Ako odstrániť fľaky z čučoriedok?

Diana Mašlejová | 23. Oct 2017
Ako odstrániť fľaky z čučoriedok?

Okrem toho vám prezradíme ako si udržať krásnu a zdravú kožu, áno aj vďaka čučoriedkam a ako bonus dostanete zmrzlinu.

Ako na fľaky

Čučoriedky, pôvodne pochádzajúce zo severnej Ázie, boli v minulosti obľúbenou pochúťkou a všestranným domácim liekom aj v oblastiach severnej Ameriky. V Európe ich spočiatku najviac využívali farbiari látok a tiež vinári.

Čítajte tiež: Všestranné a nápomocné čučoriedky

Keď sme pri výraznom farbiacom účinku malých plodov, na odstránenie škvŕn z čučoriedok z textílií použite kyslé mlieko, do ktorého najprv tkaninu na polhodinu namočte.

Osoží aj citrónová šťava, ktorá odstráni fľaky z pokožky. Nezabúdajte, že čučoriedky nevydržia dlho čerstvé, môžete ich zamraziť, alebo rýchlo skonzumovať, nakoľko v chladničke vydržia čerstvé len dva až tri dni.

Čučoriedky na správne trávenie a sirup, ktorý zvládnete pripraviť sami doma

Zdravá a krásna koža

Odvar z listov čučoriedok, ktorý si môžete pripraviť podľa predchádzajúceho receptu, je vynikajúcou pomôckou pri problémoch s rôznymi ochoreniami kože. Zmierni napríklad prejavy ekzémov, psoriázy a iných ťažkostí.

Jemnú gázu stačí namočiť do odvaru izbovej teploty a priložiť na postihnuté miesta. Odvar sa osvedčil aj pri problémoch s aknóznou pleťou a suchším dehydratovaným typom, ktorý citlivo reaguje na zmeny prostredia a rôzne nepríjemné vonkajšie faktory.

Lahodná čučoriedková zmrzlina

Čo s prebytkom čučoriedok? Môžete si z nich pripraviť napríklad osviežujúci a chutný dezert – zmrzlinu. 400 gramov umytých čučoriedok jednoducho rozmixujte s dvoma decilitrami akéhokoľvek ovocného sirupu, štyrmi decilitrami sladkej smotany na šľahanie a podľa sladkosti plodov môžete pridať buď jeden, alebo dva vanilkové cukry.

Vyšľahanú zmes už stačí iba v pripravenej nádobe vložiť do mrazničky na pár hodín a pochutnávať si na zdravej a nesmierne chutnej dobrote.

Mňam: S raňajkovým čučoriedkovým kokteilom sa o svoju figúru sa nemusíte obávať