Články

sušené ovocie, strava, chudnutie, diéta, fit, čo jesť pre zdravie, zdravo, životný štýl, sušené ovocie, liofylizované, čerstvé, mrazené
29.9.2019 Výživa

Sušené ovocie do jedálnička patrí

Kompóty, džemy a sirupy nie sú jediné možné riešenia, ako spracovať ovocie a uskladniť na zimu. Ďalšou alternatívou je sušenie. Ak ste si mysleli, že sušené ovocie nepatrí do zdravého jedálnička, veľmi sa mýlite. Na druhej strane, keď nemáte ovocie nazvyš poradíme vám, ako si správne vybrať sušené ovocie v obchode a nekupovať mačku vo vreci. Čítať viac..

hnev, ako zvládnuť, pocity, reakcie, hádka, dvojica, partner, hádky, hádame sa, ako to zastaviť, pomoc, konflikt, riešenie, zastaviť, odpustenie, zmier, ako odpustiť po hádke

10 účinných trikov na zvládnutie hnevu

Hnev je prirodzenou súčasťou našich životov, ale niekedy aj poriadne otravnou. Navyše, s večne nespokojným človekom, ktorý je aj impulzívny a nevyspytateľný, nie je vôbec sveta žiť – naopak, vyvoláva vnútornú tenziu, stres a nepokoj. V kultúrnej spoločnosti, medzi kultúrnymi jedincami, nie je agresívne správanie tolerovateľné. Kde sú však hranice a ako si s hnevom poradiť, keď vám ide doslova vybuchnúť hlava? Čítať viac..

fsrt, fit štýl running team, štefánik trail, beh, karpaty, noc, nočný beh, bežci, beháme, bratislava, slovensko, hory

Ako FIT štýl running team zabehol 145 km dlhý beh cez Malé Karpaty (5. ČASŤ)

Ou yes, s Danicou máme toho už voľačo prebehané.... maratóny v okolitých krajinách, kúpanie sa v cisárových nových šatách uprostred dlhého behu, 30 kilometrov po ľade a snehu pod Tatrami a nestratili sme sa ani vtedy, keď sme v decembri roku 2018 bežali po kritických miestach „Trhliny“ 36 kilometrov. Daničkin report stojí za všetky drobné. Čítať viac..

suchá či dehydrovaná pleť, rozdiel, ako na suchú pokožku, pomoc pre suchú pleť, ako si poradiť so suchou pleťou, koža suchá, vysušená, popraskaná, ako hydratovať pleť, výživa, krása, starostlivosť, telo, krém, mlieko, odlíčenie, ty
23.9.2019 Krása

Chlad sa hlási: Poznajte rozdiely medzi suchou a dehydrovanou pokožkou

Vedeli ste o tom, že pokožka má perfektnú pamäť? Aj vo vyššom veku si pamätá, ako sme sa k nej po celý život správali. Ak ju zanedbávame, dá nám to pocítiť. Je v poslednom období vaša pleť napnutá a citlivejšia ako obyčajne, s výskytom suchých šupiniek? Chýba jej iskra, je povädnutá a máte pocit, že na nej vidíte jemné vrásky, ktoré tam predtým neboli? Je možné, že práve čelíte prejavom dehydrovanej pokožky. Môžete zostať v pokoji, máme pre vás riešenie. Čítať viac..

príroda, esenciálne oleje, liek, dýchanie, hlboko, aromaterapia, olej, olejček, dýchanie, astma, liečba,
23.9.2019 Zdravie

Esenciálne oleje: Dýchajte zhlboka, takto vonia príroda!

Či si to uvedomíme alebo nie, vône ovplyvňujú náš život. Dokážu nás rozrušiť, rovnako tak však aj upokojiť. Dokážu nám pripomenúť situácie, prežité momenty. Znovu a znovu nás vrátiť do chvíľ, ktoré sme zažili a s ktorými sa spájajú. Vedia nás povzbudiť, ale tiež spomaliť. Liečia dušu aj telo. Čítať viac..

fsrt, fit štýl running team, štefánik trail, beh, karpaty, noc, nočný beh, bežci, beháme, bratislava, slovensko, hory

FIT štýl running team naprieč Malými Karpatmi: STEFANIK TRAIL STAGE 4

Stefanik Trail je jeden z mnohých zaujímavých trailových behov na Slovensku. Ktorý sme nedávno odbehli ako štafeta FIT štýl Running Team. Beh je rozdelený na 7 úsekov, zápisky sú teda bežeckým denníkom pocitov a skúseností siedmych rôznych FIT štýlakov. Ponúkame tak zaujímavé vnímanie behu, priestoru, času, tempa, rýchlosti a všetkého, čo s behom súvisí. Čítať viac..

petra vlhová, adidas, pr, nova kolekcia, fashion, sport, bunda, značka, športové oblečenie
20.9.2019 Infošky

Petra Vlhová: Keď človek nemá pri tréningu žiadny cieľ, je ťažké sa motivovať

V Bratislave sa koncom augusta konalo podujatie Night mile run. Míľový beh, ktorý dostal do ulíc nadšencov behu vo viacerých svetových metropolách, sa konal aj tu v Bratislave pod záštitou komunity bežcov adidas Runners. Tento ročník odštartovala aj slovenská lyžiarka, Petra Vlhová, ktorá nám prezradila, ako trénuje mimo aj počas sezóny, a aj to, čo ju čaká v najbližších mesiacoch. Čítať viac..

6 tipov, štastie, rovnováha, práca, život, hobby, koníčky, balans, ako na to

6 tipov k šťastnému pocitu ROVNOVÁHY

Typické ráno počas pracovného týždňa, chystáte narýchlo deťom desiatu, ani jedna ponožka nemá zrazu svoj pár, blúzku si polejete kávou, opäť odchádzate bez mejkapu a prvé jedlo dňa zjete až v kancelárii... A to je len začiatok bežného dňa a vy už ste v strese a v stave, ktorý by sme mohli nazvať ako „úplne nekomfortný“. Čiže absolútny opak rovnováhy. Čítať viac..

boľavé kríže, chôdza, prevencia, liečba, príčina, pomoc, cvičenie, cviky, chrbát, chrbtica, stavce, platničky,
18.9.2019 Zdravie

Boľavé kríže? Chôdza robí zázraky!

Keď nás trápi spodná časť chrbta, povieme jednoducho, že nás bolia kríže. Tento pojem však nie je celkom presný. Dolná oblasť chrbta, to je nielen krížová, ale aj drieková časť. Zdravotné problémy, ktoré ju postihujú, sú pomerne rôznorodé. Čítať viac..

anémia, železo, krviny, krv, krvny obraz, zdravie, chudokrvnosť, ako s nou bojovať, tipy, rady, účinok, liečba
15.9.2019 Zdravie

Anémia - Do akej miery vám dokáže zmeniť život?

Pomerne bežná diagnóza, ktorou trpí štvrtina populácie. Anémia je stav organizmu, ku ktorému dochádza, ak vaša krv nemá dostatočnú zásobu zdravých červených krviniek alebo hemoglobínu viažuceho kyslík. Ak ich máte príliš málo alebo máte nízku hladinu hemoglobínu, vaše bunky nie sú dostatočne okysličené, telo sa vyčerpáva a jednotlivé orgány nedokážu správne fungovať. Nemajú “palivo”, ktoré ich poháňa vpred. Čítať viac..

Článkov: 2045