Články

fejtón, život podľa Vlada, kalórie, párky, zdravá strava, dukátové buchtičky, krabičky s jedlom, losos, špargľa

ŽIVOT podľa Vlada: Chudnutie začína v hlave. Sú v nej ústa

Párky s horčicou a chlebom boli dlhé roky najobľúbenejším jedlom môjho raného detstva. Nerozumel som, prečo sa mama unúva variť toľké rozmanité jedlá, keď každý hlad sa dá zahnať týmto rýchlym, jednoduchým a veľmi chutným jedlom – dobrými viedenskými párkami, plnotučnou horčicou, cibuľou a mäkkým, voňavým bielym chlebom. Načo si komplikovať život? Čítať viac..

herpes, opar, prvý herpes, afty, stres, horúčka, bozkávanie

HERPES: Nesmrteľný vírus

Ten moment, keď si uvedomíme, že sa nám na perách začína tvoriť bolestivý, svrbivý pľuzgierik pred dôležitým pracovným či súkromným stretnutím, nemá rád nikto z nás. Faktom však je, že až 90% ľudí na celom svete trpí niektorou z foriem vírusu herpes simplex, nazývaným tiež opar, alebo ľudovo horúčka. Čítať viac..

rakovina prsníka, samovyšetrenie prsníkov, mamograf, MUDr. Alena Kállayová, beh pre zdravé prsia, amazonky, ružová stužka

Rakovina prsníka očami odborníčky

Rakovina prsníka je najčastejšie nádorové ochorenie žien. Pri včasnom odhalení je však veľmi dobre liečiteľné. O tejto chorobe sme sa rozprávali s MUDr. Alenou Kállayovou, správkyňou organizácie Ružová stužka n.f. a koordinátorkou Pracovnej skupiny pre skríning rakoviny prsníka z Národného onkologického inštitútu. Čítať viac..

Článkov: 2616