Články

0 bolesť v krku, úľava, hrdlo, bolesť hrdla, domáce prostriedky, domáca pomoc, rýchla pomoc, úľava, antimikrobiotiká, protizápalové
11.4.2019 Zdravie

5 potravín, ktoré prinesú úľavu od bolesti v krku

Prekvapilo vás premenlivé aprílové počasie? Výkyvy teplôt, zmeny počasia zo dňa na deň, chladné rána a teplé dni. To všetko môže byť nástrahou pre našu imunitu. Práve v tieto dni prichádzajú ochorenia nečakane a neplánovane. Ak už aj vás nepríjemne prekvapila bolesť v krku, prinášame pár tipov ako s ňou efektívne zatočiť. Čítať viac..

0 žihľava, pŕhľava, účinky, pomoc, úľava, pŕhlenie, popŕhlenie, zdravie, wellness, zdravie, liečivá bylina, liečivé byliny, smoothie, žihľavový
10.4.2019 Zdravie

Nazbierajte si zdravie: Žihľava, kráľovná liečivých bylín

Ak sa povie liečivá rastlina, jedna z prvých nám napadne žihľava. Pŕhľava, či Žihľava dvojdomá je už po stáročia súčasťou domácich lekárničiek a jej využitie je skutočne mnohostranné. Táto bylina, dorastajúca až do výšky dvoch metrov, sa zbiera, suší, varí, drví, aby organizmu pomohla vrátiť sa späť do rovnováhy. Čítať viac..

0 jarné upratovanie, domáci pomocníci, upratovanie na jar, čistá domácnosť, domáci pomocníci na upratovanie, očista po zime, jarná očista domácnosti
9.4.2019 Wellness

Voňavo a čisto do jari? To zvládnete

S prvými jarnými kvetmi máme vo zvyku prehodnotiť stav svojho tela, podstupujeme očistné kúry, chceme telu pomôcť opäť sa naštartovať po zime. Sviatky jari sú o znovuzrodení, ktoré aj telo po dlhých mesiacoch zimného útlmu prirodzene potrebuje. Rovnako tak potrebuje prebudiť aj naša domácnosť. Čítať viac..

0 Porovnanie maratónov

Porovnanie maratónov

Na Slovensku je kolískou maratónu Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Tak, ako sú jeho hniezdom grécke Atény. „Legenda, s ktorou sa zrod maratónu spája, hovorí o gréckom vojakovi Feidippidovi, ktorý bežal trať dlhú 42,195 km z mesta Maratón do Atén, aby oznámil, že Peržania boli porazení. Po behu a odovzdaní odkazu vraj skolaboval a od vyčerpania zomrel. Čítať viac..

0 ranné vtáča, ranné vstávanie, cirkadiánny cyklus
5.4.2019 Wellness

Máte problém vstať? Toto je za tým!

Spolubývajúci už si odcvičil aj dal prať, zatiaľ čo vy sa ešte len naťahujete v posteli a snažíte vstať? Viniť za to môžete aj gény. Otázka ranného vstávania, nie je len o pevnej vôli. Každý z nás má geneticky determinovaný chronotyp. Celá veda o rannom vstávaní vo veľkej miere súvisí s tým, čo odborne nazývame endogénny cirkadiánny cyklus. Čítať viac..

0 maratón, beh, polmaratón, príprava, rodina, zásady,

Bežecký sen: maratón

Trasa behu je jedna zo základných vecí, ktorú si bežci študujú pri plánovaní maratónov. Veľmi dôležitou súčasťou tréningov na maratón má byť strečing a regenerácia. A to nielen vtedy, keď sa pripravujete na maratón, ale aj vtedy, keď „netrénujete, len beháte“. Kritické bývajú kilometre nad približne 33 km, čo je akousi fyziologickou hranicou človeka, kedy vyčerpá všetku rýchlu energiu svojho tela. Čítať viac..

0 Ak chcete schudnúť, zmena životného štýlu bude prvou nevyhnutnou vecou, ktorú si musíte osvojiť. Zlepšiť kvalitu potravín, ktoré konzumujete, znížiť počet kalórií, ktoré príjmete a samozrejme zvýšiť množstvo cvičenia a pohybovej
3.4.2019 Výživa

Ako nakupovať, keď chudneme

Ak chcete schudnúť, zmena životného štýlu bude prvou nevyhnutnou vecou, ktorú si musíte osvojiť. Zlepšiť kvalitu potravín, ktoré konzumujete, znížiť počet kalórií, ktoré príjmete a samozrejme zvýšiť množstvo cvičenia a pohybovej aktivity. Vzhľadom na to, že ste to práve vy, ktorí majú kontrolu nad vašou chladničkou, to čo do nej vložíte je veľmi dôležité. Proces chudnutia, teda začína už v obchode s potravinami. Čítať viac..

Článkov: 1819