepty? To dobre poznáme. Rozmýšľame, rozmýšľame a nakoniec zúfalo siahneme po prvom polotovare, čo nám padne pod ruku. Práve preto sme sa rozhodli pravidelne vám prinášať inšpiratívne ukážky celodenného zdravého jedálnička. Tak čo, ktoré jedlo vyskúšate ako prvé? Čítať viac..

Kráľovná HIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Kráľovná HIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Oľga Bartalská je jednou z najobľúbenejších učiteliek pohybu dneška. Jej hodiny nájdete na rôznych platformách online a digi sveta, ale zacvičiť si s ňou môžete aj osobne v Malackách, kde žije a pôsobí. Je obľúbená najmä pre svoju precíznosť, dynamiku a krásu v rôznych významoch týchto slov. Oľga vás nenechá cvičiť technicky nesprávne, ani lenivo a pomaly, ale ani unáhlene a príliš veľa. Nielen vyžaruje silu, energiu, pokoj a harmóniu, ale svojim klientom ju vie na 100% aj odovzdať. Čítať viac..

Recept na pravý Apple pie

Recept na pravý Apple pie

Čo takto pripraviť si pravý, nefalšovaný americký jablkový koláč Apple pie? Na jeho prípravu sú vhodné jablká odrôd Granny Smith, Golden Delicious alebo Jonagold. Začneme prípravou cesta. Čítať viac..

Jablko – ovocie z Rajskej záhrady

Jablko – ovocie z Rajskej záhrady

Dnes patria jablká medzi najobľúbenejšie ovocie vôbec. Nie je však jablko ako jablko. Poznáme obrovské množstvo odrôd, z ktorých mnohé sú už zabudnuté. Dnešná pomológia identifikuje až okolo osemtisíc odrôd jabĺk. Čítať viac..

10+ tipov na fit hranolky

10+ tipov na fit hranolky

Hranolky - kto by ich nemiloval? Sú chrumkavé, chutné a hodia sa takmer ku všetkému. Avšak, ak sú pripravované v poriadnej náloži prepáleného oleja, razom sa stanú kalorickou bombou plnou nezdravých tukov. Prinášame vám niekoľko tipov na rovnako chutné, zdravé a fit verzie hranolčekov, ktoré si určite zamilujete nie len vy, ale aj vaše deti. Čítať viac..

Budhova miska, poznáte ju?

Budhova miska, poznáte ju?

Toto pomenovanie označuje jedlo servírované v miske, pôvodne vegetariánske, zložené z menších porcií rozmanitých jedál. Miska je vyskladaná tak, aby sme na jedno posedenie skonzumovali plnohodnotné výživné jedlo. Čítať viac..

Viete si vyskladať Zdravý tanier?

Viete si vyskladať Zdravý tanier?

Spraviť si poriadok v strave môže byť náročné. Každú chvíľu svetom hýbe iný stravovací alebo diétny trend a bežný človek má neraz riadny chaos v tom, čo je správne a čo nie. Jedny nedajú dopustiť na prerušovaný pôst či delenú stravu, iní sú zarytými zástancami palea, ďalší Dukana a poslední sacharidových vĺn či diéty podľa krvných skupín. Netreba zabudnúť na vegetariánov, vegánov, vitariánov či frutariánov. Aj vy ste sa už stratili? Čítať viac..

Článkov: 439