Bez silového cvičenia prichádzate o túto najlepšiu zbraň na spaľovanie tuku!

Mgr. Alena Pethoova | 11. Feb 2018
Bez silového cvičenia prichádzate o túto najlepšiu zbraň na spaľovanie tuku!

Ak budete drieť iba kardio, vaše telo vám dá časom najavo, že potrebuje nový impulz. Jednoducho začne stagnovať. Aj váha. Treba začať budovať svaly. Na scénu vstupuje silové cvičenie. A toto sa už netýka len začiatočníkov.

Nezabúdajte na to, že strava je hlavným faktorom ktorý ovplyvňuje stavbu vášho tela. Akékoľvek dlhotrvajúce cvičenie s miernou záťažou typu aerobik, behy, mierne pomôže zvýšiť výdaj kalórií, ale pre tvorbu svalovej hmoty neurobí nič.

Najlepšia zbraň na spaľovanie tuku - SVALY

Bez silového cvičenia prichádzate o tú najlepšiu zbraň (svaly) na spaľovanie tuku. Na zvýšenie kľudového metabolizmu sú práve oni nevyhnutnosťou.

Ak chcete schudnúť, znížte príjem kalórií a zvýšte svoj kľudový metabolizmus tvorbou svalstva. Tým sa nemyslí konzumovať menej jedla, ale nekonzumovať viac, ako ste schopní pohybom spáliť a premeniť jedlo na palivo pri tvorbe svalstva.

Tvorba a udržiavanie svalstva samo o sebe je najefektívnejší spôsob, ako spáliť tuk a kalórie. Práve dámy by si mali dať povedať a prestať sa báť silových cvičení kvôli veľkým svalom, to sa nestane.

O tom, prečo ženy nikdy nebudú vyzerať, čo sa týka svalov ako muži, už bolo popísané mnoho. Nie je to fyziologicky možné, bez poriadneho dopingu. A to asi bežne nerobíte.

Dámy, začnite preto pristupovať k budovania svalov pozitívne.

Ženy a svaly

Ženy majú iné ciele ako muži. Zvyčajne si chcú spevňovať skôr celé telo, ako iba plecia lebo hrudník. Najmä však nohy, zadok a brucho. S vekom sa tieto partie ťažšie udržujú a preto potrebujete aktívnu svalovú hmotu. Postačí cvičenie s vlastnou hmotnosťou, no ak sa cítite aj na väčšie váhy, do toho!

Ak idete cvičiť iba silovo (máme na mysli dvíhanie ťažších váh), cvičte iba silovo a nezahŕňajte už do toho polhodinové kardio pred a po. Je to kontraproduktívne.

Takže buď choďte behať a užite si to a ak preferujete posilňovňu, navštívte tú a strávte tam maximálne hodinu. Alebo si dajte intervalový tréning. Po intervalovom tréningu potrebuje vaše telo aspoň dva dni na regeneráciu. Práve počas nej dochádza k pozitívnej odozve vášho tela a budovaniu, či tvarovaniu svalstva.