Časté umývanie VLASOV je zbytočné: PREČO a AKO zmeniť tento nesprávny návyk?

Redakcia | 11. apríl 2022
vlasy, umývanie vlasov, lak na vlasy, životné prostredie, DIY, tuhý šapón, ako často si umývať vlasy

Nie je potrebné umývať si vlasy každý deň. Zmeňte zaužívané stereotypy a skúste si umývať vlasy menej často. Budete mať lepší pocit zo šetrenia životného prostredia, ale vďačnosť vám časom ukážu aj vaše vlasy.

Neumývajte si vlasy príliš často

Pokiaľ ide o rešpektovanie planéty, možno si myslíte, že vaše vlasy s tým majú relatívne málo spoločného. Ak však strávite len o tri minúty menej času v sprche alebo ak si ešte jeden deň neumyjete vlasy, ušetríte litre vody a výrazne znížite vplyv na životné prostredie.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie potrebuje človek na udržanie svojho zdravia a hygieny päťdesiat litrov vody denne.

Šokujúce je, že v Spojenom kráľovstve priemerný človek spotrebuje 142 litrov za deň. Voda je nesmierne cenný a vzácny zdroj, ktorého nemá každý na tejto planéte dostatok. Preukážme vďačnosť, že my jej dostatok (zatiaľ) máme napríklad aj nie takým častým umývaním. Okrem iného – podľa kaderníčok je to pre vlas omnoho zdravšie.

Skúste to takto:

Deň prvý

Vaše vlasy sú čerstvo umyté, nechajte si ich rozpustené.

Deň druhý

Efekt čerstvo umytých vlasov sa začne znižovať, objem im dodáte pár pumpičkami vlastnoručne vyrobeného citrónového laku a pokožku hlavy budete pár minút fénovať.

Deň tretí

Býva dňom, kedy sa začínajú mastiť. Využite tento stav na účes typu zauzlený drdol či cop, pretože vlasy vám budú pevne stáť na mieste aj bez použitia laku.

Deň štvrtý

Je pre mnohých ľudí najmastnejší, takže je to vlastne jeden z najlepších dní na experimentovanie s novými štýlmi. Vrkoče sú v tento deň obzvlášť úspešné.

Deň piaty

Na piaty deň si ich umyjete a môžete ísť odznova. Raz do týždňa je to veľmi úsporné a pre vás praktické.

vlasy, umývanie vlasov, lak na vlasy, životné prostredie, DIY, tuhý šapón, ako často si umývať vlasy

Nepotrebujete plnú poličku vlasových prípravkov na to, aby boli vlasy krásne. Za ich vzhľad môže váš vek a genetika, s tým nič nezmôžete. Okrem toho na ne vplýva strava, starostlivosť a stres. Týmto faktorom šéfujete každý deň práve vy, tak si vyhrňte rukávy a dajte si vhodnú stravu, prírodnú starostlivosť o vlasy a nízku mieru stresu ako jedno z novoročných predsavzatí. Odmenou vám bude krásna hriva!

„Možno nemáme všetko na svete v našich rukách, ale málo toho rozhodne nie je.“