RAJ zdravia, svet ajurvédy, odhaľuje soľ nad zlato

Ing. Katarína Bohdalová | 12. december 2022
RAJ zdravia, svet ajurvédy, odhaľuje soľ nad zlato
foto: RAJ zdravia

Asi všetci si spomíname na nezabudnuteľnú rozprávku, keď sa soľ vytratila z kráľovstva a jedlo stratilo chuť. Ľudia sa stali apatickí, bez nálady, v depresii – aj takéto účinky na psychiku spôsobuje nedostatok soli...

Štipka soli patrí do každého jedla, zvýrazňuje celkovú chuť pokrmu. Stačí však o štipku soli viac a slaná chuť prehluší všetky ostatné. Ak je človek dehydrovaný alebo unavený fyzickou činnosťou, dochádza k zníženiu krvného tlaku a štipka soli v jedle to napraví. Pozor však pri vysokom krvnom tlaku, priveľa soli zahusťuje viskozitu krvi, pôsobí na zúženie ciev, môžu vznikať opuchy, voda je viazaná v tele. Návyková moc slanej chuti sa prejavuje pri vyjedaní čipsov. Môže viesť k závislosti, spôsobí podráždenosť, vysoký krvný tlak, priberanie na hmotnosti a pod.

Existujú však miesta, kde sa soľ vedome nahromadí, pretože jej výpary do vzduchu pôsobia liečivo. Je to soľná jaskyňa, ktorú nájdete na bratislavských Kramároch v RAJ ZDRAVIA. Malá miestnosť vedľa SPA má steny aj podlahu vyloženú tromi druhmi soli: himalájska, kamenná a soľ z  mŕtveho mora. Odborníci vravia, že 45-minútový pobyt v soľnej jaskyni sa vyrovná dvojdňovému pobytu pri mori. Soľnú jaskyňu najčastejšie vyhľadávajú ľudia trpiaci respiračnými chorobami, alergiami, astmou, bronchitídou. Pobyt v soľnej jaskyni pomáha aj pri liečení kožných ochorení, ako je akné, dermatitída, ekzém, psoriáza. 

Kúsok soľnej jaskyne môžete mať aj u vás doma v podobe svietnika alebo lampy. Ponúkame darčekové poukážky / permanentky na pobyt v soľnej jaskyni a ďalšie služby. Nájdete u nás aj špecialitu - čiernu soľ, ktorá obsahuje ešte viac minerálov ako morská či himalájska. 

Pozývame vás do RAJ zdravia, sveta ajurvédy, kde vás očaria chute vegetariánskej reštaurácie, obchod s potravinovými doplnkami, množstvo masáži a programy pre odpočinok, relax, všetko pre zdravie. 

Informácie nájdete na www.rajzdravia.sk alebo priamo v budove na Limbovej 1A.