Užitoční pomocníci na jesenný beh

užitoční pomocníci pri jesennom behu, jesen, beh, pr clanok, samsung, novinky, slúchadlá, sluchatka, hudba, beh, hodinky, mobil, s pen, skvelé technológie, ženy, bežci, bežkyne
25.11.2019 v kategórii Cvičenie a športy, autor Samsung , foto: Samsung, iStock

Horúce počasie s tropickými hodnotami nás už snáď nebude ničiť a bežecký tréning sa odteraz bude niesť v pohodovej atmosfére. Pri hltaní kilometrov určite oceníte niekoľko pomocníkov, ktorí vám ich spríjemnia a možno aj zlepšia vaše osobáky.

Technika sa stala už neodmysliteľnou súčasťou každého bežca. Vie pomôcť efektívne odmerať časy, priemerné pulzy, či prevýšenie. Zároveň nás môže motivovať, ak pustíme tú správnu hudbu s poriadnym tempom.

Športové hodinky Samsung Galaxy Watch Active2

Ďalšia generácia obľúbených športových hodiniek z dielne Samsungu prichádza v niekoľkých verziách, z ktorých si vyberú všetci. Ženy aj muži. Menšia 40mm verzia je vhodná skôr pre menšie zápästia, väčšia 44mm verzia padne väčšiemu. Obe verzie sú k dispozícii v čiernej, striebornej a ružovo-zlatej farbe a v dvoch štýloch: odľahčené hliníkové prevedenie s neformálnym fluoroelastomerovým (FKM) remienkom, alebo prvotriedne prevedenie z pevnej nerezovej ocele s koženým remienkom, ktoré bude k dispozícii u vybraných mobilných operátorov v 44mm LTE verzii.

Galaxy Watch Active2 vám pomôžu od dosahovania cieľov v oblasti telesnej a duševnej pohody, ako je sledovanie spánku, pohybových aktivít a stresu, až po účinné plnenie úloh. Či už budete chcieť tráviť čas meditáciou, byť upozornení na každú aktualizáciu alebo niečo medzi tým, hodinky sa prispôsobia vášmu životnému štýlu a obohatia ho o niečo nové. Hodinky sa môžu pochváliť úplne novým vylepšením jedinečnej otočnej dotykovej lunety a dokážu pri manuálnom nastavení sledovať viac než 39 druhov cvičení. Pomocou aktualizovanej funkcie Running Coach môžete monitorovať rýchlosť svojho behu v reálnom čase a využiť sedem rôznych programov behania, vďaka ktorým lepšie dosiahnete svoje ciele. Odporúčané ceny sú 299 Eur (40mm verzia), 319 Eur (44mm verzia) a 469 Eur za 44mm LTE verziu.

Slúchadlá AKG

Značka AKG je synonymom pre štúdiový zvuk a jej produkty v sebe stelesňujú vášeň pre čo najkvalitnejšie a najpresnejšie hudobné podanie a najhlbší zážitok z počúvania. Tento rok zavítalo na náš trh niekoľko typov slúchadiel AKG určených nielen pre športovcov. Bezdrôtové slúchadlá AKG Y100 sú najlacnejšími z nich (odporúčaná maloobchodná cena je 99 Eur). Môžu sa však pochváliť kvalitnými vlastnosťami.

Určite vás potešia svojou kompaktnosťou, nízkou hmotnosťou 24 gramov a tenkým spojovacím káblom, na ktorého koncoch je umiestený modul s tlačidlami pre ovládanie hudby, mikrofón pre vybavovanie hovorov a taktiež 120mAh batéria, ktorá im umožní po 15 minútach nabíjania hrať až hodinu. V dobe, keď sa nepoužívajú, môžete k sebe slúchadlá magneticky prichytiť. Na jedno nabitie vydržia až osem hodín aktívneho využívania a plné nabitie trvá rovné dve hodiny. Na výber máte z čiernej, modrej, zelenej a ružovej farby.

Druhou novinkou sú AKG N200NC.

Štuple, ktoré kompletne odfiltrujú vonkajší hluk pomocou technológie Noise Cancelling. Výdrž na jedno nabitie je až 10 hodín, a po 10-minútovom dobití máte dosť energie na ďalšiu hodinu počúvania. Slúchadlá disponujú pružným tylovým mostom a na každom z koncov sa nachádzajú doplnkové tlačidlá pre zapnutie slúchadiel, pre reguláciu hlasitosti a pre ovládanie hudobného prehrávania.

Jedno z tlačidiel slúži aj pre aktiváciu funkcie Ambient Aware, čo umožní hlasitý odposluch zvukov okolo vás namierených priamo do slúchadiel. Odporúčaná maloobchodná cena je 249 Eur a k dispozícii sú čiernej farbe.

Posledným z modelov ideálnych práve na šport sú AKG N200A

Oslnia svojou nízkou váhou len 21 gramov. Majú vodoodolnosť certifikovanú štandardom IPx7 – teda do hĺbky jedného metra až po dobu tridsať minút. Na jedno nabitie vydržia 8 hodín telefónneho hovoru alebo prehrávania hudby a disponujú funkciami Ambient Aware a Talk Thru, s ktorými nestratíte kontakt s okolím. Ich spájací kábel je obalený vysoko kvalitnou tkaninou a samotné štuple obsahujú magnety, ktorými ich spojíte, keď práve nepočúvate. Nekonečné rozmotávanie káblov tak nehrozí. Odporúčaná maloobchodná cena je 129 Eur a na výber máte z farieb čierna, modrá, biela a oranžová.

Kancelária vo vrecku

Ak sa chystáte na dlhý beh, určite oceníte, že v prípade neočakávaných pracovných úloh budete mať kanceláriu doslova vo vrecku. Novinky Samsung Galaxy Note10 a Note10+ sú totiž vybavené obľúbeným perom S Pen, s ktorým je tvorba poznámok maximálne jednoduchá. Na výber máte z dvoch veľkostí uhlopriečok, čiže aj menšia ženská ruka si vyberie.

Vynovené pero S Pen teraz podporuje množstvo ďalších funkcií, ktoré oceníte napríklad aj pri práci s fotoaparátom. Na výber máte farby Aura Black alebo novú Aura Glow. Odporúčaná cena začína na 949 Eur za Galaxy Note10 256GB, cez 1 099 Eur za Galaxy Note10+ 256GB                , až po 1 199 Eur za verziu Galaxy Note10+ 512GB.  

Všetky produkty a informácie o nich nájdete na stránke www.samsung.sk.