Sledujte svoje sny a túžby: Vytvorte si motivačnú nástenku vízií a cieľov

Lucia Gáborová | 7. marec 2022
nástenka vízií a cieľov, ako si vytvoriť nástenku cieľov, motivačná nástenka

Na to, aby sa obrazy z vašej mysle zhmotnili do skutočnosti, vám môže poslúžiť nástenka vízií a cieľov, vďaka ktorej si svoje sny budete vedieť pre začiatok vizualizovať. Pretože, či už tomu veríte alebo nie, vizualizácia je jedným z najsilnejších nástrojov trénovania mysle. Čo si dokážete do detailov predstaviť a vytrvalo si za tým pôjdete, to sa vám splní. A možno oveľa skôr, ako si myslíte.

Čo budete na vytvorenie nástenky potrebovať

•    korkovú nástenku;
•    časopisy, fotografie;
•    nožnice, lepidlo;
•    pero, farebné ceruzky, fixky;
•    čas.

Ako začať

Vyhraďte si príjemné popoludnie, večer alebo víkend. Nalaďte sa na to, čo idete práve robiť. Pustite si príjemnú hudbu, uvarte kávu alebo čaj a pustite sa do práce. Začať môžete tým, že dáte svojej nástenke nejaký nadpis, napríklad Môj skvelý rok 2022. Do stredu nástenky umiestnite vyjadrenie svojho najväčšieho sna. Pokojne ním môže byť obrázok Bali, Paríža, Londýna alebo partnera, o ktorom sa vám už dlhšie sníva. Ku každej fotografii napíšte rukou text, ktorý pomenúva váš sen. Ak túžite po novučičkom červenom aute, sem s ním. Chcete napísať knihu? Na tento účel bude perfektná fotografia vás pri počítači a na monitor napíšte názov knihy, ktorú by ste chceli napísať. Menšími písmenami pripíšte, ako tento cieľ chcete dosiahnuť. Napríklad: Každý deň budem hodinu pracovať na svojej knihe. Alebo: Od pondelka do piatku napíšem jednu kapitolu svojej knihy.

nástenka vízií, nástenka cieľov, sny, plány, motivácia

Ako s nástenkou snov pracovať

Hotovú nástenku umiestnite na viditeľné miesto vo svojom dome alebo byte tak, aby ste chodili okolo nej a denne sa mohli viackrát na ňu poriadne zadívať. Ak vám vadí, že si ju budú prezerať aj vaše návštevy, umiestnite si ju do spálne a každé ráno, hneď po zobudení a každý večer, tesne pred spaním, si ju poriadne poprezerajte. Dôležité je, aby ste sa na svoje jednotlivé sny nacítili tak, ako keby sa už stali.

Skúste si predstaviť, že to, čo vidíte pred sebou, už máte. Ako sa budete potom cítiť? Predstavte si ten pocit. Práve on stojí za realizáciou vašich túžob.

Je veľmi pravdepodobné, že niektoré sny sa vám začnú plniť veľmi rýchlo

Viem o prípade, kedy bol na nástenke snov červený kabát. Žena, ktorá po ňom veľmi túžila, mala zrovna v tom čase hlboko do vrecka a už ani nedúfala, že ho vôbec bude mať. Jedného dňa bola na návšteve u priateľky. Tá práve triedila veci, ktoré už nenosí. Chcela urobiť dobrú vec a venovať plné vrece oblečenia niekomu, kto ich bude práve potrebovať. Úplne navrchu ležal červený kabát s visačkou presne v tej veľkosti, aký naša milá žena potrebovala.

Iná známa mi spomínala, že v mladosti si na steny svojej detskej izby lepila pohľadnice miest, ktoré by chcela navštíviť. Potom odišla žiť do Londýna. Keď sa po rokoch vrátila domov, rodičia ju poprosili, aby vypratala svoju detskú izbu, pretože by si ju chceli zariadiť ako pracovňu. Aké veľké bolo jej prekvapenie, keď začala zo steny dávať dolu jednu pohľadnicu po druhej. Všetky do jedného stihla za posledný čas navštíviť. Úplne zabudla, že si ich kedysi prilepila na stenu nad posteľ. Aj vám práve prebehli po tele zimomriavky? Presne takto nejako funguje nástenka snov a cieľov.
Postupne, ako sa vám budú vaše sny plniť, ich môžete zvesiť z nástenky a nahradiť inými.