Slávnostné odovzdanie dm športovej zóny

BE COOL, s.r.o. | 30. január 2018
Slávnostné odovzdanie dm športovej zóny
foto: BE COOL, s.r.o.

Zdravší životný štýl, začatie s pravidelnou športovou aktivitou, pravidelné stravovanie... toto sú jedny z najčastejších nielen novoročných predsavzatí, ktoré si dáva nejedna žena či muž.

V januári spoločnosť BE COOL, s.r.o. a dm drogerie markt, s.r.o. otvorila ďalšiu zo športových zón, ktoré majú taktiež napomôcť k zlepšeniu dosahovania športových predsavzatí a cieľov.

29. januára 2018 bola prestrihnutá slávnostná páska na novovybudovanej športovej zóny na Tyršovom nábreží v Petržalke. Ide o obľúbené miesto voľnočasových aktivít mnohých Bratislavčanov. Odteraz sa práve tu môžu rozohriať, ponaťahovať si stuhnuté svalstvo a tým predísť rôznym neočakávaným zraneniam pri športovaní. Práve dm športová zóna by mohla byť východiskové miesto pri začiatku ich športových aktivít.

Odovzdanie otvoril riaditeľ BE COOL, s.r.o., Peter Pukalovič, ktorý netajil svoju veľkú radosť. „Teším sa, že sa nám podarilo zrealizovať ďalšie športové stanovisko, ktoré bude prínosom nielen pre bežeckú komunitu, ale i pre širšiu verejnosť. Tyršovo nábrežie je i mojou osobnou obľúbenou rekreačnou zónou, kde často chodievam so svojimi deťmi na prechádzky či bicykel. Verím, že táto zóna si nájde všestranné využitie a spríjemní športové i oddychové aktivity občanov.“

Natália Franková, skupinová vedúca marketingu dm drogerie markt, s.r.o. vyjadrila svoju spokojnosť s úspešnosťou tohto jedinečného ženského podujatia: „Tešíme sa, že aj vďaka dm mali ženy a dievčatá už šesť rokov možnosť zúčastniť sa tohto výnimočného podujatia. A nielen to. Keďže naše motto je “viac ako len ďalší beh”, každoročne v Bratislave vďaka vyzbieranému štartovnému pribudne ďalšie športové ihrisko a môžeme ním prispieť k rozvoju zdravého životného štýlu všetkých fanúšikov športu.“

V neposlednom rade pozitívum takejto akcie vyzdvihol aj samotný starosta Mestskej časti Bratislava-Petržalka, Vladimír Bajan: „Som veľmi rád, že takéto športovisko vyrástlo práve v Petržalke, lebo Petržalčania sú známi svojím kladným vzťahom k pohybu. A som ešte radšej, že naša mestská časť na tomto projekte spolupracovala a svojou troškou prispela k jeho realizácii.

Toto športovisko je dôkazom toho, ako sa dá zmysluplne využiť spolupráca podnikateľského sektora a samosprávy, ako zmysluplne sa dajú použiť peniaze zo štartovného iného zaujímavého športového podujatia. Ďakujem spoločnosti BE COOL, s.r.o. a dm drogerie markt, s.r.o. za to, že takéto športovisko v Petržalke vybudovali.“

dm športová zóna vznikla z časti vyzbieraného štartovného na 6. ročníku dm ženského behu, ktorý sa uskutočnil 23. 9. 2017 a bežalo na ňom viac ako 2000 žien. Ide o najväčšie a najobľúbenejšie ženské bežecké podujatie na Slovensku. Organizuje sa vždy v septembri a inak tomu nebude ani tento rok. Jeho 7. ročník sa uskutoční 22. septembra 2018 a na štarte sa očakáva 3000 žien.

Fotogaléria