Články

pleť, žiarivá pleť, unavená pleť, krásna pleť, mladá pleť, krása, pleťová maska, kozmetika, starostlivosť, domáca, masky, tvár, koža, pokožka, vypnutá pleť

Prepadla vašu pleť jarná únava? Takto si ju opäť rozžiarite

Zdravá, pružná, svieža. Po krásnej pleti túži každá žena. Vplyvom stresu, znečisteného prostredia či nekvalitnej stravy sa však sen o krásnej pokožke môže nemilosrdne vzďaľovať. Nie len chladné zimné počasie, ale i premenlivé jarné dni dokážu dať pleti poriadne zabrať. Je načase ju trochu rozmaznať. Čítať viac..

jana šimkovič, www.cvicte.sk, fit, jedlo, strava, výživa, ako sa správne stravovať, zbavte sa zbytočností, recept, varenie, zdravie, chudnutie, diéta, fitastyl.sk

Chcete byť ZDRAVŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ? Zbavte sa ZBYTOČNOSTÍ

Hovorí sa, že až 70 percent úspechu pri chudnutí tvorí strava. Je to tak. Tkvie tam značná časť úsilia dostať kilá pod kontrolu. Mnohí pred tým máme rešpekt a vnímame to ako veľmi zložitú vec. Jesť zdravo a tak, aby sme schudli, resp. nepriberali nie je žiadna veda. Sú určité skupiny potravín, ktoré keby sme vôbec nekupovali, náš život by bol omnoho zdravší a rozhodne by toľko ľudí netrpelo nadváhou. Čítať viac..

nie je čaj ako čaj, výber čaju, zelený, žltý, biely, čierny, ako si vybrať, zdravie, diéta, chudnutie, zdravý životný štýl

Nie je ČAJ ako ČAJ

Zatiaľ čo v západnom svete je najpopulárnejším životobudičom káva, na východe je ním čaj. Definujeme ho ako nápoj pripravený lúhovaním lístkov čajovníka v horúcej vode. Všetky druhy čaju pochádzajú z jednej a tej istej rastliny známej pod názvom Camellia Sinensis (čajovník). Rozdiely medzi jednotlivými druhmi čaju vyplývajú zo spôsobu spracovania, pestovateľských a geografických podmienok. Rastlina Camellia Sinensis je pôvodom z Ázie, no v súčasnosti sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach celého sveta. S viac ako tritisíc odrodami je čaj po vode najviac konzumovaným nápojom na svete. Čítať viac..

vtáky, starostlivosť, príroda, budúcnosť, spev, spevavce, les, lúky, štebot, labute, vrabce, lastovičky

Bude planéta BEZ ŠTEBOTU vtákov?

AKÝ BY BOL ASI SVET BEZ VTÁKOV? To, že začala jar, cítite nielen vo vzduchu a v kostiach, ale utvrdzuje vás v tom aj štebotanie vtáčat, ktoré sú v hniezde a pištia na rodičov, aby im čo najrýchlejšie zohnali niečo pod zub. Aký ponurý by bol svet bez tohto nádherného džavotu! Klimatické zmeny však negatívne ovplyvňujú aj ich. Podľa prieskumov sa mení morfológia tiel vtákov, moria, oceány, ale aj rieky sú nezvyčajne teplé, čo narušuje potravinový reťazec, na ktorý vtáci nie sú pripravení a sú nútení lietať za potravou čoraz ďalej. Čítať viac..

vedomé vzťahy, ako pestovať vzťahy, láska, priateľstvo, porozumenie, fit, fitness, diéta, chudnutie, životný štýl

Čo sú to VEDOMÉ VZŤAHY a prečo je dobré ich mať?

Máte problémy s porozumením vo vzťahoch medzi ľuďmi? Ak ste práve odpovedali áno, vedzte, že nie ste sami. Všetci by sme chceli mať lepšie vzťahy s ľuďmi v našich životoch, no nevieme celkom presne, ako na to. Medziľudské vzťahy sú jednou z najväčších výziev ľudskej existencie. Či už ide o vzťahy v rodine, na pracovisku alebo s partnerom, konflikty všetkým zúčastneným stranám spôsobujú stres, zármutok, odlúčenie, či dokonca rozchod. Našťastie, k zdravým vzťahom vedie cesta, po ktorej sa môžete vydať bez váhania hneď teraz. Čítať viac..

flow, štastie, práca, šport, aktivity, fitastyl.sk, čo je flow, fit, zdravie, wellness, kondícia, chudnutie, diéta, zdravý životný štýl

Tajomstvom ŠŤASTIA JE FLOW

Chcete zmeniť svoj stereotypný život na bytie plné radosti? Zažite spolu s nami vďaka flow chvíle šťastia a harmónie pri všetkom, čo robíte – pri vykonávaní domácich prác, plnení pracovných úloh či venovaní sa svojim koníčkom. Čítať viac..

panva, bedrové kĺby, fit, zdravie, chrbtica, kosti, terapia, fyzio, fyzioterapeut, bolesť, fitastyl.sk,

V hlavnej úlohe: PANVA A BEDROVÉ KĹBY

O problémoch s bedrovými kĺbmi počúvame prevažne od starších ľudí, no bolesti môžu potrápiť kohokoľvek – aj aktívnych jedincov po úraze, či dlhodobo nesprávnej technike pri cvičení. Na panvu, ochranný priestor pre naše vnútorné orgány, nie sú kladené o nič menšie nároky a problémy s ňou môžu viesť až k zníženej pohyblivosti, či funkčným poruchám močenia a otehotnenia. Ako sa prejavujú poruchy v týchto oblastiach a čo môžeme pre seba v tomto ohľade urobiť, nám prezradila fyzioterapeutka Eva Šmahelová. Čítať viac..

štastie, ľudia, zdravie, šťastný život, ako byť šťastný, vďačnost, zásady, návod, rady, tipy, fitastyl.sk

VĎAČNOSŤ ako životný ŠTÝL

Čo je to vďačnosť? Len slovo? Slovo, pri vyslovení ktorého každý uznanlivo pokýve hlavou a pomyslí si: „Áno, súhlasím, mal by som byť v živote oveľa vďačnejší za veci, ktoré vnímam ako samozrejmé.“ Vďačnosť ja fantastický koncept, no ako presne vyzerá v našom každodennom živote? Ako sa vôbec prejavuje, keď sme vďační? Čo presne treba robiť? Keď niekto žije s vďačnosťou, v čom sa jeho život líši od ostatných? Čítať viac..

záťažové pomôcky, cvičenie, doma, na doma, cviky, závažie, fitko, fitness, fitastyl.sk, línia, crossfit, tabata, cardio, workout

Dajte si do tela so záťažovými pomôckami

Záťažové lano, vesta, či vak zrovna nie sú pomôckami, ktoré by ste si schovali doma do skrine (aj keď možné to určite je). Ide o typy, ktoré urobia z vášho tréningu skutočnú métu. Chcete výrazne formovať telo, radikálnejšie zlepšiť svoje športové výsledky a kondíciu? Rozhodne si posvieťte na záťažové doplnky k tréningu. Čítať viac..

vitamin D, slnko, zima, teplo, lúče, opaľovanie, doplnanie, zdravie, wellness, kondícia, fitastyl.sk

Má vás v moci: VITAMÍN D

Obdobie zimy je skúpe na slnečné lúče. Záhrady zívajú prázdnotou, čerstvé ovocie odtrhnuté zo stromu je len spomienkou na leto. Hoci je zima krásna a má nepochybne svoje čaro, nášmu organizmu dá často zabrať. Čítať viac..

cardio, kardio, trening, hiit, tabata, trenujeme, jumping, crossfit, šport, ženy , skupina

Dajte si DO TELA S KARDIOM!

Zatiaľ čo aeróbne cvičenia využívajú celú zásobu kyslíka, pri anaeróbnom tréningu pracujeme na kyslíkový dlh. Cieľom je čo najväčšie zaťaženie svalu, na ktoré treba vynaložiť maximálnu energiu. Tepová frekvencia smeruje k vrcholu, kardiovaskulárny systém pracuje na plné obrátky, prvé sa spaľujú cukry a až následne tuky. Chcete poriadne a kvalitne vyformovať svoje telo a výrazne zlepšiť jeho výkon a silu? Potom je tu kardio tréning práve pre vás! Čítať viac..

Článkov: 2165