Zabudnutý žraločí olej? Je to významný a ozdravný prostriedok.
Aktivizuje imunitný systém, ak prepukne ochorenie, má omnoho ľahší priebeh. Žraločí olej významným spôsobom ovplyvňuje starnutie organizmu z hľadiska tvorby ochranných bunkových membrán.
Táto špecialita pochádza z oblasti severských štátov. Je súčasťou tradičnej medicíny a tamojší rybári ho užívajú dodnes na posilnenie organizmu a zvýšenie kondície, hojenie rán, zmenšovanie opuchov.
Olej získavaný zo žraločej pečene má totiž silné regeneračné účinky. Je bohatý na vitamíny A, D a E, nenasýtené mastné kyseliny, alkyglyceroly, squalamín. Squalamín je prohormón, z ktorého sa tvorí ochranný HDL cholesterol a z neho steroidné pohlavné hormóny, ako je pregnenolon.
Čítajte tiež: Poznáte MUMIO? Čierny zázrak alebo podvod?
Tým podstatným, čo ale robí zo žraločieho oleja významný ozdravný prostriedok, je podľa zistení japonských vedcov z počiatku 20. storočia alkyglycerol. Je to látka stimulujúca biele krvinky, makrofágy, cytokíny a krvné doštičky.
Prirodzene sa vyskytuje v materskom mlieku, kostnej dreni, pečeni a slezine a významnou mierou sa podieľa na obranyschopnosti organizmu tým, že aktivuje tvorbu protilátok.
„Olej získavaný zo žraločej pečene má totiž silné regeneračné účinky. Je bohatý na vitamíny A, D a E, nenasýtené mastné kyseliny, alkyglyceroly, squalamín.“
Žraločí olej ďalej chráni pred rozvojom alergií, je podporným prostriedkom pri onkologickej liečbe (pomáha najmä pri ochrane organizmu pred vedľajšími účinkami ožarovania a chemoterapie), viaže na seba toxické látky a uľahčuje ich vylučovanie z organizmu.
Býva však využívaný tiež pre svoje nepopierateľne priaznivé efekty na pokožku.
- podporuje hojenie rán
- upokojuje podráždenú ekzematickú pokožku
- omladzuje starnúcu pleť
Užíva sa vnútorne i zvonka.
Mohlo by vás zaujímať: Chcete najlepší a najlacnejší multivitamín? Naklíčte si ho!