Vyrobte si svoje vlastné mixované čaje. Tip na 3 skvelé čaje s ibištekom

redakcia FIT štýl | 14. november 2017
Vyrobte si svoje vlastné mixované čaje. Tip na 3 skvelé čaje s ibištekom

Nemusíte navštíviť špecializovaný obchod s čajmi, ani kupovať drahé a druhotriedne zmesi v potravinách. Vyrobte si svoje vlastné mixované čaje. Tri druhy s ibištekom budú výborným spoločníkom na dlhé jesenné večery!

3 skvelé čaje s ibištekom

Babičkina záhrada

  • do uzatvárateľnej kovovej nádoby dajte v rovnakom pomere sušené kvety ibišteka, plody šípky, sušené hrozienka, najemno nakrájané sušené jablká a pár kvetov bazy čiernej.

Čajovú lyžičku zaliatu dvoma decilitrami vriacej vody lúhujte 10 minút a popíjajte. Čaj výborne osoží ako prevencia pred prechladnutím. Telu dodá vitamín C a podporí aj potenie v prípade, že na vás už „čosi lezie“.

Exotický banana čaj

  • ohúrite ním návštevu a pripomeniete si voňavé diaľky. K príprave banana čaju zmiešajte v uzatvárateľnej nádobe v rovnakom pomere sušený a podrvený banán, očistenú a usušenú pomarančovú kôru, ibištek, jablko a ako arómu môžete pridať aj pár sušených višní. Čaj pripravte podľa predchádzajúceho receptu.

Ranný životobudič

  • vstali ste z postele nesprávnou nohou? Nič to, ranný ibištekový čaj vás prebudí a osvieži. Stačí si kúpiť kvalitný sypaný zelený čaj a doňho pridať ibištek, vanilkový extrakt a sušenú pomarančovú kôru. Ranná šálka dodá telu potrebné antioxidanty a prečistí organizmus od nánosov z noci.