Májový FIT štýl: zdravé sladenie, príprava pokožky na opaľovanie ale aj rady, ako nadobro skoncovať s fajčením či udržať si pozitívnu myseľ

Dominika Bleščáková | 28. apríl 2021
Májový FIT štýl: zdravé sladenie, príprava pokožky na opaľovanie ale aj rady, ako nadobro skoncovať s fajčením či udržať si pozitívnu myseľ

Máj je predzvesťou nových začiatkov, prívalu energie, prebúdzania prírody. Čas, keď výhovorky na zlé počasie prestanú platiť a všetko nás priam láka cvičiť, behať, hýbať sa, jednoducho cítiť fit vo svojom tele a vo svojej podstate. A na aké témy sa môžete v májovom čísle tešiť?

Cícer - bohatý zdroj vitamínov, minerálov a vlákniny

Má mnohé zdravotné benefity, medzi ktoré patrí zlepšenie trávenia, pomoc s reguláciou hmotnosti a zníženie rizika viacerých chorôb. Má vysoký obsah bielkovín, vďaka čomu je vynikajúcou náhradou mäsa. Už jeden hrnček poskytuje takmer jednu tretinu dennej potreby bielkovín pre dospelého človeka. Tak čo, má svoje miesto vo vašom jedálníčku? Nie? Tak je najvyšší čas to zmeniť.

Jahoda obyčajná - jedlo víl

Jahody si našli svoje uplatnenie v kozmetike na bielenie pleti, odstraňovanie pieh, zubného kameňa či tmavých škvŕn na zuboch. Posilňujú imunitu, činnosť pečene, srdca, ochraňujú pred vznikom rakoviny. Vedeli ste, že okrem sladkých plodov majú pozitívne účinky na zdravie aj listy či korene?

Špargľa - kráľovná jari

Špargľová sezóna je v plnom prúde. Obohaťte svoj jedálniček touto chutnou potravinou plnou výživných a zdraviu prospešných látok.

Oslaďte si život: zdravo a chutne!

Existuje zdravšia alternatíva cukru alebo si môžeme život osladiť pokojne aj tým bielym? Dozviete sa v článku.

Tradičné, slovenské, zdravé, ovčie...

Ochutnali ste už ovčie mlieko, tvaroh, jogurt alebo pravú májovú bryndzu? Teraz je ten správny čas!

Cvičte doma s Vratkom a Ivankou: Ruky a ramená

Ženy sa často pri cvičení zameriavajú hlavne na brucho a zadok, no paradoxne prvé, čo si na človeku všimneme, sú práve ruky a ramená, teda celkovo vrchná časť tela. Ak sú ruky pekne vypracované, nielenže to super vyzerá, ale ešte sú aj funkčné a silné.

Jogou k pozitívnemu mysleniu

Cvičíte jogu? A kvôli čomu? Estetickým asánam, štíhlejšiemu a ohybnejšiemu telu alebo jej priam zázračným účinkom na psychiku a náladu? Joga je oveľa viac než len strečovanie.

Za oponou bežeckých podujatí - zdravotníci a záchranári

Čo si myslia o prítomnosti zdravotníckeho personálu bežci? Sú to len opatrenia, alebo ich prítomnosť vnímajú ako veľmi dôležitú súčasť podujatia?

Ako vyzerá zdravá večera podľa fitness tréneriek - Diana Hô Chí

Ako sa stravuje obľúbená trénerha, aby si zachovala štíhle, zdravé a silné telo?

Na vlastnom tele

Jaroslava Račková: "Chcela som schudnúť, no v cvičení som našla oveľa väčší poklad - duševnú rovnováhu." Schudla 21 kíl a stala sa novým človekom, po fyzickej aj psychickej stránke.

Rozhovor: GIGI varí alebo Stanka Šišková varí s FIT štýlom

Láska ide cez žalúdok - pravda alebo klišé? Odpovie vám nová posila redakcie FIT štýlu Gigi, ktorá pre vás pripravuje chutné a zdravé recepty v každom čísle.

Problém nielen 40+: Ako eliminovať viditeľnosť strií bez lasera?

Nepredstavujú síce zdravotné riziko, no neraz nás uvadzájú do rozpakov a znižujú naše sebavedomie. Aj preto neustále hľadáme spôsoby, ako sa ich zbaviť alebo aspoň urobiť menej viditeľnými.

Syndróm počítačového videnia

Čo robiť, aby oči pri práci s digitálnymi technológiami netrpeli?

Ako skoncovať s cigaretami?

Na svete žije 1,1 miliardy fajčiarov a každý rok vyhasne v dôsledku užívania tabaku približne 8 miliónov ľudských životov. Tak čo, stále sme vás nepresvedčili, prečo seknúť s fajčením?

Domáca lekárnička: Orgován

Orgován v podobe stromčekov či kríkov je nenáročný a skromný, no odvďačí sa nám niekoľkonásobne.

Príprava pokožky na opaľovanie

S prichádzajúcimi prvými slnečnými lúčmi je potrebné nielen mierne pozmeniť výber svojich kozmetických produktov, ale aj náležite pripraviť pokožku na letnú sezónu. Viete, ako?

Ako premeniť zlý deň na dobrý

Tak čo, viete? Je to jednoduchšie, ako by ste si mysleli.

Čerpajte energiu zo slnka

Nemáme však na mysli vitamín D, ale solárne panely.

FIT recepty

Ryžový nákyp s ovocným prelivom, hrášková nátierka, hlivový krém, bulgurito s mangom či marhuľový cheesecake bez  múky. Tak čo, ktorý recept vyskúšate ako prvý?

Informácie o predplatnom, aktuálnych zľavách či akciách nájdete na TEJTO STRÁNKE.