Už mám herpes, čo teraz? Dôležité, hlavné zásady jeho ošetrenia

redakcia FIT štýl | 27. Nov 2017
Už mám herpes, čo teraz? Dôležité, hlavné zásady jeho ošetrenia

Začína to pálením, začervenaním a citlivosťou v oblasti miesta jeho vzniku, na pere alebo okolí. Bolesť začína pulzovať a objaví sa pľuzgierik naplnený čírou tekutinou. A herpes sa prejavil v plnej paráde! Čo teraz? Ako je potrebné ho ošetrovať?

„Použitie vhodného voľne dostupného antivirotického krému z lekárne je v tomto prípade veľmi dôležité, nielenže ochorenie skôr odznie, ale aj jeho prejavy budú miernejšie.“

Už mám herpes, čo teraz?

Ak nepomohla ani prevencia alebo sa vám herpes opätovne vracia, pomôže jediné. Skorý zásah. Ten je nadmieru dôležitý. Ak by ste nechali liečbe herpesu voľný priebeh, budete sa ho zbavovať dva aj tri týždne. 

Použitie vhodného voľne dostupného antivirotického krému z lekárne je v tomto prípade veľmi dôležité, nielenže ochorenie skôr odznie, ale aj jeho prejavy budú miernejšie. Krém aplikujte na postihnuté miesto a jeho okolie vatovou tyčinkou, nikdy nie prstom. Rovnako dbajte na zvýšenú hygienu, aby ste si infekciu nepreniesli aj na iné miesta.

Čo ešte na rozvíjajúci sa herpes pomôže?

Na rozvíjajúci sa opar, hlásiaci sa svrbením, prikladajte v pravidelných intervaloch kocku ľadu zabalenú v sterilnom gázovom štvorci alebo vyskúšajte na miesto výskytu naniesť niekoľko kvapiek čajovníkového oleja (nanášajte niekoľkokrát denne v pravidelných intervaloch).

Z alternatívnych receptov sa osvedčilo aj použitie Aloe Vera (použite buď šťavu z rastliny alebo gél, ktorý je možné kúpiť v špecializovaných obchodoch).

HERPES. Kedy je nebezpečný?
Prečítajte si tiež:

HERPES. Kedy je nebezpečný?

Ošetrujeme herpes – hlavné zásady 

  • Miesto výskytu oparu udržujte suché a čisté
  • Ak už máte opar v štádiu pľuzgierika, vyvarujte sa jeho vytláčaniu, situáciu a následné hojenie by ste ešte zhoršili
  • Nedotýkajte sa oparu rukami, ani pri nanášaní krému – vždy používajte vatovú tyčinku alebo iný sterilný predmet, vhodný na nanášanie krému, po použití tyčinku vyhoďte
  • V prípade, že hojenie nepostupuje k vyliečeniu, miesto oparu je zapálené, pridružila sa horúčka, je potrebné navštíviť lekára a prekonzultovať s ním ďalšie možnosti vhodnej liečby