Nie je jedno, čo jete a pijete! Vaša pleť potrebuje starostlivosť aj zvnútra

Diana Mašlejová | 2. január 2018
Nie je jedno, čo jete a pijete! Vaša pleť potrebuje starostlivosť aj zvnútra

Všetci tak akosi vieme, že o pleť a pokožku tela sa treba v zime starať. Pre mnohé z nás to však znamená akurát častejšie krémovanie, prípadne nejaký ten balzam na pery. Aby boli pleť a pokožka tela v zime krásne, vláčne a hydratované, nesmieme zabúdať na starostlivosť zvnútra.

Nie je jedno, čo jeme a pijeme. V zime by ste mali byť šetrnejší, obmedziť každodenné kávové maratóny, aj alkoholové párty. Doprajte pokožke dostatočný pitný režim a uprednostňujte bylinkové čaje, vodu a pravidelne aj kvalitnú minerálku.

Vaša pleť potrebuje starostlivosť aj zvnútra

V zime sú pre kožu peklom aj zafajčené a prekúrené miestnosti, s dostatočným ošetrením kvalitným krémom sa radšej vyberte na čerstvý vzduch. Okrem rozmanitej stravovacej skladby môžete užívať aj vitamín C, ktorý je významným antioxidantom a udržiavateľom imunity.

Vitamín krásy A oslabuje negatívny vplyv voľných radikálov na pokožku a zvyšuje jej obranyschopnosť. Podobne osoží aj vitamín E. Vitamín D vám zase aspoň čiastočne nahradí pozitívne účinky letného slniečka.

Nielen starostlivosť, ale aj liečba

Nezabúdajte, že zima je vhodným obdobím na absolvovanie liečebných kúr a ošetrení, ktoré v letných mesiacoch nie sú odporúčané. Ide napríklad o odstraňovanie materských znamienok, kožných výrastkov, ale aj rozšírených cievok, pigmentácie a rôznych druhov epilácií.

Pokiaľ vás dané problémy netrápia, predsa len máte možnosť zájsť si do kozmetického centra a trošku sa nechať rozmaznať. Čo tak vyskúšať saunu, ktorá pleť vynikajúco prečistí a posilní? Kozmetické masáže a rôzne neinvazívne čistenia taktiež prinesú želaný efekt.

Obľúbenou je aj mezoterapia, ktorá pokožke dodá hĺbkovú hydratáciu a regeneráciu, ako aj mikrodermabrázia, ktorá zabezpečí šetrné vyhladenie nerovností. Pokiaľ je vaším cieľom omladiť pleť, na fotoomladenie je teraz ten správny čas.