5 TIPOV, aby vlasy rástli rýchlejšie...

Redakcia | 23. august 2021
Aby vlasy rástli rýchlejšie

Môžeme im trošku pomôcť.

Podľahli ste trendu krátkeho strihu, ale necítite sa v ňom pohodlne? Nie vždy je skrátenie dĺžky vlasov šťastným rozhodnutím. Ak sa vám takýto pokus nevydaril a túžite mať čo najskôr vlasy opäť dlhšie, vyskúšajte tieto tipy:

1. Zastrihávajte vlasy každých 6 – 8 týždňov

Vyzerá to nelogicky, však? A práve toto funguje. Zastrihnutím vlasov každých cca 6 – 8 týždňov sa zbavíte poškodených končekov. Vlasy nielenže vyzerajú zdravšie, ale také aj sú a rastú rýchlejšie.

2. Oleje a masáž

Absolútna slasť a účinný tip na prekrvenie pokožky hlavy, čo má za následok vyživenie korienkov a rýchlejší rast. Jojobový olej, kokosový, olivový, hroznový  či arganový urobí s vašimi vlasmi zázraky. Stačí ho nahriať a aplikovať buď formou masáže, alebo ako zábal. 

3. Vitamíny

Strava bohatá na vitamíny nie je tá z fast foodov. Nielen vaša línia, ale aj vlasy sa vám odvďačia, ak stavíte na zeleninu a ovocie. Skvelým doplnkom  sú prípravky z lekárne, ktoré podporujú rast a obsahujú denné odporúčané dávky vitamínov podporujúcich rast a hustotu vlasov.

4. Jablkový ocot

Tip, ktorý určite vyskúšajte. Po umytí si vlasy opláchnite jablkovým octom zriedeným s vodou. Ak vám zápach octu prekáža, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja. Jablkový ocot posilní vlasové folikuly a vlasy budú rásť rýchlejšie s pevnejšou štruktúrou.  

5. Zemiaková šťava

Nie, neušiel nám sem text z rubriky výživa. Šťava z 3 zemiakov v kombinácii s vaječným žĺtkom a medom naozaj funguje! Zo zmesi spravte zábal, obaľte igelitom a uterákom a už len relaxujte...

+ ŠPECIÁLNE DOMÁCE TIPY:

Ak sa vlasy lámu:

Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku medu s lyžičkou ricínového oleja a s jedným žĺtkom, naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút.

Ak sa vlasy mastia:

Dve hrste rozdrvených lístkov mäty zalejte litrom vody. Pomaly priveďte do varu a nechajte odpočívať približne hodinu. Preceďte a pridajte liter jablčného octu. Touto zmesou opláchnite umyté vlasy.

Ak vlasy vypadávajú:

Zmiešajte jednu lyžicu každej z týchto zložiek: ricínový olej, med a gél z aloe vera a pridajte šťavu z polovice citróna. Zmes použite ako zábal.