Marhule: Pomôžu pri trávení i anémii

Jana Tesák Potomová | 3. august 2021
Marhule

Máte pomalé trávenie, vysoký cholesterol, málo energie, prípadne potrebujete oživiť unavenú pokožku? Potom siahnite po čerstvých marhuliach. Hoci sa naň často zabúda, je to ovocie veľmi bohaté na biologicky aktívne látky, ktoré môžu zlepšiť aj vaše zdravie.

Marhule bývajú zrelé, sýto oranžové až červenkasté väčšinou uprostred leta. Pestujú sa v oblastiach s miernou zimou, na Slovensku len vo vinohradníckych oblastiach. Najlepšie miesta na sady sú na južnej Morave, juhozápadnej a východnej časti Slovenska, v nadmorskej výške 250 m, s priemernou ročnou teplotou nad 8,5 °C a celkovými ročnými zrážkami 550 mm. Musia byť chránené pred studeným vetrom a mrazom. 

Čo marhuľa obsahuje?

Vodu, bielkoviny, sacharidy, tuk, omega-6 mastné kyseliny, vlákninu, luteín, karotenoidy, vitamín C, E, K, B3, B5, B9 a minerály: železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, zinok, selén, sodík, meď, mangán, kobalt

Pozor!

  • Kôstky obsahujú jed amygdalín, a preto jadrá ukryté v kôstkach nekonzumujeme! Pri zjedení viac ako 3 malých jadier hrozí prekročenie bezpečnej dávky, zdravotné ťažkosti až smrť. V prípade malých detí to môže byť len polovica jadra.
  • Tehotné ženy by sa mali vyhnúť väčšej konzumácii marhúľ, pre ich vyšší obsah medi, ktorý nemusí pozitívne pôsobiť na vývoj dieťaťa.

Plusové vlastnosti pre naše telo 

+ pre trávenie

Rozpustná, ale aj nerozpustná vláknina v ovocí podporuje pravidelné vyprázdňovanie, správnu peristaltiku čriev a dodáva objem stolici. Po konzumácii marhúľ radšej nepijeme  žiadne tekutiny aspoň jednu hodinu. Necháme ovocie trochu natráviť. Kombinácia marhúľ a vody sa rovná hnačke, plynatosti alebo kŕčom v bruchu. 

+ pre diabetikov

Marhule majú pomerne málo kalórií a nízky glykemický index. Jeden kus obsahuje len 17 kalórií a 4 gramy sacharidov. Zároveň vláknina, ktorú obsahujú, v kombinácii s prítomným vitamínom E môže regulovať hladinu cukru v krvi. 

+ pre zdravé kosti

Marhule sú bohaté na vápnik, horčík, draslík a vitamíny ako C, E a K, ktoré sú dôležité pre správne vstrebávanie a ukladanie vápnika do kostného tkaniva.  Marhule môžu zvrátiť úbytok kostnej hmoty a dokonca zmeniť metabolizmus kostí u žien po menopauze, kedy dochádza k najvýraznejšiemu poklesu kostnej hmoty až k ochoreniu – osteoporóza. 

+ pre zdravé oči

Pravidelný príjem ovocia je spojený so zníženým rizikom straty zraku súvisiacim hlavne s pribúdajúcim vekom. Skvelou ochranou sú práve  karotenoidy a xantofyly  nachádzajúce sa v marhuliach. Prítomný retinol – vitamín A zabraňuje degenerácii makuly súvisiacej s vekom.

+ pre liečbu respiračných ochorení 

Patrí medzi ne astma, nachladnutie a chrípka. Čo sa týka astmy, bol zistený inverzný vzťah medzi flavonoidmi a astmatickými symptómami. Významnú úlohu tu zohráva prítomnosť vitamínov E a C v marhuli. Pôsobia ako veľmi účinné antioxidanty, bojujú proti voľným radikálom, posilňujú obranyschopnosť organizmu a tým zabraňujú vzniku problému, akým je nachladnutie či chrípka. Marhule sú tiež bohaté na betakarotén, ktorý pomáha znižovať horúčku.

+ pre liečbu anémie

Marhule sú dobrým zdrojom železa, ktorý pomáha liečiť chudokrvnosť. Železo zlepšuje produkciu hemoglobínu, čo zvyšuje aj kvalitu krvi. A vďaka kombinácii účinných látok kyseliny listovej a vysokého obsahu medi a kobaltu sú marhule ideálne ovocie pre bledých, anemických ľudí.

+ pre pokožku

Dužina marhúľ je prospešná pri odstraňovaní akné. Marhule rozpučíme a tak získame ovocnú hmotu, masku na pleť. Aplikácia tejto masky pomáha odstrániť svrbenie spôsobené spálením od slnka, ekzémom a svrabom.

Píling pripravený z marhuľových jadier pomáha zbaviť sa starých, odumretých kožných buniek na povrchu pokožky a umožňuje vytváranie nových buniek a odstraňovaní jemných línií a malých vrások. Marhuľový olej obsahuje vitamíny A a E, ktoré podporujú zdravie pokožky. Je to skvelý liek na problémy, ako je suchá pokožka hlavy, lupienka, lupiny a ekzémy. Tento olej vracia vlhkosť suchej a šupinatej pokožke.

Tip: Čo s nezrelými marhuľami?

Nezrelé marhule vložíme do papierového vrecka, hornú časť sklopíme a vrecko uzatvoríme. Marhule produkujú etylénový plyn, papierové vrecko plyn zachytí a pomôže ovociu dozrieť. Marhule neskladujeme v plastovom vrecku. Na rozdiel od papiera, ktorý je mierne porézny, čím dovolí vzduch prejsť dovnútra a von z vrecka, plast je vzduchotesný. V dôsledku toho môže byť etylénový plyn príliš účinný a ovocie prezreje alebo sa zaparí a zhnije.

Marhule

Doma sušené marhule

Najčastejšie sa sušia prezreté marhule. Polovice bez kôstky poukladáme na mriežku, alebo na plech pokrytý papierom na pečenie,  reznou stranou hore. Opatrne ich sušíme pri teplote 40 °C, následne teplotu postupne zvyšujeme až na 65 °C  a pri dosušení teplotu opäť znížime na 50 °C. Ak chceme proces sušenia urýchliť, nakrájame plody na štvrtiny. Teplotu určite nezvyšujeme, aby sme neprišli o vzácne látky v ovocí. Dĺžka sušenia závisí od veľkosti marhúľ. Nám to trvalo približne 5 hodín.

Sušené marhule určite nebudú krásne oranžové, ako bývajú tie sírené v obchode. Domáce  sú viac hnedé, aj keď ich pred sušením namočíme do  vody s kyselinou citrónovou, no chuť je oveľa intenzívnejšia.