Je vo vašom jedálničku priveľa mäsa? V tom prípade je pre vás ideálna táto potravina

Je vo vašom jedálničku priveľa mäsa? V tom prípade je pre vás ideálna táto potravina
26.1.2018 v kategórii Výživa, autor Mgr. Alena Pethoova, foto: istockphoto.com

Je vo vašom jedálničku veľa mäsa, či iných živočíšnych produktov, vrátane živočíšneho tuku? V tom prípade je pre vás ideálna slzovka. Vyniká neuveriteľnou schopnosťou čistiť organizmus od nánosov, hlienov a toxínov.

Je vo vašom jedálničku priveľa mäsa?

Vedeli ste, že najviac toxínov a ťažkých kovov sa kumuluje a ukladá práve v tuku zvierat? Čo máme na mysli? Aby zvieratko, ktoré obľubujete vyrástlo čo najskôr, pribralo a nebolo choré, musí papať antibiotiká a hormóny. Niekoľko druhov. Aj keď preventívne. Nehovoriac o zložení krmiva plného chemikálií, ktorými sú zvieratá kŕmené.

Kupovať BIO – má to zmysel?
Prečítajte si tiež:

Kupovať BIO – má to zmysel?

No a to všetko konzumujeme aj my spolu s mäsom a tukom zvieraťa. Ale ak máte možnosť každý deň konzumovať živočíšne produkty od farmárov a teda v bio kvalite, je to super. Otázka je, či k takým produktom máte naozaj prístup.

Takže, asi nebude pre vás žiadna novinka, že pri dnešnej konzumácii prechemizovanej potravy sa nevyhneme toxínom, konzervantom, a iným ...om, ktoré náš organizmus doslova zabíjajú. A to aj pri našej najlepšej vôli jedávať BIO produkty.

Tým nechceme nikoho strašiť, už aj tak nás dosť strašia z každej strany, len netreba zatvárať oči pred pravdou, treba si byť vedomí toho, ako to v skutočnosti funguje a voliť aspoň najmenšie zlo.

Táto potravina je pre vás ideálna

Vždy si môžeme pomôcť istými potravinami, ktoré majú schopnosť z tela toxíny odstraňovať alebo posilniť našu imunitu. Na trhu, či na našich lúkach je naozaj veľa možností. Slzovka je jednou z nich.

Odkiaľ k nám prišla?

Bola základom stravy v starom Egypte, Palestíne alebo Grécku. Jej semená sa podobajú jačmeňu. A práve semená sa v niektorých oblastiach používajú na výrobu múky, najmä v Indii. V Číne sa zase používa do polievok ako u nás napríklad krúpy.

„Čistí, mierne detoxikuje, pomáha tráveniu, má priaznivý vplyv na pleť..“

V ľudovom liečiteľstve sa používa na liečenie:

 • vredov
 • artritídy
 • hnačky
 • zápalov močového mechúra
 • akné
 • parazitov
 • opuchov a bolestí kĺbov 

Slzovka z pohľadu tradičnej čínskej medicíny

Jej veľmi silné pôsobenie využíva tradičná čínska medicína práve kvôli jej schopnosti posilňovať:

 • žalúdok a slezinu
 • energiu obličiek a pľúc

a, naopak, odstraňovať z tela:

 • hlien a toxíny z mäsa a tukov
 • prebytočnú vodu, je močopudná 

Slzovka ako chuťovka?

Slzovka sa pražená s cukrom využíva ako cukrovinka alebo lúpaná ako arašidy. No a z pražených lúpaných semien sa pripravuje zmes ako náhrada kávy.