Články

0 benefity korčuľovania, na čo je dobré korčuľovanie

Benefity korčuľovania: vedeli ste, že ich je toľko?

Keď premýšľame nad zlepšením svojej kondície, či chudnutím, väčšinou naša myseľ zablúdi ku klasickým aktivitám ako posilňovňa, rýchla chôdza, plávanie, beh, či bicyklovanie. Avšak, šport vhodný práve na príjemné jarné či jesenné dni, korčuľovanie býva často opomínaný. Existuje toľko výhod korčuľovania sa na kolieskových korčuliach, že zrejme po ich prečítaní budete veľmi príjemne prekvapení. Čítať viac..

0 ako si poradiť so svokrou, neznášanlivosť, žiarlivosť, problémy, manžel, svokra, nevesta

Nemám rada svoju svokru: čo s tým?

Nepovieme vám asi žiadne tajomstvo, keď spomenieme, že vzťahy medzi svokrou a nevestou bývajú často dosť škrípajúce. Dve ženy deliace sa o priazeň jedného muža dokážu často narobiť viac škody ako osohu. Prečo je tomu ale tak? Nemali by predsa ženy držať spolu? Situáciu nám pomáha vysvetliť rodinná traumapedagogička a terapeutka. Čítať viac..

0 tejpy
31.3.2019 Zdravie

Zásady tejpovania pre laika

V našom predchádzajúcom článku ste sa mohli dozvedieť, čo tejpovanie je, na čo sa najčastejšie využíva a ako by malo byť prevedené. Ak ste sa rozhodli, že si "tejpy" chcete vyskúšať na vlastnej koži, máme pre vás pár tipov. Prečítajte si zásady, ktorých by ste sa mali držať, aby ste z "tejpingu" vyťažili maximum. Čítať viac..

0 tejpovanie, taping, správne tejpovanie, liečba, prevencia, fixácia, stabilizácia
29.3.2019 Zdravie

Tejpovanie - Kedy áno a kedy nie?

Aj vy ste si od istého času začali všímať zvláštne farebné lepiace pásky, ktoré majú ľudia nalepené na ramenách, krku, či na nohách? Nie, nejde o estetickú záležitosť. Tejpovanie sa aplikuje za účelom rehabilitácie a dnes už ide o štandardnú metódu používanú v športovej a rehabilitačnej medicíne, a to pri rôznorodých problémoch s pohybovým aparátom. Čítať viac..

0 FIT štýl výzva, challenge, šport, chudnutie, polrok
29.3.2019 Infošky

FIT štýl challenge: Ako zdravo schudnúť za 6 mesiacov

Jedzte, cvičte, chudnite s nami! Vyberieme 6 účastníkov výzvy, ktorí budú chudnúť spolu s výživovými špecialistami a pod dohľadom skúsených trénerov, zdieľať priebežne svoje úspechy, inšpirovať ostatných. Výživoví špecialisti po úvodnej odbornej diagnostike nastavia stravovací program, priebežne budú sledovať, koučovať, vážiť, upravovať. Rovnako osobní tréneri sa týmto osobám budú špeciálne venovať. Čítať viac..

0 sebavedomie, podceňovanie sa, riešenie

Zdravé sebavedomie nie je hriech, skoncujte s podceňovaním sa!

Mnoho ľudí si pletie zdravé sebavedomie s nezdravým agresívnym presadzovaním sa na úkor ostatných a s nekritickým vychvaľovaním vlastnej osoby. Myslia si, že je cnostné, keď vystupujú skromne a držia sa v ústraní. Túžia po pochvale a ocenení od ostatných, ale sú presvedčení, že sami na seba upozorňovať nesmú. Veď to sa predsa nehodí, tak nás to učili rodičia a škola...Nemohli nám viac uškodiť! Čítať viac..

0 neproduktívna myseľ, únava, veľa práce, pomoc,

Ako resetovať neproduktívnu myseľ

Cítite sa niekedy, akoby váš život pozostával z množstva loptičiek a vy ste žonglér, ktorý ich nedokáže všetky obracať? Ponáhľajúc sa od jednej veci k druhej, aby ste mohli prejsť na ďalšiu. Pri takomto životnom tempe sa veľmi jednoducho môžete začať cítiť preťažene a neproduktívne. Čítať viac..

0 medvedí cesnak, účinky, využitie, pesto, polievka, recept, jar, plodiny
26.3.2019 Výživa

Medvedí cesnak je tu, využite tento dar prírody naplno

Medvedí cesnak neodmysliteľne patrí k jari a okrem lahodnej chuti je výborným pomocníkom pri detoxikácii organizmu. Nie nadarmo sa traduje, že ho po zimnom spánku vyhľadávajú medvede, pretože im prečistí krv i črevá, povzbudí imunitu a metabolizmus. Tým ale pozitívne účinky tejto chutnej rastliny ani zďaleka nekončia. Pozrite, kde všade je možné ho využiť. Čítať viac..

0 zložky, ktoré by sme nemali konzumovať, škodlivé zložky potravy
26.3.2019 Výživa

10 zložiek, ktorým sa v strave treba vyhnúť

Pochopiteľne, optimálne zdravie si vyžaduje aby sme zásady zdravej výživy dodržiavali čo najviac ako to ide. A keď hovoríme „čo najviac“, zväčša sa používa pomer 80 % zdravého stravovania ku 20 % stravy, ktorá môže obsahovať prehrešky ako hranolky, čokoláda, či zmrzlina. Čítať viac..

0 cviky so švihadlom

Vyskáčte si štíhlosť: skvelý kardio tréning so švihadlom

Pamätáte si tie detské časy, keď ste sa s radosťou s kamarátmi pretekali kto skočí viac bez zamotania sa? Ak túžite po štíhlej línii, práve k tejto aktivite by ste sa mali opäť vrátiť. Množstvo kardio aktivít je totiž zameraných len na precvičenie istých svalových skupín. Skákaním cez švihadlo sa nielen posilňuje srdce, ale aj buduje svalová vytrvalosť, pričom je do cvičenia zapojená väčšina svalov tela. Čítať viac..

0 beauty triky, krása, rýchlo, doma, líčenie, vlasy, makeup
25.3.2019 Krása

10 beauty trikov, ktoré vám zachránia deň

Všetci to poznáme, ranná rutina, všetko treba rýchlo postíhať a vyraziť. Niekedy však naši každodenní pomocníci pre nás nepracujú tak ako by sme chceli, a preto vám prinášame pár tipov ako si veci uľahčiť, a ušetriť množstvo času a námahy. Čítať viac..

Článkov: 1819