Štíhla, pevná a vyformovaná postava s piloxingom

Diana Mašlejová s polupráci s piloxing inštruktorkou Veronikou Gimeckou | 9. február 2017
Štíhla, pevná a vyformovaná postava s piloxingom

Dosiahnite štíhlu a vyformovanú postavu na hodine Piloxingu.

Ako hodina Piloxingu vyzerá?

Úder vpred. Lekcia tohto cvičenia nie je len divoko sa valiacim poskakovaním. Ide o striedavú hru pomalých cielených cvikov, pri ktorých sa pozapájajú všetky svalové skupiny, s rýchlymi, dynamickými pohybmi, vďaka ktorým sa spaľovanie tukov výrazne zefektívni. Veronika Gimecká vysvetľuje, že „ako v každom skupinovom cvičení, hodina sa skladá z viacerých častí.

Zahriatie s prestrečingom, takzvaný warm up, keď sa zahrejú svaly a kĺby a pripravíme tak telo na následnú záťaž, postupne prechádza do hlavnej časti a ku koncu nasleduje posilňovanie sedacích a brušných svalov.

Nasleduje upokojenie, takzvaná cool down časť. Každá hodina Piloxingu však končí niečím špeciálnym, čo na žiadnej inej hodine nezažijete. Čo to je? Príďte si zacvičiť a zistíte sami.“

 

O piloxingu sme písali aj: Viete, čo vznikne keď sa spojí pilates a box? PILOXING.

Nezanedbateľný vplyv na Piloxing má aj tanec, preto sa na hodine stretnete so špeciálnymi blokmi boxu, Pilatesu a tanca, ktoré nasledujú po spomínanej fáze warm-up. Svalstvo pracuje na plné obrátky, vysoká tepová frekvencia zvyšuje výkonnosť a kondíciu.

Každý pohyb vychádza z takzvaného Core, čo znamená stred tela. Piloxing nevyužíva iba cviky v stoji, ale posilňovacia časť hodiny prebieha i v ľahu na podložkách. A následná, naťahovacia časť, čiže cool down, má za úlohu zregenerovať a uvoľniť svalstvo a zabrániť nežiaducej svalovej horúčke.

Výsledkom dlhodobejšej práce na sebe je ploché pevné brucho, zmenšenie objemu stehien a pásu, krajšie držanie tela, štíhlejšia postava a samozrejme, lepšia kondícia, pružnosť a flexibilita.

Vyplavené endorfíny zlepšia náladu a špeciálne navrhnutý intervalový tréning zefektívni kardiovaskulárny systém.

„Vďaka striedaniu blokov Pilatesu, boxu a tanca sa stáva Piloxing intervalovým tréningom, ktorý je nie len zábavný, ale hlavne pozitívne stimulujúci, pre dosiahnutie lepších fyzických výkonov, ktoré garantujú nádherné vyformovanie postavy,“ dopĺňa elite inštruktorka Veronika Gimecká.

Mohlo by vás zaujímať: Domáca proteínová tyčinka z ingrediencií, ktorým rozumiete

Zábava musí byť

Z úvodného pohľadu sa môže zdať, že Piloxing je najmä sofistikovanou makačkou, pri ktorej sa z vás leje pot a vy už nemáte energiu ani na zdvihnutie pohára. Ale opak je pravdou. Jedným z cieľov programu je najmä zábava. Zakladateľka Viveca Jensen ženy vyzýva (áno, cvičeniu sa v súčasnosti venuje prevažne ženskejšie pohlavie), aby sa pri hodinách psychicky uvoľnili a nechali sa unášať rytmom a športom.

Nie je to ťažké, pretože pri lekciách Piloxingu je dynamická rytmická hudba nevyhnutnosťou, rovnako ako chuť na sebe pracovať a užiť si pozitívnu davovú psychózu. Piloxing, to je energetický doping, ktorý vám dodá radosť a dobrú náladu. „Piloxing je úplným opakom vašich doterajších skúseností, dodáva vám sebavedomie a energiu,“ hovorí zakladateľka programu.

SLEEK, SEXY, POWERFUL, čiže štíhla, príťažlivá a silná.

Tri slová, ktoré sú mottom Piloxingu, sa stali súčasťou kampane za novodobý životný štýl a môžete ich vidieť všade tam, kde sa Piloxing precvičuje. Pretože cieľom je, aby sa z nás stali sebavedomé, krásne a dobre sa cítiace ženy, ktoré sa neboja výziev a vedia to poriadne roztočiť. Princípom PILOXINGU je krásna myšlienka, že žena je silná.

Neviete čo zobnúť po tréningu? 8x po-tréningové maškrty iba za 150 kcal 

3 otázky pre Vivecu Jensen, zakladateľku piloxingu

Prečo navštíviť Piloxing namiesto iného skupinového cvičenia?

Piloxing zahŕňa špičkový výskum a fitness techniky pre spaľovanie maximálneho množstva kalórií, vytvára štíhle svaly a zvyšuje výdrž (energiu, vitalitu, silu). Dve disciplíny (box a Pilates) sa nachádzajú na opačných koncoch fitness spektra. Box predstavuje vysoko intenzívnu kardio časť hodiny a použitie princípov z Pilatesu nám pomáha zamerať sa na predlžovanie a spevňovanie svalov a vyrovnanie, udržanie balansu tela. Obe disciplíny vykonávame po cely čas so zapojením svalov CORE. Pridala som aj tanec, pre plynulé prepojenie týchto dvoch disciplín a tiež, aby sme zažili na hodine aj trocha zábavy!

Je istá skupina ľudí, ktorí by sa mali Piloxingu vyhnúť?

Je to všetko na uvážení jednotlivca. V našom štúdiu máme klientov vo veku až do 70 rokov, navštevujú nás aj tehotné ženy. Radíme ľuďom, aby modifikovali určité pohyby (mierne skákanie na chôdzu a podobne) a išli vo svojom tempe. Ale Piloxing môže robiť naozaj ktokoľvek.

Aké sú najväčšie benefity Piloxingu?

Jedným z najväčších benefitov je znižovanie hmotnosti, pretože spaľujeme maximum kalórií, a to viac ako 900 na jednej hodine. Klienti odchádzajú z hodiny s pocitom psychickej aj fyzickej sily, sú zdatnejší a veselší ako predtým. Počujeme to od klientov pravidelne. A Piloxing je v neposlednom rade hlavne zábava!

Ale skvelé tréningy môžete zažívať aj doma v obývačke s týmito on line videami a trénerkami, ktoré vás vyhecujú do maxima..
Kliknite SEM