Ako sa starať o vlasy, aby dlhšie rástli?

Diana Mašlejová | 11. december 2017
Ako sa starať o vlasy, aby dlhšie rástli?

Bojovať proti genetike nebude tým najšťastnejším riešením. Môžeme však zapracovať na zdravej strave a životnom štýle. Odborníci uvádzajú, že ani najlepšia a najdrahšia kozmetika nepomôže, ak nebudete dodržiavať zásady zdravého stravovania.

Rovnako ako kosti, nechty, koža atď, tak aj vlas potrebuje pre svoj rast dostatok nutrične dôležitých látok, t.j. vitamíny, minerály, antioxidanty, stopové prvky, aminokyseliny. Medzi najdôležitejšie patria omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a selén.

Starajte sa o vlasy, aby dlhšie rástli

Doprajte si pravidelnú jemnú masáž vlasovej pokožky. Vždy ju vykonávajte iba bruškami prstov, pred spaním, cca 1 - 3 minúty. Rozprúdite tým krvný obeh, zaistíte prísun živín k vlasovým folikulom a starostlivosť o zdravý cievny systém.

Upravené, skrotené, vyrovnané vlasy

Úprava teplom dáva vlasom poriadne zabrať. Hlavne, ak si takto upravujete vlasy pravidelne, je potrebné dodržiavať isté pravidlá, ktoré pôsobenie tepla aspoň zmiernia. Ak sa používania fénov, žehličiek na vlasy neviete úplne vzdať alebo vaše „neposlušné“ vlasy doslova potrebujú skrotiť, používajte ich aspoň šetrne a správne:

  • fén držte od hlavy vo vzdialenosti 15 cm
  • pri použití žehličky alebo kulmy aplikujte na vlasy niektorý z kvalitných prípravkov, ktorý zabraňuje poškodeniu teplom

Pozor, dôležité: ak máte dlhé vlasy po umytí, nechajte vlhkosť z vlasov odsať pomocou turbanu z uteráka a až potom ich vysušte. Kulmou a žehličkou upravujte výlučne úplne suché vlasy, inak by ste si ich mohli nenávratne poškodiť. V prípade, že vlasy žehlíte, nikdy nezastavuje na jednom mieste viac ako 5 sekúnd, aby nedošlo k poškodeniu vlasu.

Na vlasy iba kvalitné nástroje a prístroje

Nielen šampón a kondicionér by mal byť kvalitný, a hlavne vhodný na vaše vlasy. To isté platí aj pre kefy, fén, žehličku či kulmu. Tu je naozaj investícia do kvality na správnom mieste.

Potešiteľné určite je, že vývoj v tejto oblasti ide stále vpred a renomovaní výrobcovia naozaj myslia nielen na stylingové výsledky, ale aj ochranu našich vlasov.