Kokosový olej – superpotravina alebo superpodvod?

kokosový olej, tuk, zdravie, výživa, prospešný, účinky, mýty, fakty, je vhodný, nevhodný, kuchyňa, využitie
12.7.2019 v kategórii Výživa, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Na túto jednoduchú otázku nemáme jednoduchú odpoveď. Skúste si ale zodpovedať otázku vy na základe našich argumentov. Na kokosový olej sme sa pýtali RNDr. Barbary Svieženej, PhD. – nutričnej poradkyni, lektorke a odbornej garantke. Barbara je členkou Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu a tiež členkou Aliancie výživových poradcov ČR.

V niekoľkých štúdiách sa objavila informácia, že vysoký príjem kokosového oleja zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení

Najväčšími konzumentmi kokosového oleja sú obyvatelia pacifických ostrovov. Na jednom z nich je spotreba kokosového oleja až 63 % všetkých prijatých kalórií. Napriek tomu sa títo ostrovania stretávajú s akýmkoľvek srdcovo-cievnym ochorením len veľmi zriedkavo. V pacifických ostrovoch ale nenájdete žiadny izolovaný, čistený a rafinovaný kokosový olej, s ktorým sa bežne stretávame v našich podmienkach. Originálny nerafinovaný kokosový olej totiž obsahuje aj ďalšie komponenty, ako polyfenoly, vlákninu a vitamín E. Zatiaľ nevieme, ako tieto zložky ovplyvňujú celkové pôsobenie prijatého oleja na náš organizmus.

Faktom však je, že vždy záleží na celkovej kombinácii potravín – teda na ostatných zložkách našej stravy, ktorá môže aj prínos konkrétnej potraviny celkom utlmiť alebo, naopak, posilniť. Okrem toho – vedecké štúdie, ktorých závery čítame na rôznych internetových stránkach, sú výsledkom pokusov na laboratórnych zvieratách, najčastejšie na hlodavcoch. Faktom je, že myši či potkany sú všežravce, rovnako ako ľudia. Tým ale naša podobnosť končí. Aj preto nemôžeme závery vedeckých prác jednoznačne preniesť na človeka.  

ZÁVER: Ak budete konzumovať niekoľko polievkových lyžíc RAFINOVANÉHO kokosového oleja denne, hrozí vám podstatne väčšie riziko ochorení srdca a ciev.  

Odpovede na otázky o kokosovom tuku si môžete pozrieť i v našom videu

 

Kokosový olej obsahuje benefičné MCT tuky, ktoré pomáhajú aj pri chudnutí

Áno, obsahuje. MCT tuky sú typické krátkym reťazcom mastných kyselín. Pre nás je dôležité vedieť, že z hľadiska ich štruktúry sa lepšie a rýchlejšie vstrebávajú a sú v súčasnosti považované dokonca za terapeutický agens, dokonca pri chudnutí. Ale nemyslite si, že keď prijmeme polievkovú lyžicu MCT tukov denne, kilá z nás budú padať! Práve naopak – prijmeme tým podstatne viac energie.

Zo štúdií vyplýva, že konzumácia kokosového oleja s obsahom MCT tukov zvyšuje apetít v porovnaní s konzumáciou rovnakého množstva olivového oleja. Ak niekto povie, že kokosový olej obsahuje benefičné MCT tuky, takže napomáha s chudnutím, epilepsiou aj diabetom – nepovedal celú pravdu! Kokosový olej obsahuje síce MCT, avšak viac ako 50 % z nich je tvorených kyselinu laurovou, ktorá mimikuje skôr dlhoreťazcové mastné kyseliny – jednoducho povedané, nespráva sa ako MCT.

Kyselina laurová to proste tesne prešvihla – a to presne o dva uhlíky, takže v skutočnosti nespadá do kategórie benefičných MCT tukov. Takže celkový obsah tých dobrých tukov, ktoré sú unikátne pre kokosový olej, je približne 4 %!  

ZÁVER: Ak budeme jesť kokosový olej kvôli prospešným účinkom MCT, zbytočne vyhodíme peniaze.  

Kokosový olej zvyšuje hladinu “dobrého” HDL cholesterolu

Niekoľko štúdií porovnávalo vplyv kokosového oleja (bohatého na nasýtené tuky) a rastlinného oleja (s vyšším obsahom nenasýtených tukov) na hladinu cholesterolu v našej krvi. Väčšina štúdií potvrdila zvýšenie hladiny HDL cholesterolu, ktorý má ochranný efekt pre kardiovaskulárne ochorenia. Na druhej strane, pri porovnaní s efektom obyčajného masla sa nezistili výrazné rozdiely. Z tohto pohľadu je teda jedno, či použijete kokosový tuk alebo kvalitné maslo.  

ZÁVER: Vyššia hladina dobrého HDL cholesterolu nie je jedinou známkou kardiovaskulárneho zdravia. Záleží aj na ďalších faktoroch, celkovom cholesterole, oxidácii tukov, arteriálnych zápaloch či kalcifikácii. Suma sumárum: kokosový tuk nie je liekom na vysoký cholesterol!  

Kokosový olej je výborný na varenie či pečenie

Pri varení a pečení dochádza k zohrievaniu potravín, čo je sprevádzané rôznymi chemickými zmenami. Z tohto hľadiska je ideálne používať stabilné tuky, teda čo najmenej reagujúce na ohrev. Stabilitu tukov posudzujeme podľa ich dymového bodu – teda teploty, pri ktorej sa „prepália”, čím sa zvýši riziko vzniku nebezpečných látok. Kokosový tuk je z rastlinných tukov jeden z najstabilnejších.

NERAFINOVANÝ kokosový olej má dymový bod pri 177°C (palmový tuk až pri 235 oC), takže je vhodný na dlhšie tepelné úpravy. Mimochodom – ak chcete znížiť obsah toxických látok vznikajúcich pri úprave jedál ich ohrevom, zabezpečte si dobrý digestor a nezabudnite ho zapnúť!

Kokosový olej pôsobí antimikrobiálne

Ako sme už písali, kokosový olej obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny laurovej, ktorá síce nie je unikátnym MCT tukom, ale má inú výhodu. Z kyseliny laurovej sa totiž tvorí tzv. monolaurín. Monoalurín je používaný v prírodnej medicíne vďaka svojim antimikrobiálnym (dodnes nie exaktne potvrdeným) vlastnostiam, ako aj v komerčných produktoch na prevenciu rastu mikróbov. Skúma sa aj vplyv kokosového oleja na zloženie našej črevnej mikrobioty, ale výsledky ešte nie sú definitívne.  

ZÁVER: Niečo na tom kokosovom tuku je!  

Kokosový olej v kozmetike?

Určite áno. Už indické babičky skrášľovali svoju korunu krásy kokosovým olejom. Traduje sa, že práve vďaka krátkym reťazcom svojich tukových molekúl tieto ľahšie preniknú do štruktúry vlasu a tým ho vyživia. Nechceme pôsobiť ako reklama na kokosovú masku, avšak tu musíme tradovanú múdrosť potvrdiť. Rovnako sa ukazuje jeho prospešnosť pri kožných ochoreniach, dokonca pri atopickej dermatitíde.  

ZÁVER: Aj v prípade kozmetiky sledujte etikety a preferujte použitie nerafinovaného kokosového oleja.  

Vedľajšie účinky?  

Pri uvádzaní vedľajších účinkov musíme byť opatrní – do veľkej miery ide o individuálne prípady, ktoré sa však nedajú úplne ignorovať. Vyskytujú sa na úrovni tráviacich problémov, od podráždeného žalúdka, po hnačky a preháňanie. Takže vždy treba rátať s tým, že ako pre nás neprirodzená potravina môže okrem antimikrobiálnych účinkov pôsobiť aj negatívne. Jednoznačne však záleží na dávke. Pri konzumácii množstva do 1 - 2 polievkových lyžíc denne, či sporadickej konzumácii, nepredpokladáme akékoľvek zjavné problémy. Vysoké dávky však už môžu byť pre naše telo problematické.  

ZÁVER: Ako vždy platí - všetko s mierou. Okrem kokosového oleja máme k dispozícii celé množstvo ďalších kvalitných rastlinných olejov, ale aj živočíšnych tukov. Ak vieme pristupovať k našej strave s rozumom a striedmosťou, telo sa nám odmení.