Ste závislí na internete? Dodržujte tieto tri jednoduché zásady

Bea Havlíková | 27. október 2017
Ste závislí na internete? Dodržujte tieto tri jednoduché zásady

Máte problém so závislosťou na internete vy alebo vaše deti? A možno si myslíte, že vás sa to netýka. Dnešná doba je internet pozitívna a závislích od neho stále pribúda. Tri jednoduché zásady vám môžno aspoň trochu pomôžu obmedziť používanie internetu.

Nestrácajte čas na internete

Ak máte problém s neprimeraným používaním internetu, či digitálnych zariadení, alebo chcete jednoducho obmedziť ich používanie, držte sa niekoľkých jednoduchých zásad.

Čítajte: Zhoršené videnie a smartphone-ový krk. Závažný syndróm, ktorý sa nás týka čoraz viac

Dodržujte tieto tri jednoduché zásady

1. Pracujte offline. Pri vašej práci vykonávanej na počítači vypnite pripojenie na internet. Tak budete v menšom pokušení otvoriť si akúkoľvek webovú stránku. Uvidíte, že budete pracovať rýchlejšie a efektívnejšie. A nebudete pozerať na obrazovku dlhé hodiny.

Mohlo by vás zaujímať: Tiež si bez internetu neviete predstaviť bežný deň? Máte problém!

2. Sledujte čas strávený na internete. Nemusíte pozerať na hodiny každých pätnásť minút, ale všímajte si ich. Jedine tak zbadáte, že je čas dať si prestávku alebo ukončiť surfovanie. Ešte efektívnejšie sú stopky.

Ak totiž uvidíte, že ste strávili 3 hodiny a 15 minút pohľadom na obrazovku, tak si jednoznačne rozmyslíte, či v ňom chcete pokračovať.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si pomôcť pri bolestiach krčnej chrbtice?

3.Uprednostnite osobný kontakt s priateľmi. Písanie si s priateľmi považujte za nevyhnutný prostriedok na udržanie kontaktu len vtedy, ak nie je možné osobné stretnutie. Namiesto večerného chatu z pohodlia domova si spolu sadnite do čajovne. Prežijete tak čarovné okamihy!

Prečítajte si tiež: Toto sú hlavné oblasti, ktoré spúšťajú závislosť na internete