Viete na akom princípe funfuje INFRASAUNA?

Zdroj: internet, materiál frmy VITAL TREND, český výrobca sáun. | 12. február 2017
Viete na akom princípe funfuje INFRASAUNA?

Vedeli ste, že infračervené teplo v infrasaune má rovnaké vlastnosti ako teplo zo slnka?

Z histórie Infrasauny

Dr. Tadashi Ishikawa v roku 1965, po piatich rokoch práce u Fuji Medical R and D department, patentoval zirkóniové keramické infračervené žiariče, ktoré sa v týchto IDS používajú. Systém IDS používali výhradne japonskí lekári, a to až do roku 1979, kedy bol sprístupnený verejnosti. Bol potom stále zdokonaľovaný, až do roku 1981, kedy bol predaný do USA. Panely, ktoré produkujú podobné infračervené žiarenie, sa používajú v nemocniciach pre zahrievanie novorodencov – inkubátor.

V poslednom štvrťstoročí vykonávali čínski a japonskí výskumníci rozsiahle bádania, ktoré sa týkali práve terapie infračerveným žiarením. V Japonsku dokonca vznikla Infračervená spoločnosť, ktorú tvoria tímy lekárov a fyzioterapeutov, ktorí v oblasti infračerveného žiarenia vykonávajú hlbší výskum a potvrdzujú jednoznačne pozitívny vplyv týchto lúčov na ľudský organizmus.

Prečítajte si: Schudnem v saune? A ako saunovanie podopruje detoxikáciu?

Ako to funguje?

Infračervené teplo v infračervenom termálnom systéme - IDS – má rovnaké vlastnosti ako teplo zo slnka, prípadne ako teplo vyžarované naším telom, potrebné na udržanie našej telesnej teploty.

Ľudské telo vyžaruje infračervenú energiu cez kožu v rozsahu 3-50 mikrónov, väčšinou je to asi 9,4 mikrónov, dlane vyžarujú infračervenú energiu medzi 8-14 mikrónmi. Reiki, uzdravovanie vyžarovaním energie cez dlane, má v Číne tradíciu dlhú 3000 rokov a je postavené na uzdravovacích vlastnostiach prírodného infračerveného žiarenia.

Žiariče v ITS vyžarujú okolo 1/3 svojho výkonu v stredných vlnách (2 - 5,6 mikrónov), a to z dôvodu ich hlbokej penetrácie, a ďalšie 2/3 v dlhých vlnách (5,6 - 25 mikrónov) so zameraním výkonu rovnomerne rozostreného okolo 9,4 mikrónov, čo je hodnota pre ľudský organizmus najvhodnejšia. Toto rozostrenie maximalizuje vysokú penetráciu stredne dlhých vĺn a spája sa potom s dlhými vlnami, čím sa rozšíri rezonančná absorpcia ozdravujúcich sa tkanív.

Mohlo by vás zaujímať: Pre pánov. Obľubujete saunu? Bacha na spermie!

Čínski výskumníci preukázali, že vlnová dĺžka 2 - 25 mikrónov je najviac liečivá. IDS používa infračervené žiarenie pre priamu penetráciu ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm. Menej ako 20 % infračervenej energie ohrieva vzduch, čo znamená , že vyše 80 % energie zostáva na priamy ohrev nášho tela. V infračervených kabínach, kde teploty dosahujú 30-60 °C, je tiež oveľa príjemnejšie dýchanie než v tradičných saunách.

Nižšie teploty sú dôležité pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom. Infračervená energia vylučuje z tela až 3 x väčší obsah škodlivých látok v objeme potu ako tradičná sauna.

Čítajte tiež: Aj pre tieto dôvody by ste mali navštevovať INFRASAUNU!