Články

minulosť, trauma,budúcnosť, nechať minulosť odísť

Ako zatvoriť dvere za minulosťou?

Bojujete s myšlienkami na udalosti, ktoré sa odohrali vo vašej minulosti? Možno ide o niečo bolestivé, čo sa stalo vám, alebo ste to boli vy, kto niekoho zranil či sklamal. Stále sa vám nedarí na celú vec zabudnúť, vraciate sa k nepríjemnej udalosti v spomienkach a tie oživujú celú škálu emócií natoľko, že ovplyvňujú vaše bežné fungovanie. Čítať viac..

afty, zápal ďasien, zápaly ďasien, pľuzgieriky v ústach, herpes, sliznice, zuby

AFTY: Nepríjemný spoločník

Malé, často nenápadné, no extrémne boľavé. Afty spôsobujú diskomfort, rezanie, pálenie a bolesť v ústach väčšinou pri oslabenej imunite. Spúšťačom môže byť i stres, fajčenie, hormonálne zmeny či PMS. Čítať viac..

tréning na ruky, pre krásne a silné RUKY A RAMENÁ, biceps, triceps, deltový sval, ramenný sval, posilň

Pre krásne a silné RUKY A RAMENÁ: Trénujeme s Petrom Nuotom

Je jedno, či si chlap alebo žena, každý chce mať predsa pekne vypracované ramená a ruky. Aby sa cez leto pekne vynímali v tielku. Veľký biceps bol odjakživa znak sily, o čom značí aj reakcia na frázu: „ukáž svaly“ a ako prvé ste videli napnutý biceps. Široké ramená, veľký biceps a ešte trochu väčší triceps. Dnes si rozpíšeme zopár cvikov na tieto partie,ktoré si môžete zacvičiť vo fitku, ale aj v pohodlí obývačky. Veď so slabými rukami sa budú ťažko robiť kliky a ešte ťažšie zhyby na hrazde. Čítať viac..

nádcha, beh, choroba, späť do formy, reštart po chorobe, hypertermia, kedy začať cvičiť po chorobe

REŠTART po chorobe: Ako sa dostať späť do formy?

Choroba či mierne prechladnutie je bežnou súčasťou života a z času na čas sa nám pritrafí bez ohľadu na to, ako veľmi si dávame na seba pozor. Nielenže naruší náš osobný a pracovný režim, ale aj režim cvičenia. Akokoľvek môže byť niekoľko dní strávených v posteli s teplým čajom a upchatým nosom frustrujúcich, cvičenie počas tohto obdobia by ešte viac mohlo zhoršiť príznaky, ale aj priebeh samotného ochorenia. Čítať viac..

emočné jedenie, jedenie, obžertsvo, bulímia, 5xP, zbavte sa emočného jedenia, emočný jedák

STOP emočnému jedeniu: Stavte na STRATÉGIU 5xP

“Stratégiu 5xP odovzdávam klientom ako rýchlu pomôcku pri bažení po sladkosti, alebo inej potravine, ktorá je predmetom nášho emočného jedenia. Ide o rýchlu metódu pre motivovaných, teda pre tých, ktorý sa chcú a potrebujú s emočným jedením vysporiadať,” predstavuje svoju metódu pre emočných jedákovnutričná koučka, RNDr. Barbara Sviežena, PhD. Čítať viac..

emočné jedenie, jedenie, otestujte sa, 5xP, zbavte sa emočného jedenia, emočný jedák

Otestujte sa: Ste emočný jedák?

Stáva sa vám, že v stresujúcom období alebo vždy, keď sa ocitnete pod tlakom alebo v úzkych, robíte nájazdy na chladničku? Nachádzate v jedle útechu? Snažíte sa ním navodiť v sebe pocit šťastia, naplnenia a rovnováhy? Ak ste na všetky tieto otázky odpovedali áno, je veľmi pravdepodobné, že patríte medzi emočných jedákov. Čítať viac..

menopauza, perimenopauza, klimaktérium, prechod, estrogén, estrogény, fytoestrogény, hormóny

MENOPAUZA nie je choroba

Obdobie menopauzy vníma väčšina žien s rešpektom. Žiadna z nás vopred nevie, čo ju čaká. Rozhodne však nie je dôvod na zvýšenú paniku. Menopauza už nie je tajomnou, neprebádanou oblasťou života. Ide o prirodzenú etapu života nás žien a dostatok informácií nás vedie k poznaniu, že ženskosť touto „pauzou" nestrácame. Čítať viac..

kŕčové žily, liečba kŕčových žíl, venoruton, hirudoid, STADA, unavené nohy, opuch nôh, hemoroidy, rizikové faktory, vznik kŕčových žíl

Kŕčové žily: Čo s nimi?

Poruchami žíl trpí viac ako 50 % dospelej populácie. Jednou z nich je chronická žilová nedostatočnosť, na ktorej vzniku má veľký podiel sedavý spôsob života, obezita a vyšší vek. Toto civilizačné ochorenie je síce rozšírené, avšak veľa ľudí si ho stále neuvedomuje, prípadne má k tomuto stavu, jeho rizikovým faktorom a liečbe ľahostajný postoj. Čítať viac..

zuby, povlak, ďasná, zápal, zápal ďasien, prvá pomoc

7 užitočných pomocníkov pri zápale ďasien

Predchádzať zápalu ďasien znamená vyhnúť sa celému radu ďalších problémov, ktoré súvisia so zdravím ústnej dutiny. Neliečený zápal ďasien môže viesť až k strate zubov. Napriek tomu ľudia prevencii a liečbe zápalu ďasien nevenujú dostatok pozornosti. Čítať viac..

emočné jedenie, jedenie, obžertsvo, bulímia, 5xP, zbavte sa emočného jedenia, emočný jedák

Emočné jedenie: Identifikujte problém

Patríte medzi emočných jedákov? Tí siahajú po jedle nielen kvôli hladu, ale veľmi často aj vo chvíľach, keď sa potrebujú upokojiť a potlačiť negatívne pocity. Po emočnom jedení veľmi často pociťujú vinu alebo hanbu, čo ich opäť núti siahať po jedle, aby sa pomocou neho emočne stabilizovali. To ich vháňa do začarovaného kruhu, k neželaným hmotnostným prírastkom a veľmi často aj k poruchám príjmu potravy. Spoznávate sa? Čítajte ďalej. Čítať viac..

Článkov: 2616