Ako možu huby podporiť vaše úsilie schudnúť?

Mgr. Alena Pethoova | 2. november 2017
Ako možu huby podporiť vaše úsilie schudnúť?

Pokiaľ ide o zeleninu, huby sa zdajú byť bezvýznamné v jedálničku v porovnaní s inými, podľa nás „dôležitými potravinami“. Zvyčajne ich považujeme iba za ingredienciu v raňajkových omeletách, pizzach a prílohách, ale táto nepochopená zelenina si zaslúži omnoho viac pozornosti.

Podľa výsledkov zverejnených v časopise Appetite, obohatenie vášho menu o huby vám prinesie skvelé nutričné a diétne výhody. Ich konzumáciou získavate kvalitný rastlinný proteín, bez sodíka a nasýteného tuku, ktorý dostanete z konzumácie rovnakého množstva mäsa.

Odporúčame: Recepty z húb, vyskúšajte!

Najnovšia štúdia, ktorá prispieva k hubovej mánii, porovnávala, ako sa po jedení dvoch dávok buď mletého hovädzieho mäsa alebo húb cítilo 17 mužov a 15 žien.

10-dňová štúdia, ktorá zodpovedala obsahu bielkovín v 226 gramoch húb a 28 gramoch mletého hovädzieho mäsa, zistila, že ľudia, ktorí mali na raňajky možnosť konzumovať huby, boli oveľa menej hladní, cítili sa viac spokojní a nemali potrebu zajedať medzi jedlami.

Ochutnajte: Recept na CÍCEROVÝ GULÁŠ - zn. bez lepku, bez laktózy, vegan

Všetci vieme, že raňajky s vysokým obsahom bielkovín sú skvelé na podporu chudnutia, pretože vás zasýtia na dlhší čas a kŕmia vaše svaly, čo podporuje váš metabolizmus, ale táto štúdia naznačuje, že zdroj proteínov na raňajky hrá významnú úlohu v tom, ako dobre táto živina funguje vo vašom tele.

Je vaším cieľom znížiť telesnú hmotnosť?

Potom môže byť najlepší spôsob, ako začať svoj deň, znížiť príjem tukov konzumáciou menšieho množstva živočíšnych produktov a naopak viac rastlinných zdrojov bielkovín.

Skvelý tip na raňajky, po ktorých hlad mať nebudete!
Hubovo špenátové muffiny