Ako skutočne docieliť svoju vysnívanú hmotnosť?

dm | 17. február 2020
dm, chudnutie, hmotnosť, drogerie markt, ako schudnúť, ako dosiahnuť vysnívanú postavu, fitastyl.sk, fit štýl, zdravie, wellness, kondícia, diéta, chudnutie, tipy, rady
foto: dm

Zabudnite na drastické diéty a „zaručené“ recepty, ako za 10 dní schudnúť 5 kíl. Začnite novú dekádu rozumne aj čo sa týka stravy. My v dm veríme v zdravú rovnováhu a vieme, že kľúč k redukcii hmotnosti je správny pomer príjmu a výdaju energie. Zhrnuli sme pre vás základné body, pomocou ktorých bude vaša vysnívaná hmotnosť na dosah. ​​​​

1. Príjem vs. výdaj alebo tzv. kalorický deficit

Chudnutie je vlastne jednoduchá matematika: „Zjedz menej ako telo spotrebuje.“ Ako? Strážte si svoj energetický príjem a klaďte dôraz aj na pravidelný pohyb, ideálne každý deň aspoň hodinu. V prípade, že nemáte čas na rátanie kalórií, b. Je však potrebné vedieť, že tieto suplementy nikdy nenahradia plnohodnotné jedlo z čerstvých surovín. Nemali by sa preto konzumovať viac ako 2 x denne.

Tipy:

Mivolis prášok na prípravu diétneho nápoja s vanilkovou príchuťou, 500 g

Chutný nápoj s vanilkovou príchuťou poskytuje náhradu za dávku jedla pri diétach so zníženou energetickou hodnotou, na regulovanie hmotnosti. Aj chudnutie môže byť príjemné.

Mivolis prášok na prípravu diétneho nápoja, 500 g

Neutrálny nápoj bez príchute poskytuje náhradu za dávku jedla pri diétach so zníženou energetickou hodnotou, na regulovanie hmotnosti. Aj chudnutie môže byť príjemné.

2. Zvýšte príjem bielkovín

Prečo sú bielkoviny tak dôležité, keď chceme schudnúť? Odpoveď je jednoduchá: zasýtia nás na dlhšiu dobu v porovnaní so sacharidmi a tukmi, sú relatívne nízkokalorické (1 g = 4kcal) a pomáhajú budovať svaly (pri aktívnom športovaní). Odporučený denný príjem je 1-1,2 g na kilogram hmotnosti.

Tip:

Sportness Vegan bielkovinový prášok, 300 g

Vegánsky proteínový koncentrát s príchuťou vanilky obsahuje až 80 % rastlinných proteínov a je obohatený o cenné vitamíny a minerály. Je ideálny ako športová alebo vegánska výživa počas celého dňa, pretože vás nielen zasýti, ale aj dodá energiu.

3. (Ne)potrebné doplnky?

Ak si myslíte, že vďaka nejakému doplnku výživy zázračne schudnete, máme pre vás zlú správu. b Ak ste však po určitom čase narazili na stagnáciu, rozhodne stojí zato vyskúšať suplementy, ktoré by vám vo vašom chudnutí mohli pomôcť. L-karnitín je najznámejší a najpoužívanejší doplnok. Je dostupný v rôznych formách. Napomáha redukovať telesnú hmotnosť, zvýšiť fyzický výkon, silu, vytrvalosť a posilňuje činnosť srdca.

Tipy:

Mivolis L-karnitín, 60 ks

Výživový doplnok s L-karnitínom, vitamínmi B6, B12 a horčíkom. Obsiahnuté vitamíny a minerály môžu mať pozitívny účinok na ľudské zdravie. Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervov a tiež k rovnováhe elektrolytov. Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, pričom vitamín B6 hrá významnú úlohu pri normálnej látkovej premene bielkovín a glykogénu.

Mivolis tablety na blokovanie príjmu tukov, 28 ks

Tablety slúžia na zníženie telesnej hmotnosti, viažu tuky v konzumovanej strave a napomáhajú zvládnuť „vlčí hlad“. Klinické testy preukázali, že tablety na blokovanie príjmu tukov dokážu v tele viazať až 26 % tukov pochádzajúcich z konzumovanej stravy. S tukmi sa vytvorí stabilný gél, ktorý sa nevstrebáva, ale opustí telo prirodzeným spôsobom. V spojení s telesnou aktivitou a podľa potrieb prispôsobenou, vyváženou a nízko kalorickou výživou ponúkajú efektívnu možnosť podpory a znižovanie zvýšenej telesnej hmotnosti na prírodnej báze.

Mivolis tablety na kontrolu príjmu sacharidov, 28 ks

Tablety slúžia na kontrolu príjmu sacharidov a tým na znižovanie zvýšenej telesnej hmotnosti. Obsahujú GlycoLite, patentovaný flykoproteínový komplex, ktorý účinne znižuje vstrebávanie sacharidov obsiahnutých v potrave, čím redukuje kalorický príjem až o 66 %.

Nezabúdajte, že na mojadm.sk, ako aj v niektorých kamenných predajniach, nájdete aj ďalšie elitné značky, ktoré sa špecializujú na výživové doplnky, či už pri aktívnom životnom štýle alebo redukčnej diéte.   

Či sa už rozhodnete schudnúť alebo len mierne upraviť životosprávu, presvedčte sa o tom, či to robíte pre lepší pocit a zdravie alebo len kvôli očakávaniam vášho okolia. Čo vám hovorí váš vnútorný hlas?