Výživa články

koľko krát denne treba jesť, chudnutie viac porcií, malé porcie, tip, olovrant, desiata, snack, jedlo, fit, chudnutie, diéta, zdravie, výživa

DESIATE A OLOVRANTY – áno či nie?

Potrebujete jesť 5-krát denne a neviete, ktoré potraviny sa hodia na desiatu alebo olovrant? Vystačíte si s tromi jedlami počas dňa, ale z času na čas si musíte doplniť energiu aj mimo raňajok, obeda či večere? Inšpirujte sa tipmi na zdravé a chutné desiate a olovranty. Čítať viac..

Potraviny pre budúcnosť: Aké sú zásady udržateľnej kuchyne?

Potraviny pre budúcnosť: Aké sú zásady udržateľnej kuchyne?

Udržateľnosť a zdravý životný štýl majú spoločného viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V nedávnom výskume z Oxfordskej Univerzity sa zistilo, že ak žijete udržateľne a rozmýšľate nad svojím vplyvom na životné prostredie, s vysokou pravdepodobnosťou tiež budete žiť šťastnejší život, s lepším psychickým a fyzickým zdravím. Čítať viac..

Ako na sviatky nepribrať

Ako na sviatky nepribrať

Vianoce nemusia byť o prejedaní sa. Skúste to tento rok zdravšie. S našimi tipmi to zvládnete bez odriekania. Stačí pár jednoduchých a zdravých náhrad a máte vyhraté. Teraz už len postrážiť, aby sme dobroty nejedli po hrstiach. Čítať viac..

Podporte si zdravie zázvorom

Podporte si zdravie zázvorom

Nastalo obdobie, kedy sa prebúdzame do hmly, nečasov, ale zažívame aj posledné lúče slnka v podobe babieho leta. Tieto výkyvy počasia majú negatívny vplyv nielen na našu psychiku, ale aj na naše telesné zdravie. Pomôžte vašej imunite lepšie zvládať stresové situácie, negatívne vplyvy z vonkajšieho prostredia a znížený prísun vitamínov zo záhradky. Zaraďte do vášho jedálnička zázvor. Čítať viac..

Huby a hríby: Všetko čo o nich potrebujete vedieť

Huby a hríby: Všetko čo o nich potrebujete vedieť

V našich lesoch a aj v obchodoch môžete nájsť huby rôznych tvarov, veľkostí a aj farieb. Sú chutné, voňavé a poskytujú mnohé zdravotné výhody. Ktoré to sú, aké zdravotné výhody nám prinášajú a prečo by sme huby mali konzumovať čo najčastejšie, o tom si práve teraz povieme. Čítať viac..

Ideálne jesenné MENU

Ideálne jesenné MENU

Je prirodzené, že pri striedaní ročných období siahame po teplých pokrmoch, pretože sa nimi zahrievame. Lokálne jesenné potraviny nám dodávajú tiež dôležité nutričné látky, ktoré náš organizmus na jeseň potrebuje, aby sa pripravil na príchod zimy. Čítať viac..

Článkov: 502