Oolong nie je len obyčajný čaj

Zuzana Paprskárová | 18. február 2022
oolong, oolong čaj, zelený čaj, gaba

Ani čierny, ani zelený, taký je tradičný čínsky čaj Oolong. Vďaka obsahu kofeínu pokojne nahradí aj kávu. Na rozdiel od nej sa vám však odvďačí pozitívnym vplyvom na zdravie celého organizmu.

Pôvod čaju Oolong

Oolong je spoločné označenie pre skupinu čínskych a taiwanských čajov, ktoré spája rovnaký spôsob spracovania. Vznik oolongu v Číne sa datuje k roku 1725 do doby vládnutia dynastie Čching. Slovo oolong je neštandardné premostenie do angličtiny, pochádza z čínskeho slova Wu-lung, čo v preklade znamená čierny drak.

Legendami opradený čaj

Podľa legendy oolong objavil muž menom WuLiang, ktorého počas zbierania čajových lístkov vyrušil jeleň. Kým jeleňa prenasledoval, na čajové lístky zabudol. Keď si neskôr na lístky spomenul, začala užu nich prebiehať oxidácia, ktorá je pre oolong typická. Takto rozprávkovo bol objavený čaj oolong, ktorý podľa svojho objaviteľa získal aj svoj názov. Meno WuLiang bolo totiž neskôr skomolené na  WuLong a následne na Oolong. Najslávnejšie oolongy pochádzajú z pohoria Wu-i.

U nás sú bežne dostupné oolongy s priam magickými názvami ako napr. Vodná víla, Vodný duch, Čierny drak, Čaj anglickej kráľovnej, Čínska kráska, Železná bohyňa milosrdenstva či Zelený jadeit.

Čaj s najnáročnejšou a najnákladnejšou výrobou

Tak ako všetky druhy pravých čajov, aj oolong pochádza z rovnakej rastliny Camelliasinensis a patrí medzi tradičné čínske čaje. Rozdiel medzi zeleným, čiernym, bielym či oolong čajom nastáva vo fáze spracovania. Od toho sa následne odvíjajú blahodarné účinky jednotlivých druhov čaju. Oolong je v procese spracovania na mieste medzi zeleným a čiernym čajom, preto sa niekedy zvykne označovať ako modrozelený čaj alebo polozelený čaj. Čierny čaj prechádza procesom fermentácie. Zelený čaj, na rozdiel od čierneho čaju, neprechádza procesom fermentácie a jeho lístky sa po zbere nechajú iba ľahko zoxidovať a vysušiť. Oxidáciou sa mení farba čajových lístkov od zelenej po sýtu čiernu. Kým zelený čaj oxiduje krátko, čierny čaj sa nechá oxidovať až kým nezmení farbu na čiernu. Čaj oolong je čiastočne oxidovaný. Stupeň oxidácie je na úrovni 8 % až 85 %. Čiastočná oxidácia je zodpovedná za jeho chuť a farbu. Jeho farebná škála je od zelenej po tmavú hnedú.

Chuť oolongu sa líši v závislosti od spôsobu pestovania a spracovania. Môže vás prekvapiť ovocným podtónom, chuťou medu, rovnako ako drevitou či kvetinovou arómou. Každá z nich vám bude na jazyku doznievať ešte chvíľu po konzumácii. Rôzne odrody oolongu vyžadujú rôzne spôsoby spracovania. Tvar listov však spadá iba do dvoch rovín, buď sú lístky pevne zvinuté do guličiek s koncovou stonkou, alebo sú voľne usušené v tzv. dračej forme.

oolong, čaj oolong, príprava čaju

Aký je obsah účinných látok?

Oolong obsahuje antioxidanty, minerály a stopové prvky, predovšetkým vápnik, selén, sodík, horčík, draslík, meď, mangán, zinok, vitamín A, C, E, K, vitamín B3 – niacín, kyselinu listovú. Obsahuje polyfenoly–teaflavíny, tearubigíny, aminokyselinu teanín, ktoré vznikajú pri procese polofermentovania. Oolong patrí medzi čaje obsahujúce kofeín.

V jednej šálke môžeme nájsť približne 38 mg kofeínu. Pre porovnanie, šálka zeleného čaju obsahuje asi 29 gramov kofeínu.

Zdravé srdce vďaka čaju Oolong

Pravidelné popíjanie oolongu reguluje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, čím priaznivo pôsobí aj na kardiovaskulárny systém. Oolong udržuje zdravé srdce i mozog. U pacientov s ischemickou chorobou srdca, dnes najčastejšou formou srdcových ochorení, sa zistilo, že oolong čaj zastavuje šírenie aterosklerózy. Udržiava kognitívne funkcie mozgu, pamäť a schopnosť učiť sa klesajúcu vekom. Je vhodný ako prevencia voči nádorovým ochoreniam a cukrovke. Pitie oolongu znižuje hladiny glukózy v krvi a tým pomáha cukrovke predchádzať. Posilňuje imunitu a poskytuje organizmu ochranu pred zápalovými ochoreniami, vrátane artritídy. Spevňuje žily a dokáže predísť trombóze. Ľudia, ktorí pravidelne popíjajú oolong, čierny alebo zelený čaj, by mali mať nižšie riziko zlomenín. Podľa niektorých štúdií  pitie čaju vedie k vyššej hustote kostí. S tým úzko súvisí aj lepší stav zubov, vrátane zníženého rizika zápalov ďasien.

Pitie čaju oolong významne znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

Chudnite zdravo

Vďaka obsahu polyfenolov oolong pomáha udržiavať stabilnú hmotnosť a je vhodný aj pri chudnutí a detoxe. Pitie tohto čaju pomáha telu produkovať viac tepla, procesom nazývaným termogenéza udržuje alebo zvyšuje metabolizmus. Pravidelne pitie čaju potláča produkciu nových tukových buniek a zároveň zaručí rýchlejšie spaľovanie.Tuky spaľuje efektívnejšie a rýchlosť metabolizmu dokáže zvýšiť až o 10 %. Čaj zároveň zlepšuje trávenie, čím tiež napomáha k stabilnej telesnej hmotnosti.

Oolong je zásaditý čaj, upokojí pri žalúdočných vredoch a iných zápalových procesoch v tráviacej sústave, vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam zabíja škodlivé baktérie. Nemá žiadne kalórie, no telu dodá energiu. Nie je zázračným prostriedkom na rýchle schudnutie, jeho pomoc uvítame v dlhodobom meradle a stabilne v dôsledku zvýšeného metabolizmu a redukcii tukov. Súčasný benefit na celkové zdravie je len bonusom najviac.

Ako si správne pripravíte delikátny oolong?

Odporúčania na kvalitnú prípravu čajov sa čiastočne líšia. Dôvody sú aj geografické, čaj sa v rôznych kultúrach a rôznych krajinách pripravuje jemne odlišne. Vo všeobecnosti sa odporúča na  šálku vody použiť jednu čajovú lyžičku oolongu, v prípade, ak sú lístky zrolované, a až dve čajové lyžičky, ak sú lístky voľné. Podľa iných odporúčaní sa na prípravu 20-25 ml použije 1 gram čaju. Nemenej dôležitá je teplota vody, ktorou sa čajové lístky zalievajú. Všeobecné odporúčanie je použiť vodu s teplotou 82–96 °C, podľa niektorých čínskych zdrojov až 98 °C.

Kvalitné oolongy sa môžu zalievať niekoľkokrát, pričom na kvalite čaju to neuberie. Chuť nálevu sa opakovaným zalievaním mení a zjemňuje sa v pozitívnom zmysle. Údajne najchutnejší je tretí a štvrtý nálev. Celkovo môžete oolong zaliať až päťkrát. Prvý nálev nechajte lúhovať približne 2 minúty, každý ďalší nálev lúhujte o minútu dlhšie.

Pripravujte si ho s úctou, oolongy sa totiž tradične pripravujú obradným spôsobom.

oolong, čaj oolong, príprava čaju

Čínsky čajový obrad prípravy čaju sa nazýva KungFu Cha. Nie je natoľko striktný ako japonský čajový obrad Sodó. Prípravu čaju obradom presuniete do priam mystickej roviny. Kungfu predstavuje v tomto ponímaní majstrovstvo, zručnosť.  História obradu Kungfu je veľmi stará. Prvopočiatok sa datuje do obdobia vlády dynastie Ming pred 5000 rokmi. Je určený doslova pre čajových majstrov a hovorí sa, že v čase obradu zastane čas. Vám pri príprave čaju bežným spôsobom postačí prijať ho s láskou, úctou a vierou v liečivú silu. Lebo harmónia a stíšenie nám všetkým v týchto dňoch chýbajú.