Články

fit styl running team, beh, stefanik trail, bezime, team, fitastyl.sk,

AKO FIT ŠTÝL RUNNING TEAM ZABEHOL 145 KM DLHÝ BEH CEZ MALÉ KARPATY (6. ČASŤ)

Stefanik Trail je jeden z mnohých zaujímavých trailových behov na Slovensku. Ktorý sme nedávno odbehli ako štafeta FIT štýl Running Team. Beh je rozdelený na 7 úsekov, zápisky sú teda bežeckým denníkom pocitov a skúseností siedmych rôznych FIT štýlakov. Ponúkame tak zaujímavé vnímanie behu, priestoru, času, tempa, rýchlosti a všetkého, čo s behom súvisí. Čítať viac..

sos plet, atopicky ekzem, dermatitida, pluzgiere, koža, pokožka, problém, bolesť, svrbenie
23.10.2019 Krása

SOSPLEŤ Suché TRÁPENIE

Linda má 27 rokov a takmer od detstva sa trápila s atopickým ekzémom, ktorý je, našťastie, dnes už minulosťou. Život jej znepríjemňovala svrbiaca, suchá, začervenaná koža na rukách a v záhyboch kolien. Rodičia ju celé detstvo napomínali, aby sa prestala škrabať, čo bolo nad jej úsilie. Kvôli stavu pokožky musela na určitý čas zanechať aj svoje milované závodné plávanie. Ľudí ako Linda je v našej spoločnosti nespočetne veľa. Našťastie, so správnym prístupom lekárov a vhodnou starostlivosťou a kožu sa kvalita ich života môže zlepšiť priam ukážkovo. Čítať viac..

záťažové pomôcky, cvičenie, doma, na doma, cviky, závažie, fitko, fitness, fitastyl.sk, línia, crossfit, tabata, cardio, workout

Dajte si do tela so záťažovými pomôckami

Záťažové lano, vesta, či vak zrovna nie sú pomôckami, ktoré by ste si schovali doma do skrine (aj keď možné to určite je). Ide o typy, ktoré urobia z vášho tréningu skutočnú métu. Chcete výrazne formovať telo, radikálnejšie zlepšiť svoje športové výsledky a kondíciu? Rozhodne si posvieťte na záťažové doplnky k tréningu. Čítať viac..

paleo strava, výživa, diéta, chudnutie, fit, fitness, bielkoviny, stravovanie, štýl, fitastyl.sk, jedlo, chudnutie, kilogramy
21.10.2019 Výživa

PALEO strava: MÔŽE POMÔCŤ, ALE I UŠKODIŤ

Výživový štýl inšpirovaný spôsobom stravovania našich predkov preslávený známymi osobnosťami. Veľmi obľúbeným sa stal i pre niektorých športovcov pri budovaní svalovej hmoty či ľudí snažiacich sa schudnúť. Určite, ak nemáte dostatočne hlboké odborné vedomosti sa do paleo stravy sami nepúšťajte. Môže vám pomôcť, ale i uškodiť. Čítať viac..

eko, bio, zdravie, životný štýl, planéta, prostredie, životné, fit, zodpovednosť, príroda, slovensko, zem, zvieratá
17.10.2019 Wellness

V jednote je sila

Nebudeme nič prikrášľovať, ale ani vás zbytočne strašiť. Povieme to tak, ako sa veci majú: Sme na pokraji ekologickej katastrofy a pokiaľ nezmeníme náš súčasný životný štýl, nezanecháme planétu pre ďalšie generácie. Čítať viac..

ticho liečivé, meditácia, klud, pokoj, práca, oddych, cvičenie, hory, les, voda, príroda

Liečivé ticho

Každý z nás v určitom bode svojho života túži po tichu. Ticho je upokojujúce, uvoľňujúce a liečivé. Zatiaľ čo hluk a rýchlosť dnešného sveta prehlušuje našu kreativitu a vnútorné spojenie so sebou samým, ticho v nás otvára inšpiráciu a živí našu podstatu. Práve ticho je ideálnym nástrojom na regeneráciu nielen tela, ale aj našej mysle a duše. Čítať viac..

vypnite mozog, oddych, relax, offline, telefon, mobil, ako vypnúť, relaxácia, oddych, zdravie, psyché, duša

Vypnite mozog: 11 tipov ako sa dobiť po práci

To bol zase deň! Mítingy, porady, desiatky telefonátov, mailov, konferenčné hovory... Potrebujem reset, a to hneď. Ale ako? Ako vypnúť mozog a nemyslieť na prácu? Ako sa zbaviť stresu a napätia? Študentka psychológie Vasilija JOVANOVIČ a spoluautorka unikátneho projektu, počas ktorého absolvujete detox od internetu, nám prezradila 11 skvelých tipov, ako účinne zrelaxovať a vrátiť sa do práce plný energie. Čítať viac..

prečo je dobré byť láskavý, láskavosť, ľudia, zvieratá, psychológa, fit štýl, fitastyl.sk, dobré skutky, činy, dobro, láskavý, pozitíva, pomoc druhým, súcit, láska,

Prečo je dobré byť láskavý?

Prozaik Henry James raz napísal, že len tri veci sú v živote dôležité. Prvou je láskavosť, druhou je láskavosť a aj treťou je láskavosť. Prečo je také dôležité rozvíjať svoju empatiu a čo nám môže do života priniesť väčšia otvorenosť, schopnosť pochopiť a pomôcť? Čítať viac..

zlato jesene, šípky, recept, čaj, lekvár, džem, domáci, recept, fit, fitstyl, zdravie, wellness, kondícia, príprava, nápoj, zima, jeseň, sušenie, ako sušiť šípky, variť, varenie, postup
9.10.2019 Výživa

Zlato jesene: Šípky

To najlepšie pre naše zdravie a imunitu nám poskytla príroda zadarmo. Stačí sa len dobre obliecť a vyraziť do prírody nazbierať si červené plody ruže šípovej. Svojou chuťou špeciálne neohromia, no svojím zložením, hlavne množstvom vitamínu C, sú silnou konkurenciou citrusovému ovociu. Čítať viac..

rambután, ovocie, výživa, zdravie, chudnutie, fit, vitamíny, minerály, živiny, zdravo, životný štýl, ako využiť liči, plody
8.10.2019 Výživa

Červený ježko plný vitamínov - Spoznajte rambután

Rok čo rok exotické ovocie dobýva pulty našich obchodov. Veď predsa s novým jedlom prichádzajú aj nové chute. No jedna vec je niečo kúpiť a druhá pripraviť. Hlavne, ak je to malý červený „ježko“, ktorý aj keď pôsobí pichľavo, po ošúpaní má veľký prínos pre naše zdravie. Od úbytku hmotnosti a lepšieho trávenia, až po zvýšenú odolnosť voči infekciám. Čítať viac..

DM, recept, prsia, thajské, kari, mňam, ázia, jedlo, doma, video, recepty, chutné jedlo, zdravie, chudnutie, diéta,
7.10.2019 Infošky

VIDEO: Recept na Thajské kari prsia

Dá sa pripraviť chutné thajské jedlo aj u vás doma? Určite áno. Nechajte sa inšpirovať zdravým a pritom rýchlym receptom, vďaka ktorému sa prenesiete do exotického Thajska a objavíte jeho čaro a chute priamo vo vašej kuchyni. Čítať viac..

ako bojovať proti nespavosti, zdravý spánok, zdravie, režim, zaspať, problém, riešenie, terapia, pomocník, kvalitný, doma, príčina, nespavosti, nespavosti, insomnia
6.10.2019 Wellness

Ako bojovať proti nespavosti a mať KVALITNÝ SPÁNOK?

Mať dobrý spánok dnes nie je samozrejmosťou. Počet ľudí, ktorí trpia poruchami spánku, pribúda. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu kvalitu vášho spánku zlepšiť. Ak trpíte nespavosťou, kvalita vášho života je značne znížená. Okrem toho, nespavosť môže viesť k rôznym zdravotným komplikáciám. Čítať viac..

členok, bolesti, problémy, zdravie, ochorenie, rehabilitácia, pomoc, príčina, riešenie, zdravo, nohy, šport, úraz
4.10.2019 Zdravie

Opomínaný a neraz aj problematický - členok

Krčná chrbtica, krížová časť, koleno. Čosi o nich vedia aj tí najzarytejší laici. Ale členok? Uf, to už je iná káva. Niekto si ho nevšimne, ako je život dlhý, iný sa pasuje s chronickými problémami celé dekády. Prečo je dôležité neopomínať ani túto časť dolných končatín nám prezradila fyzioterapeutka Evka Šmahelová. Čítať viac..

Článkov: 2081