Staráte sa o svoje ruky? Doprajte im hojivý zábal

Redakcia FIT štýl | 13. december 2017
Staráte sa o svoje ruky? Doprajte im hojivý zábal

Trápia vás suché a popraskané ruky? Staráte sa o ne? V chladnom období pokožka na rukách trpí a je potrebné dopriať im starostlivosť. Tak ako sa staráme o pokožku tváre, aj ruky vyžadujú pozornosť.

Hojivý zábal

Prekrví, uvoľní, zahreje, vyživí a regeneruje. Možností, ako si spríjemniť chvíle a skrášliť vaše rúčky hojivým zábalom, je mnoho.

Môžete vyskúšať napríklad ošetrujúci panenský olivový olej, ktorý mierne zahrejete a môžete ním ruky pomasírovať.

Pokiaľ potrebujete hĺbkovejšiu regeneráciu, do teplého oleja je dobré ruky na pár minúť vložiť – uľaví sa nielen pokožke, ale skvalitnia sa aj vaše nechty a lôžka.

Trápia vás studené ruky?
Prečítajte si tiež:

Trápia vás studené ruky?

Obmenou za kvalitný nerafinovaný olivový olej môže byť aj kamilkový alebo nechtíkový odvar. Zo všetkých uvedených receptov môžete pripraviť i spomínané zábaly. Stačí si zaobstarať pohodlné bavlnené rukavice a po nanesení zmesi do nich ruky zabaliť na 10 až 15 minút.

Siahnite po detskej kozmetike

Kozmetika pre deti je šetrne navrhnutá presne na mieru potrieb a citlivosti malých bábätiek a nemusíte sa preto obávať podráždenia a alergií. Pokiaľ vás trápia suché, popraskané, či nebodaj ranami začervenané ruky, vyskúšajte svoje pôvodné mydlo obmeniť za detské, najlepšie s prídavkom hojivých olejov, panthenolu, či kamiliek.

Nielen mydlo, ale aj krémy na detskú pokožku vám budú na úžitok. Cez deň voľte ľahšiu textúru krémov, ktorá sa rýchlejšie vstrebe, a na nočné ošetrenie, keď sa koža aktívne regeneruje, bude vhodný ťažší a mastnejší typ.