To najlepšie pre vaše vlasy. Čo rozhoduje v starostlivosti o ne?

Eva Kliská | 21. Jan 2018
To najlepšie pre vaše vlasy. Čo rozhoduje v starostlivosti o ne?

Žiaľ, nie každej z nás boli do vienka nadelené vlasy á la cisárovná Sisi. A preto je potrebné prírode niekedy trochu dopomôcť. Nevypláca sa byť povrchný a ak chceme, aby náš vlasový porast vyzeral čo najlepšie, dôkladná starostlivosť je alfa-omega.

To najlepšie pre vaše vlasy

Vlasovú kozmetiku si vždy vyberajte v závislosti od vášho typu vlasov. Vlasové prípravky sú rozdelené podľa základnej typológie vlasov na produkty pre suché, mastné a zmiešané vlasy. Pri výbere buďte dôsledná, pretože nevhodný výber dokáže narobiť skutočnú šarapatu.

Najlepšie vám poradia profesionáli v kaderníctve, ktorí dokážu na základe diagnostiky určiť váš typ vlasov a poradiť vám vhodné prípravky. Dilemou však zostáva, ktorú značku si vybrať. Nikde nie je napísané, že celý život musíte používať jednu a tú istú, pokojne ich vyskúšajte viac a sami uvidíte, ktorá vám sadne najviac.

Vlasové prípravky môžete obmeniť aj vtedy, ak sa vám zdá, že pri dlhodobom používaní jednej značky už nie ste tak celkom spokojná s celkovou kvalitou vlasov a máte pocit, akoby ich účinky prestali na vás fungovať.

Čo rozhoduje v starostlivosti o nich?

Suché vlasy 

  • tu voľte prípravky, ktoré vlasy zbytočne nezaťažujú a dodávajú im dostatok hydratácie. Vyberajte také prípravky, ktoré majú regeneračné a obnovujúce účinky. Pri sušení, natáčaní alebo žehlení nezabudnite použiť špeciálne prípravky, ktoré vlasy ochránia pred spálením a ešte väčším vysušením.

Mastné vlasy

  • uprednostnite nekrémovú, číru vlasovú kozmetiku, ktorá sa z vlasov jednoduchšie odstraňuje, čo znamená, že čím menej šampónu na hlave zostane, tým ťažšie sa znovu zamastia. Oblúkom sa vyhýbajte prípravkom, ktoré obsahujú proteíny alebo lipidy, ako oleje alebo silikóny. Tie situáciu iba zhoršia a zaťažia vlasy, následkom čoho budú ešte mastnejšie.

Zmiešané vlasy

  • sú mastnejšie pri pokožke hlavy a zvyčajne majú suché končeky, preto siahnite po hydratačnej kozmetike, ktorá mastnejšiu časť zbytočne ešte viac nepremastí a končeky nevysuší, ale hydratuje. Prípravky pre zmiešané vlasy môžete použiť aj na normálny typ vlasov.