Víkendová „dámska jazda“? Zdravé a zábavné tipy ako si ju užiť v pohodlí domova

Iveta Škrabáková | 15. Mar 2019
Víkendová dámska jazda v pohodlí domova

Po náročnom a uponáhľanom týždni plnom povinností niekedy môže byť náročné vyhradiť si i čas pre svojich priateľov a udržiavať sociálne kontakty. Udržiavať si a utužovať priateľstvá je však veľmi dôležité. Kvalitný čas strávený s našimi blízkymi a priateľmi má totiž priaznivý vplyv nie len na našu náladu, ale pocit šťastia je tiež dôležitý pre naše zdravie.

Trávenie času rozprávaním sa, smiechom a kontaktom s ľuďmi, ktorých máme radi pomáha znížiť stres, vďaka čomu dokážeme napomôcť svojmu imunitnému systému a psychickému zdraviu. Takže už máte dosť dôvodov ako presvedčiť svoje zaneprázdnené kamarátky, prečo by vám mali venovať pár hodín zo svojho nabitého kalendára? Ak preferujete okrem klasických návštev kina, diskotéky, či reštaurácie chvíľku zábavy v pohodlí domova, máme pre vás skvelé tipy ako čas v kruhu priateľov využiť.

Urobte si domáce „spa“

Kto nemá rád chvíľky rozmaznávania sa? Skvelou vecou na trávení spoločného času je napríklad aj fakt, že môžete spojiť svoje sily. Dohodnite sa s priateľmi, kto donesie akú vec. Jedna môže vziať masky na tvár, manikúru, iná zas laky na nechty, či vonné oleje alebo masážne gély. Porozhliadnite sa v kúpeľni, pospájajte svoju kreativitu, pustite obľúbené pesničky a užívajte si ideálny večer.

Uvarte si skvelé jedlo

Namiesto klasickej donášky pizze či iných jedál z krabičiek skúste spojiť sily a pripravte si jedlo spolu. Môžete napríklad staviť na zdravšiu verziu toho, čo by ste si zvyčajne nechali priniesť. Pizza z ovsených vločiek alebo Kuracie Pad Thai plné čerstvej zeleniny? Vyskúšajte čo vám najviac chutí, pri príprave objavíte navzájom svoje silné a slabé stránky a zažijete kopec zábavy.

Filmový večer

Toto je pravdepodobne program, ktorý by napadol každému však? Skúste si ho ale spestriť. Vyberte si napríklad muzikál a zahrajte si pri tom karaoke. Na konci filmu môžete voliť karaoke kráľovnú, ktorú oslobodíte od kolektívneho upratovania po spoločnom večeri. Nezdravý snack k filmu nahradíte napríklad nakrájanou čerstvou zeleninou s hummusom, light mozzarellou, rolkami z chudej šunky, či pečeným cícerom.

Zahrajte si hry

Kedy naposledy ste si zahrali nejakú stolovú hru? Sú skvelou voľbou ako zažiť kopec zábavy. Ak zvolíte vedomostné hry môžete si trošku precvičiť i svoje znalosti, či logické myslenie. Na súboj vo vedomostiach môžete vyskúšať aj rôzne druhy kvízov, ktoré sú dostupné v papierových i online verziách. Ak preferujete skôr modernejšie verzie hier, zvoľte napríklad rozmanité tanečné súboje na herných konzolách, nie len že tak zažijete množstvo zábavy, ale spálite aj nejaké kalórie.

Baklažánová pizza
Prečítajte si tiež:

Baklažánová pizza