Články

JE TO MÝTUS! Husté vlasy, detox, chudnutie, céčko, déčko, raňajky... Kde všade sa mýlime?

JE TO MÝTUS! Husté vlasy, detox, chudnutie, céčko, déčko, raňajky... Kde všade sa mýlime?

Ľudstvo ušlo dlhú cestu v objavovaní sveta, no ešte stále sme svetelné roky vzdialení od toho, aby sme vedeli všetko. Otvorená myseľ, kritické myslenie a schopnosť prijímať nové poznatky by mali byť základnou výbavou každého človeka, no pre mnohých ľudí je veľmi ťažké opustiť staré, roky zaužívané „pravdy“, ktoré sa v svetle nových poznatkov ukázali ako mýty. Toto sú tie najčastejšie z nich. Čítať viac..

Minimalizmus v našej domácnosti

Minimalizmus v našej domácnosti

V dnešnej rýchlej dobe plnej konzumu a neustáleho naháňania sa za novými a novými vecami sa mnohí z nás zastavia a zamyslia nad skutočnou hodnotou materiálnych vecí v našich životoch. Jedným z riešení, ako prinavrátiť do našich domovov a životov pokoj, poriadok a harmóniu, je minimalizmus. Čítať viac..

nástenka vízií a cieľov, plány, plánujte, motivujte sa, ako si vytvoriť nástenku

Motivujte sa: Nástenka vízií a cieľov

Túžite po exotickej dovolenke, vysnívanej práci, novom bicykli alebo, nebodaj, rovno dome? Nemusíte zostať len pri snívaní. Už teraz môžete začať pracovať na tom, aby ste si svoje sny plnili. Samozrejme, neprídu k vám len tak, samé od seba, zatiaľ čo vy budete celé dni ležať doma, na gauči. Je potrebné pre ich splnenie aj niečo urobiť. A začať môžete už tu a teraz. Čítať viac..

krk, pleť, zdravie, ako si udržať pevný krk, pokožka, pleť,

Tajomstvo PEVNÉHO (pekného) KRKU

Často to vidíme: ak je aj pleť krásna, hladká a dokonalá, možno dotknutá neinvazívnymi zásahmi, krk vždy prezradí skutočný vek. Občas ho však vie i pridať. Vrásky na krku nelahodia žiadnej z nás, poďme sa na ne však pozrieť zblízka a ukázať si, ako sa o túto časť tela starať tak, aby bola krásna. Čítať viac..

Čo majú spoločné trávenie a psychika?

Čo majú spoločné trávenie a psychika?

Emócie roztápajú povestné ľady, hýbu davmi aj celým svetom, majú obrovský vplyv na rozhodovanie jednotlivca. Málokto si však vie predstaviť, že by mohli mať vplyv napríklad aj na to, ako sa v našom tele spracúva a posúva potrava. Hovorí sa, že problémy alebo náročné informácie treba stráviť. Nakoľko je to pravda? Do akej miery môže za nekomfortný pocit plnosti a nafúknuté bruško naša psychika? Čítať viac..

Jedinečený Rooibos a jeho zdravotné benefity

Jedinečený Rooibos a jeho zdravotné benefity

Už po stáročia si obyvatelia Južnej Afriky pochutnávajú na tomto červenkastom lahodnom moku, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou ich národného a kultúrneho dedičstva. Pre svoju výnimočnú chuť a neodmysliteľné zdravotné účinky sa následne rozšíril do celého sveta a postupne prenikol až do našich čajovní a domácností. Čítať viac..

motivácia, životná pravda, ako zostať motivovaný, cvičenie, strava, život, šťastie,

5 životných právd, ktorých by ste sa mali držať

Všetko sa začína v hlave! A preto aj my sme fanúšikmi pozitívneho myslenia. Ako si nastavíte myseľ, tak budete tráviť svoje dni, dosahovať svoje ciele a správať sa k ľudom okolo vás. Pozrite, koľko pravdy a životnej múdrosti sa dokáže schovať do jednej vety. Čítať viac..

Článkov: 2802