10 tipov ako objaviť svoju ženskosť

Lucia Gáborová | 4. marec 2021
10 tipov ako objaviť svoju ženskosť

Tancujte. Tanec je nádherná ženská aktivita. Či už hovoríme o párovom tanci alebo o individuálnom freestyle, je to nielen o pohybe, ale aj o relaxe a uvoľnení sa. Poznáte to, uvoľnená, zrelaxovaná žena je spokojná žena. Stres, ktorý žena odbúra pri tanci, sa premení na veselú, usmiatu a rozžiarenú osôbku, z ktorej profituje celé jej okolie. Pustite si doma svoju obľúbenú skladbu a tancujte so zatvorenými očami len tak, sama pre seba.

Tvorte.
Zamestnajte si ruky a vytvorte niečo kreatívne. Nemusíte zostať len pri krížikovej výšivke. Výsledkom vašej rýdzo ženskej chvíle môže byť čokoľvek, čo je vášmu srdcu blízke. Namaľujte obraz alebo mandalu. Napíšte knihu. Vyrobte pre svoje kamarátky náušnice. Upečte tortu. Inými slovami, ponorte sa do seba a do toho, čo vás napĺňa a teší.

Obklopte sa krásou. Vôbec nemusíte čakať na to, kým vám nejaký muž kúpi kvety. Ja si ich kupujem sama pri piatkovom nákupe potravín alebo víkendovej návšteve trhu. Naaranžujem ich do vázy a potom sa len tak kochám pohľadom na túto nežnú krásu. Tulipány, ruže, narcisy, chryzantémy. Podľa toho, čo mi ponúka sezóna.

Upravte sa. Čerstvo umyté, vyfénované vlasy, pleťový krém, jemný mejkap. Aj vám to znie lepšie ako mastné vlasy ulízané do chvosta, povädnutá pleť a vyťahané tepláky a tričko? Mimochodom, nič nerobí ženu ženskejšou ako sukne, šaty a jemný mejkap. Vôbec nemusíte mať tip top stajling. 

Ozdobte sa. Mám priateľku, ktorá nikdy nezabudne doladiť svoj výzor jemným šperkom. Raz je to dlhý visiaci náhrdelník, inokedy brošňa, naposledy kvet vo vlasoch. Vždy ide o malý detail, ktorý však dodá jej outfitu dokonalú bodku. Nielen keď pôjdete najbližšie niekam von, ale aj na bežný deň do práce, ozobte sa.

Navoňajte sa. Každá žena by mala mať svoj obľúbený parfum. Ak rady vône striedate, pokojne tak robte. Vôňa by mala tvoriť neoddeliteľnú súčasť vášho ja. Ak vám prekážajú syntetické vône, alebo máte na parfumy alergiu, poobzerajte sa po prírodných alternatívach.

Obujte si lodičky. Vždy, keď vám to situácia umožňuje, noste topánky na podpätku. Ženská noha v nich vyzerá extrémne sexi. Na ich výber si doprajte viac času, aby sa nestalo, že si vyberiete lodičky, ktoré vás budú tlačiť. Vyberajte také, v ktorých vydržíte celý pracovný deň.

Doprajte si kúpeľ. Odožeňte deti aj manžela, napustite si vaňu, nalejte do nej penu do kúpeľa, zapáľte sviečku, vezmite si knihu a pustite relaxačnú hudbu. Tak môžete mať dokonalé domáce wellness priamo vo svojej kúpeľni. Nechajte vo vode rozpustiť stres z celého dňa a zabudnite na starosti a pracovné termíny pri pútavej knihe. 

Starajte sa o seba. Dôkladne si večer odlíčte tvár a vyčistite pleť. Pravidelne používajte pleťové masky. Aspoň raz za tri mesiace sa objednajte ku kozmetičke na profesionálne ošetrenie pleti. Pedikúra nech je pre vás samozrejmosťou. Noste upravené, nalakované nechty. Starostlivosť o seba spočíva tiež v pohybe. Zacvičte si, zabehajte, zaplávajte, čokoľvek, len sa hýbte.

Otvorte dvere spontánnosti. Spontánna žena je šťastná žena. Pravidelne si zvyknite odložiť svoj výraz profesionálky a urobte niečo spontánne. 

  • Dajte voľný priebeh svojim emóciám. 
  • Zazvoňte svojej kamarátke pri dverách a podajte jej škatuľku s koláčikmi. Len tak.
  • Choďte na turistiku s partiou kamarátok.  
  • A hlavne, buďte sama k sebe úprimná.

Komentáre