Články

Ste stále zaneprázdnení? Zničí vám to zdravie aj vzťahy

Ste stále zaneprázdnení? Zničí vám to zdravie aj vzťahy

Prečo sa moderné vzťahy rozpadajú rýchlejšie ako tie spred pol storočia? Podľa psychológov sú za tým pozitívne aj negatívne ukazovatele. Tým šťastnejším je fakt, že sme samostatní a viac finančne sebestační, čo nám umožňuje väčšiu slobodu pri rozhodovaní. Našťastie nás menej trápi, čo si pomyslia susedia a neostávame nasilu tam, kde nás to vnútorne zožiera. Aby sme však nezabudli na odvrátenú stranu veci – prejavujeme menší záujem o vzťah bojovať, ťažšie robíme kompromisy, hľadáme dokonalosť a najmä, na nič nám neostáva čas Čítať viac..

5 najväčších mýtov v stravovaní (časť 2)

5 najväčších mýtov v stravovaní (časť 2)

Examine je webová stránka, na ktorej nájdete informácie ohľadom stravy a suplementácie založenej na vedeckých poznatkoch. Stále je obrovské množstvo ľudí, ktorí veria mýtom a nemajú jasno v základných „pravidlách“ zdravej stravy. V tom, ako to funguje a ako to nefunguje. Informácií je čoraz viac, a preto opakovanie toho, čo bolo opakovane vedecky potvrdené, nie je na škodu. Čítať viac..

Patrik Kubiček: Stojku možno vnímať ako zrkadlo svojich fyzických možností

Patrik Kubiček: Stojku možno vnímať ako zrkadlo svojich fyzických možností

Hitom tejto sezóny sú bezpochyby stojky. Alebo handbalance - handbalancing, ako ich hovorovo voláme. Dobrovoľne priznávam, že aj ja som prepadla davovej psychóze a túžbe naučiť sa stojku na rukách. Bolo to tesne pre „kovidom“, stihla som absolvovať iba 3 tréningy. Nejaký čas som ešte skúšala aj sama doma, ale bez profesionálneho vedenia mi upadala morálka, klesalo sebavedomie, že to niekedy dokážem a narastal strach, že sa zraním. Aj preto som veľmi zvedavá, čo nám – poškuľujúcim začiatočníkom, trochu aj neveriacim Tomášom poradí tréner špecializujúci sa na stojky na rukách. Naozaj to dokáže ktokoľvek? Čítať viac..

FIT štýl v júni: ekoturizmus, paddleboard, stres a chudnutie či 5 vecí, za ktoré sa neospravedlňuje

FIT štýl v júni: ekoturizmus, paddleboard, stres a chudnutie či 5 vecí, za ktoré sa neospravedlňuje

Hoci posledné dni to tak veľmi nevyzeralo, leto sa už nezadržateľne blíži. Dni sa predlžujú, v záhradkach dozrieva čerstvé ovocie, mestké uličky ožívajú a ľudia sa snažia "uchmatnúť" si každý jeden slnečný lúč a dobiť sa energiou a pozitivizmom. Júnové číslo FIT štýlu je tiež naladené na "predletnú" nôtu - prezradíme vám, prečo by ste mali v tomto období zaradiť do jedálníčka višne, naučíme vás, ako si vyskladať dokonalú smoothie misku, dozviete sa, ktoré partie si dokážete vyformovať vďaka paddleboardu, čo by ste mali dopriať svojim vlasom, aby aj počas horúcich letných dní žiarili a tiež vás naučíme, za čo sa určite netreba ospravedlňovať, ako dávať pozor na stres počas chudnutia a prečo by sa beh mal stať vašou každodennou terapiou. Prajeme pohodové čítanie. Čítať viac..

PEPINO - zelenina s chuťou ovocia. Už ste ho jedli?

PEPINO - zelenina s chuťou ovocia. Už ste ho jedli?

Viete, ktorá rastlina chutí ako ovocie, ale je to vlastne zelenina? Pepino melón je neuveriteľne výživovo bohatý plod z čeľade ľuľkovité, Solanum muricatum, obzvlášť prospešné pre diabetikov a ľudí s diétou. Ide o skutočný úlovok pre každého, kto preferuje zdravú stravu. Čítať viac..

Ako sa prepnúť do eko módu a žiť zelenšie

Ako sa prepnúť do eko módu a žiť zelenšie

Ak ste si mysleli, že jediné zdroje znečistenia ovzdušia sú z výfukových plynov motorových vozidiel, lietadiel, dymu z komínov priemyselných tovární, výrobných závodov a podobne, nedajte sa zmiasť. Naučíme vás, ako vďaka malým trikom môžete začať žiť zdravšie, "zelenšie" a akologickejšie. Čítať viac..

Výnimočná, čerstvo pražená remeselná ZRNCOvá káva z Košíc

Výnimočná, čerstvo pražená remeselná ZRNCOvá káva z Košíc

Vášeň je zodpovedná za mnoho bizarností v ľudských osudoch. V prípade Natálie a Juraja, zakladateľov a majiteľov rodinnej pražiarne kávy ZRNCO je to vášeň pre kávu. V túžbe po dokonalosti sa od nakupovania a degustovania prepracovali k úlohe nákupcov výnimočných zelených zŕn a praženiu kávy. Dnes majú pod kontrolou každé zrnko – od nákupu, cez praženie, balenie až po prípravu čerstvej kávy. Čítať viac..

Time manažment - v čom je jeho tajomstvo?

Time manažment - v čom je jeho tajomstvo?

Niekto zvláda väčší nápor povinností „ľavou zadnou“, pre iného je aj zopár úloh navyše poriadnou výzvou. Prečo sa toho o time manažmente toľko nahovorí, a sme vôbec odkázaní na stopercentne efektívne prerozdelenie času? Čítať viac..

Celodenné FIT menu podľa Gigi varí

Celodenné FIT menu podľa Gigi varí

Opäť vám chýba inšpirácia na zdravé, výživné a chutné recepty? To dobre poznáme. Rozmýšľame, rozmýšľame a nakoniec zúfalo siahneme po prvom polotovare, čo nám padne pod ruku. Práve preto sme sa rozhodli pravidelne vám prinášať inšpiratívne ukážky celodenného zdravého jedálnička. Tak čo, ktoré jedlo vyskúšate ako prvé? Čítať viac..

Kráľovná HIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Kráľovná HIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Oľga Bartalská je jednou z najobľúbenejších učiteliek pohybu dneška. Jej hodiny nájdete na rôznych platformách online a digi sveta, ale zacvičiť si s ňou môžete aj osobne v Malackách, kde žije a pôsobí. Je obľúbená najmä pre svoju precíznosť, dynamiku a krásu v rôznych významoch týchto slov. Oľga vás nenechá cvičiť technicky nesprávne, ani lenivo a pomaly, ale ani unáhlene a príliš veľa. Nielen vyžaruje silu, energiu, pokoj a harmóniu, ale svojim klientom ju vie na 100% aj odovzdať. Čítať viac..

Prvá grilovačka tejto sezóny

Prvá grilovačka tejto sezóny

Po dlhej zime sa opäť začína otepľovať a slnko príjemne hriať. Je najvyšší čas zapáliť oheň a rozniesť vôňu grilovaného mäsa po okolí. Ukážeme vám tipy ako si grilovanie užiť a vychutnať si dobré jedlo. Čítať viac..

Článkov: 2334