Joga vás nebaví? Vyskúšajte BODYBALANCE®, takto vyzerá lekcia

Dagmar Baluchová | 15. december 2017
Joga vás nebaví? Vyskúšajte BODYBALANCE®, takto vyzerá lekcia

V čom spočíva tajomstvo BODYBALANCE® a prečo je toto cvičenie jedinečné, nám porozprávala jeho certifikovaná inštruktorka Danka Baloghová z Golem Clubu Eurovea.

Takto vyzerá lekcia BODYBALANCE®

  • ZAHRIATIE TAI CHI - Pomalé, plynulé pohyby zo starovekého čínskeho cvičenia Tai Chi pomôžu zabudnúť na všedné starosti, sústredia myseľ iba na plynulosť a zahriatie tela.
  • POZDRAVY SLNKU - Postupný prechod z Tai Chi na ladné pohyby a pozície jogy, zamerané na aktiváciu a natiahnutie hlbokých svalov v tele. V tejto časti lekcie sú obsiahnuté mnohé pohyby a pozície/asány z jogy, ako napríklad Hora, Pes, Krokodíl alebo Kobra.
  • SILA V STOJI - Silovým cvičením v stoji posilňujeme hlavne nohy a zvyšujeme tak ohybnosť bokov a trupu tela. Tieto cviky obsahujú niekoľko pozícií bojovníka, ktoré sa menia každé tri mesiace s novými choreografiami programu.
  • BALANCIA - Niekoľko balančných pozícií, sústredených na výdrž, rovnováhu a koncentráciu.
  • FLEXIBILITA BEDROVÝCH KĹBOV - Zameranie sa na natiahnutie tela pre dosiahnutie lepšej flexibility a pohybu v bedrách a spodnej časti chrbta.
  • BRUCHO A CHRBÁT - Pre posilnenie týchto partií sa používajú cviky z jogy a Pilates, v ktorých sa sústredíme na výdrž a stabilitu.
  • ROTÁCIE - Cviky a natiahnutie zamerané na flexibilitu podkolenných šliach a chrbtových svalov.
  • PREDKLONY - Naťahovacie cvičenia z jogy s cieľom uvoľniť a pretiahnuť svaly v chrbte a stehnách.
  • RELAX A MEDITÁCIA - Pre zvýšenie účinku cvičenia a dosiahnutie duševných účinkov cvičenia sa posledných 10 minút venujeme meditácii.


Zdroj foto: istockphoto.com

Prečo oslovilo cvičenie BODYBALANCE® inštruktorku Danku Baloghovú?

Som inštruktorkou skupinových lekcií už takmer 20 rokov a BODYBALANCE® je natoľko jedinečné cvičenie, že som sa s čímsi podobným doteraz nikdy nestretla. A úplne som sa do neho zamilovala. V minulosti som cvičila aeróbne a silové cvičenia, postupom času som však prišla na chuť aj Body&Mind cvičeniam ako joga, Pilates a podobne.

Z každého cvičenia som sa snažila vybrať to najlepšie a preniesť to do svojich lekcií. Zistila som však, že v mojom ponímaní by potom ideálna lekcia trvala aj niekoľko hodín, aby som na nej odcvičila skutočne všetko.

A práve v tom spočíva dokonalosť cvičenia BODYBALANCE®. Je neskutočne prepracované a človek v ňom nájde všetko – od kardiovaskulárneho zaťaženia, cez posilňovanie, strečing, ba dokonca terapeutické cviky, až po relaxáciu, a to všetko v sprievode takej nádhernej hudby, že sa na každú lekciu tešíte už len kvôli nej.

Na zostavovaní choreografie a výbere hudby pracuje tím profesionálov a je to z tých lekcií cítiť. Treba prísť vyskúšať a pochopíte, o čom hovorím. Okrem toho cítim, že BODYBALANCE® mi pomáha zameriavať sa v živote na to, čo je dôležité. Po odcvičení lekcie sa cítime skvele, plné energie a chuti „užiť si SVOJ DEŇ!“