Výživa články

Jedálničkom ku krásnej pleti

Jedálničkom ku krásnej pleti

Možno aj vy ste niekedy kráčali po tŕnistej ceste nazvanej akné v dospelosti. Mali ste 30, alebo dokonca 40+ a na tvári sa vám jedna po druhej vyhadzovali nepríjemné boľavé vyrážky aj bez ohľadu na to, v ktorej fáze svojho cyklu ste sa aktuálne nachádzali. Skúšali ste rôzne séra, esencie a krémy, vodičky a mastičky, no nič z toho vám dlhodobo nepomáhalo. Napadlo vám niekedy pozrieť sa na problém komplexne a zamyslieť sa nad tým, či vám nepríjemný problém na tvári nespôsobuje to, čo konzumujete? Verte mi, že v mnohých prípadoch presne tam býva pes zakopaný. Čítať viac..

Domáca lekárnička: Alchemilka

Domáca lekárnička: Alchemilka

Alchemilka, ženský plášť, nebeská rosa, husia nôžka, levia laba, rosnička či divý muškát – to všetko sú pomenovania rastlinky, ktorú príroda stvorila predovšetkým pre ženy. Považuje sa za unikátny všeliek na všetky ženské choroby.. Čítať viac..

Domáca lekárnička: Kôpor - burina, ktorá chutí

Domáca lekárnička: Kôpor - burina, ktorá chutí

Arómu kôpru cítime už z diaľky. Vyrastie takmer všade, nepotrebuje žiadnu starostlivosť a mnohí ho prehliadajú ako obyčajnú burinu. Voňavý kôpor by si však zaslúžil oveľa väčšiu pozornosť. Využiteľný je nielen v kuchyni, ale má aj množstvo liečivých účinkov. Čítať viac..

Článkov: 428