Vlašské orechy ako skvelý pomocník pre oživenie farby vašich vlasov a žiarivú pleť

Diana Mašlejová | 28. august 2017
Vlašské orechy ako skvelý pomocník pre oživenie farby vašich vlasov a žiarivú pleť

Vlasy, nielen plné lesku, ale aj zdravia a sily. Takéto budú, ak využijete vlašské orechy. A nezabúdame ani na vašu pleť, ktorá potrebuje tú správnu výživu.

Maska pre hebkú pleť

Vďaka vysokému obsahu minerálov a stopových prvkov sú vlašské orechy vhodné nielen na konzumáciu, ale aj na vonkajšie použitie. Skúste si pripraviť domácu orechovú masku na pleť, odvďačí sa vám hebkou štruktúrou a hladšou textúrou.

Čítajte tiež: Aké poklady vlašské orechy ukrývajú? Možno budete prekvapení...

Stačí, ak v mažiari starostlivo podrvíte zopár plodov, zmiešate s malým množstvom mlieka, acidofilného jogurtu, či kyslej smotany a pridáte polievkovú lyžicu medu.

Krúživými pohybmi masku naneste na pleť, nechajte pôsobiť 10 minút a dôkladne zmyte vlažnou vodu.

Krásne vlasy za okamih

Neprezradíme vám možno nič nové, ak povieme, že listy vlašského orecha sa v minulosti používali na zabezpečenie krásnej zlatistej farby blond vlasov.

Dnes, keď sa mnohí ľudia vracajú k receptom starých mám, vás zaiste prekvapí schopnosť orechových listov dosiahnuť vyšší lesk vlasov a krásny tón farby.

Hrsť listov zalejte vriacou vodou a pod pokrievkou nechajte lúhovať niekoľko minút. Keď zmes mierne vychladne, preceďte ju a naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a opatrne zmyte bežným šampónom a vodou.

Mohlo by vás zaujímať: Paradajkový peeling a Bylinkový zábal proti celulitíde

Trochu zložitejšiu prípravu majú pred sebou brunetky. Pri výluhu na dosiahnutie vyššieho lesku totiž namiesto listov používajú orechové škrupiny, ktoré najemno roztlačia a zmiešajú s malým množstvom horúcej vody a kvalitného, za studena lisovaného olivového oleja.

Zmesou sa vlasy potrú a nechajú regenerovať 15 minút. Následne sa zmyjú vodou a umyjú šampónom. Takto ošetrené vlasy budú nielen plné lesku, ale aj zdravia a sily.

Bude vás tiež zaujímať: Štíhla línia s vlašskými orechmi