Prečo francúzske ženy nepriberajú?

Lucia Gáborová | 12. máj 2022
francúzsky, parížanky, prečo francúzsky nepriberajú, francúzsky šarm, Quiche Lorraine, recept na Quiche Lorraine

Z obezity sa stáva novodobá pandémia, kvôli čomu lekári aj výživoví poradcovia bijú na poplach. Francúzsko sa však ešte stále radí medzi krajiny s nižším percentom obezity. Napriek tomu, že vo Francúzsku zjedia azda viac syra a vypijú viac vína než kdekoľvek inde, v krajine Galského kohúta rozhodne nevidíte u žien (a ani u mužov) extrémne vysoké percento obezity, ako je tomu napríklad v USA.

Aké tajomstvo ukrýva tento fenomén? Čo jedia, alebo, lepšie povedané, čo nejedia, čo robia a čo, naopak, nerobia, aby si udržali svoju krásnu štíhlu postavu?

Roky som snívala, že to urobím. Len tak si sadnem v Paríži na lavičku a budem pozorovať okoloidúcich. Keď som si jedného dňa počas trojdňového výletu sadla s kávou a croissantom na trávnatý koberec v Luxemburských záhradách, išla som si oči vyočiť na štýlových outfitoch Parížanov, z ktorých priam sršalo ich povestné je nesequoi. Ženy s nefalšovaným sebavedomým cupitali vo vysokých podpätkoch po vyzametaných chodníkoch a vyzerali, akoby sa hneď ráno zobudili svieže a krásne. Muži s veľkým šálom nedbalo prehodeným okolo krku pôsobili švihácky a smelo. Zo všetkých v tomto meste lásky sršala vášeň k životu a môjmu oku pozorovateľa neuniklo, že sú dokonale štýloví a šik.

Najmä o francúzskych ženách sa vraví, že nepriberajú. Je možné, že je to len mýtus, faktom však zostáva, že mnohé z tamojších žien si vedia vychutnať delikátne jedlo (ale aj život sám) v striedmych porciách, vďaka čomu zostávajú po celý život štíhle.

francúzsky, parížanky, prečo francúzsky nepriberajú, francúzsky šarm, Quiche Lorraine, recept na Quiche Lorraine

Všetko je v hlave

Najzaujímavejšou informáciou na celom koncepte stravovania francúzskych žien je to, že pristupujú k jedlu inak. Nevyčítajú si každý éclair či makrónku, no dávkujú si ich s rozumom. Namiesto toho, aby zjedli, čo im oči vidia v ľubovoľných množstvách a následne si to vyčítali, rozmýšľajú ešte skôr, ako sa do jedla zahryznú. Vedia, že menej je viac.

S obľubou spomínam na päťchodový obed v štýlovej romantickej reštaurácii v levanduľovom Provensálsku, ktorý trval tri hodiny. Napriek tomu, že nám – partii rozchichotaných žien z niekoľkých krajín strednej a východnej Európy – čašníci v bielych rukavičkách servírovali päť chodov, porcie sa rozhodne nepodobali na kapustnicu a černohor z denného menu v ktorejkoľvek reštaurácii doma, na Slovensku. Obskakovali nás po celé tri hodiny a mini ochutnávacie porcie prekladali lahodným obedovým vínom. Pretože, ak ste o tom ešte nepočuli, Francúzi majú nielen obedové, ale aj raňajkové druhy vín.

Tajomstvo gurmánstva

A presne takto to tie Francúzky robia: doprajú si, ochutnávajú maškrtky od výmyslu sveta, no v striedmych porciách. Rozhodne nedojedajú po deťoch alebo nebagrujú jednou rukou po tanieri a druhou neskrolujú sociálne siete. Vedia si jedlo dokonale V-Y-CH-U-T-N-A-Ť a jedia P-O-M-A-L-Y. Sadnú si do reštaurácie, ktorej terasa siaha na niektorý z parížskych bulvárov, objednajú si pohár vína, mini porciu chutného jedla, nezabudnú na dezert (opäť v mini verzii) a kávu. Sedia tam pokojne aj hodinu-dve, pretože ich netlačí polhodinová obedná pauza, vďaka čomu si môžu jedlo vychutnať a nie ho len do seba bezmyšlienkovite nahádzať. Jedia, pozorujú okoloidúcich a s každým sústom si vychutnávajú nielen jedlo, ale aj život.

francúzsky, parížanky, prečo francúzsky nepriberajú, francúzsky šarm, Quiche Lorraine, recept na Quiche Lorraine

Tajné tipy z oblasti gastronómie a životného štýlu Francúzskych žien:

Nesladia. To znamená, že si nepridávajú do jedál a nápojov biely cukor. Ak si už musia svoj pokrm osladiť, pridajú doňho za lyžičku medu.

Pridávajú si k jedlám a do šalátov semienka, klíčky, bylinky a koreniny, aby im zabezpečili výraznú chuť a vďaka klíčkom aj extra dávku bielkovín.

Jedia zeleninu s každým hlavným jedlom, čím si zabezpečia potrebnú vlákninu pre plynulé trávenie a dodávajú telu extra živiny.

Nejedia medzi jedlami, alebo sa o to aspoň snažia. Ak si už musia dať nejaký snack, zvolia si ovocie alebo oriešky, nie priemyselne spracované potraviny. Inak jedia trikrát za deň.

Nezabúdajú na pitný režim. Hneď ráno po zobudení vypijú pohár vody, dopĺňajú tekutiny v priebehu celého dňa a vždy nosia so sebou v kabelke fľašu s čistou vodou. Vyhýbajú sa džúsom a akýmkoľvek sladeným nápojom.

Kupujú bio potraviny. Snažia sa podporovať lokálnych chovateľov a pestovateľov nákupmi na miestnom trhu a dávajú mu prednosť pred supermarketmi, kde kupujú len nevyhnutné potraviny. Kladú tiež dôraz na čerstvé suroviny, z ktorých denne varia a vyhýbajú sa akýmkoľvek priemyselne spracovaným potravinám.

Nakupujú zo zoznamu. Vždy si spravia pred nákupom zoznam ingrediencií, ktoré potrebujú na prípravu naplánovaného jedla, vďaka čomu sa vyhnú impulzívnemu nakupovaniu a konzumovaniu širokej škály potravín. Nenakupujú potraviny po celých kartónoch, aby neboli nútené ich rýchlo skonzumovať. Uprednostňujú menšie množstvá čerstvých potravín, aj keď to znamená, že musia potraviny nakupovať o niečo častejšie.

Varia doma. Uprednostňujú doma pripravené pokrmy z čerstvých surovín, ktoré si vopred plánujú, a tak presne vedia, z čoho ich pokrmy pozostávajú. Nikdy nejedia polotovary. Ak sa ponáhľajú, radšej si pripravia rýchle jedlo pozostávajúce z bagety, syra a ovocia.

francúzsky šarm, Quiche Lorraine, recept na Quiche Lorraine

Čítajú etikety. Ak už musia kúpiť hotové potraviny, vždy čítajú zoznam ingrediencií na obale a vyhýbajú sa ich dlhému zoznamu, aditívam a konzervantom.

Chodia po schodoch. Ak majú na výber, či použijú výťah alebo schody, vždy si vyberú chody. Je to pre ne jedna z foriem cvičenia.

Chodia pešo tak často, ako len môžu. Koniec koncov, Paríž je na pešiu chôdzu priam predurčený, čo poviete?

Cvičia 2x do týždňa, no vyberú si taký druh cvičenia, ktorý im prináša potešenie a nemusia sa doňho nútiť. Jedia chlieb. Milujú čerstvú chrumkavú bagetu či croissant a nemienia sa ich vzdať, no strážia si množstvá a najmä, jedia ich bez zhonu a v pokoji.

Čokoláde sa nevyhýbajú. Francúzske ženy milujú čokoládu, najmä horkú a bez výčitiek si doprajú – pozor – nie celú tabuľku, ale jednu kocku.

Nevážia sa. Namiesto váženia si regulujú postavu tým, že si strážia, aby sa vždy zmestili do svojej veľkosti oblečenia.

Nezostávajú hladné a neprejedajú sa. Dávajú si pozor, aby mali pri sebe vždy aspoň kúsok ovocia či fit tyčinku. Vedia totiž, že ak dovolia, aby ich prepadol vlčí hlad, zjedia viac, ako ich telo potrebuje. Poznajú, kde je v ich jedálničku rovnováha.

Nejedia pred obrazovkou. Ani za pochodu na ulici, pri skrolovaní sociálnych sietí a už vôbec nie pri šoférovaní. Jedlo je pre ne niečo výnimočné a posvätné, čo si zaslúži ich plnú pozornosť. Jedia všetkými zmyslami. Skúste aj vy niekedy jesť kocku čokolády tak, že sa budete na ňu plne sústrediť.Uvidíte, že ak ju budete jesť všetkými zmyslami a dokonale si ju vychutnáte, v porovnaní s celou tabuľkou čokolády nahádzanou do seba za obrazovkou počítača to bude obrovský rozdiel.

Alkohol konzumujú s rozumom. Nepijú žiaden tvrdý alkohol. Majú rady ľahké vína, nikdy však nevypijú viac ako jeden, maximálne dva poháre. Víno skôr ochutnávajú, než pijú.

Nedržia diéty, pretože vedia, že správne nastavené jedlo v živote predstavuje pôžitok. Namiesto diétovania jedia menšie porcie.

Nejedia nízkotučné produkty, pretože vedia, že neuspokoja ich chuťové poháriky. Vedia, že ak by namiesto poctivého hustého jogurtu zjedli jeho nízkotučnú alebo odtučnenú verziu, ktorá chutí ako nevydarená napodobenina, nútilo by ich to pojedať iné drobnosti aby nasimulovali pocit sýtosti a plnosti skutočného jedla. Namiesto veľkej porcie nízkotučného jogurtu s pridaním syntetického sladidla a niečoho, čo kedysi vyzeralo ako ovocie, si doprajú mini porciu plnotučného jogurtu s lyžičkou medu a čerstvým ovocím.

Svoje esá stavajú na jedlá plnej chuti. Či už hovoríme o syroch, rybách, mäse alebo akomkoľvek inom druhu jedla, Francúzky vedia, že na tanieri musia mať pokrm plnej vône a chuti. Je jasné, že mdlé cestoviny s UČO (univerzálnou červenou omáčkou) pojedané s listom zvädnutého šalátu a s deň predtým nakrájanou uhorkou s vyschnutými okrajmi nemôžu vášmu životu dodať pôžitok ani šťavu. Všetky ich pokrmy sú preto čerstvé, nápadité, no najmä plné chuti.

Dobre spia, pretože vedia, že spánková deprivácia umocňuje chuť na sladké.

A v neposlednom rade: Francúzky vedia, že láska zoštíhľuje...

Recept na Quiche Lorraine

Nečakajte diétne jedlo, ale jedlo plné chuti. Môžete ho bez výčitiek svedomia pripraviť pre celú svoju rodinu. Vy si dáte iba jeden trojuholník a zvyšok taniera zaplníte čerstvo pripraveným zeleninovým šalátom, ktorý, samozrejme, ponúknete aj ostatným. Manželovi a sebe nalejete kvapku ľahkého vína, sadnete si spolu k stolu a pri chutnej večeri zrekapitulujete svoj deň. Ako vám to znie? Oh, oui. Magnifique!  

Quiche Lorraine
Prečítajte si tiež:

Quiche Lorraine