Proti zápalom močových ciest aj pre zdravý zrak. Podporí dokonca aj trávenie

Diana Mašlejová | 27. Feb 2018
Proti zápalom močových ciest aj pre zdravý zrak. Podporí dokonca aj trávenie

Jedinečnosť tohto plodu je v enzýme zvanom bromelín, ktorý pôsobí aj antibakteriálne a protiplesňovo. Svojimi účinkami je podporný v otázke zdravia očí, obličiek, dokonca aj trávenia.

Výhodou ostáva, že ananás neobsahuje takmer nijaký podiel tukov a ani sacharidov nie je prehnane veľa. Samozrejme, ak ostane podiel cukru v tele nevyužitý, transformuje sa do zásob.

Preto je konzumácia ananásu vhodná v ranných hodinách, prípadne vtedy, keď máte pred sebou prechádzku, či nejakú športovú aktivitu.

Mimoriadne prínosný a doslova jedinečný je plod vďaka obsiahnutému enzýmu zvanému bromelín. Už ste o ňom predtým počuli? Bromelín má všestranné účinky. Podporuje hojenie rán, zmierňuje opuchy, pôsobí antibakteriálne a protiplesňovo.

Ananás pre zdravý zrak

Táto protizápalová látka chráni črevá pred parazitmi a je prevenciou pred onkologickými ochoreniami. Aby sme neopomenuli ešte ďalšie dôležité vlastnosti, ktoré vám konzumácia ananásu prinesie, musíme spomenúť napríklad kladný vplyv na zrak.

Karotén v žltom exotickom plode môže byť pre mnohých chutnejší ako ten z mrkvy, preto, ak chcete pomôcť vašim očiam, nezabúdajte si dopriať sladké ovocie. Okrem prevencie šeroslepoty sa ananás postará aj o zdravie obličiek.

Proti zápalom močových ciest

Vďaka silným močopudným účinkom je výbornou pomôckou pre tie dámy, ktoré často bojujú so zápalmi močových ciest. Celý rad pozitívnych vlastností sa pri pravidelnej konzumácii týka trávenia.

Ananás podporuje zdravé vyprázdňovanie, lieči nafúknutie a pocit „plného bruška“ a vďaka vláknine upravuje črevnú mikroflóru. Podľa niektorých štúdií prispieva aj k rýchlejšiemu otehotneniu, nakoľko obsahuje mnohé cenné látky posilňujúce činnosť maternice a vaječníkov.