Pleťová maska pre sviežu a jemnú pleť. Ani pomarančová koža nemá šancu!

Diana Mašlejová | 14. február 2018
Pleťová maska pre sviežu a jemnú pleť. Ani pomarančová koža nemá šancu!

Dodať pleti vitamíny, minerály a hydratáciu, to sa bude v týchto mesiacoch naozaj hodiť. Ananás je pre tento účel to pravé.

Pleťová maska pre sviežu a jemnú pleť

Maska z dužiny ananásu zjemní textúru, posilní kožu, dodá jej vlhkosť a pomôže zbaviť sa prípadných baktérií a nečistôt. To všetko maska zabezpečí šetrným a citlivým spôsobom.

Na jej prípravu roztlačte v miske dužinu ananásu, pridajte do nej pár kávových lyžíc extra panenského olivového alebo mandľového oleja a vmiešajte ešte dve väčšie lyžice rozpusteného medu.

Masku naneste krúživými pohybmi na pokožku tváre, nechajte 15 minút pôsobiť a zmyte teplou (nie horúcou) vodou.

Zosvetlite pehy a pigmentové škvrny s ananásom

Ananás sa už desaťročia používa aj na zosvetlenie pieh a pigmentových škvŕn. Na tento účel namočte vatový tampón do čerstvej ananásovej šťavy a vybrané miesta jemne masírujte asi 10 minút. Pri pravidelnej starostlivosti by mali škvrny postupne blednúť, prípadne až úplne vymiznúť.

Proti pomarančovej koži

Keď máte ananás poruke, bola by škoda nevyužiť jeho vedecky dokázaný vplyv na eliminovanie celulitídy. Ako si môžete v domácich podmienkach pripraviť efektívnu procedúru na vyhladenie?

Stačí, ak si zadovážite špeciálnu masážnu kefu určenú na problematické partie stehien, zadočku a bruška, ktorou časti tela po teplom kúpeli poriadne premasírujete. Následne odšťavte, alebo dohladka rozpučte dutinu plodu a naneste na kožu.

Prikryte potravinárskou fóliou, potom ešte suchým uterákom a nechajte 15 minút pôsobiť. Obsiahnuté enzýmy a minerály preniknú až do spodných vrstiev pokožky a dokážu urobiť divy nielen s povrchovým vzhľadom, ale aj s lymfou.