FLOAT terapia NOVINKA NA SLOVENSKU - Odpoj sa od sveta, spoj sa so sebou!

redakcia FIT štýl | 29. december 2017
FLOAT terapia NOVINKA NA SLOVENSKU - Odpoj sa od sveta, spoj sa so sebou!

Viete si predstaviť ten pocit, ktorý nastáva v tele, keď sa ocitnete bez gravitácie, bez svetla, bez zvuku, bez vône, bez rozptýlenia, bez druhej osoby, bez mobilu?

FLOAT terapia NOVINKA NA SLOVENSKU

FLOAT prináša jedinečný zážitok odpojenia sa od vonkajších vnemov, uvoľnenie celého tela a možnosť hlbokej meditácie. Hustá koncentrácia soli spôsobuje efekt „Mŕtveho mora“, kedy je telo v bezváhovom stave. Výsledkom je uvoľnenie a harmonizácia na fyzickej, mentálnej a metabolickej úrovni.

Uzavretý floatačný tank podobný veľkému vajíčku obsahuje 350 kg Epsomskej soli (MgSO4 /síran horečnatý), rozpustenej v 300 l vody v telesnej teplote, čo zabezpečuje beztiažový stav. Hodina strávená v týchto podmienkach sa rovná štyrom hodinám spánku a Epsomský soľný roztok má navyše blahodarné účinky na pokožku tela či dýchanie.

Kto vyvinul FLOAT terapiu?

FLOAT terapiu vyvinul v roku 1954 americký neurofyziológ PhDr. John C. Lilly v Národnom inštitúte Mentálneho zdravia v Marylande v USA.

Je vedecky dokázané, že hlboká relaxácia v bezváhovom stave harmonizuje celé telo a má dlhotrvajúce pozitívne účinky na nervový systém, mozog, psychiku, svaly, kĺby, stavce, podporuje regeneráciu, upokojenie a dobrý spánok.

Vplýva na zmenu mozgových vĺn a prepájanie pravej a ľavej mozgovej hemisféry, vďaka čomu podporuje kreativitu.

Tento benefit využívajú vo svete ľudia z kreatívneho priemyslu ako dizajnéri, spisovatelia, maliari, architekti a pod.

Proti stresom floatujú manažéri, bankári, kvôli rýchlejšej regenerácii športovci, pre všetky zdravotné a mentálne benefity ktokoľvek.

Odporúča sa floatovať v úplnom tichu, kedy človek počuje iba vlastný dych a tlkot srdca. Float ale môže byť aj ozvučený. Môžete počúvať vašu obľúbenú hudbu, meditačnú hudbu, riadenú meditáciu, hudbu zameranú na rozvibrovanie a harmonizáciu čakier – nakoľko voda nesie vibrácie, ktoré prechádzajú celým vaším telom.

Doslova ležíte v hudbe, ktorá preniká do každej jednej bunky. Odporúča sa taktiež púšťať si učebné texty, cudzie jazyky – v alfa hladine mozog priam nasáva a ukladá informácie.

Vyskúšali sme za vás:

Daniela Klamová: „Jeseň je v redakcii mimoriadne stresujúcim obdobím. Končí sa rok, blížia sa sviatky, chystajú sa plány na ďalší rok, chystajú sa nové projekty, zmeny. Zastaviť sa aspoň na hodinu je vzácne. Uniknúť do absolútneho ticha navodzujúceho vlastnú meditáciu.

Vypnúť myšlienky, energeticky sa prepojiť s vesmírom a svojou vlastnou podstatou je neuveriteľne upokojujúce a harmonizujúce. Myšlienky sa spomalia, postupne ich zaženiete, nič vás netlačí, nastane pokoj. Liečivý a harmonizujúci.

Či si zalietate v čase, priestore, vesmíre, alebo sa premeníte na rybu, ako známy opísal svoje pocity, je na vás. Vy ste pánom situácie. Je to balzam na dušu.”

V Bratislave môžete vyskúšať FLOAT v ZEN SPA – v hoteli Tatra. Okrem toho môžete využiť sauny, odborné masážne procedúry, cvičenia jogy, či si wellness prenajať ako celok pre tím alebo rodinu.

Po dohode v spojení s občerstvením i ochutnávkou vín s odborným výkladom. Jednoducho – dokonalý relax. www.zenspa.sk.