Články

domáce čistiace prostriedky, sóda bikarbóna, soľ, olivový olej, ocot, čistenie, upratovanie, odstraňovanie škvŕn, škvrny, škvrny od vína, škvrny od krvi, krv pranie, víno pranie, domáci pomocníci, kuchynské čistiace prostriedky

Prírodní pomocníci, ktorí váš domov nabijú čistotou a leskom

Veľkonočné sviatky sa nezadržateľne blížia, a aj tá najlenivejšia pani domáca sa pomaly začína pohrávať s myšlienkou veľkého upratovania. Domácnosť si po zime, dlhodobom kúrení a zdržiavaní sa doma zaslúži poriadne prečistiť, prevetrať, aby dostala nový dych a vy ste sa v nej mohli cítiť skvele ďalších pár mesiacov. Čítať viac..

fitstyl, nove cislo, chudnutie, zdraviy, vyziva, detox, relax, jar, magazin, fitness, cvičenie, šport, zdravá strava, výživa, diéta, recept, doma, somdoma, april

Bláznivo dobrý APRÍLOVÝ FIT štýl je tu!

Jarné slniečko nám už pomaly začína zohrievať líčka, aj keď nateraz takto cez rúška. Aj tento mesiac sme dali dokopy tie najaktuálnejšie témy, ktoré vám spríjemnia nasledujúce dni. Ak by ste ich doma „zhltli“ prirýchlo, zalistujte v článkoch priamo na našom webe. Čo vás čaká v aprílovom čísle? Čítať viac..

ranné vtáča, ranné vstávanie, cirkadiánny cyklus

Máte problém vstať? Toto je za tým!

Spolubývajúci už si odcvičil aj dal prať, zatiaľ čo vy sa ešte len naťahujete v posteli a snažíte vstať? Viniť za to môžete aj gény. Otázka ranného vstávania, nie je len o pevnej vôli. Každý z nás má geneticky determinovaný chronotyp. Celá veda o rannom vstávaní vo veľkej miere súvisí s tým, čo odborne nazývame endogénny cirkadiánny cyklus. Čítať viac..

Ako si prepnúť myseľ, keď už to chcem vzdať?

Ako si prepnúť myseľ, keď už to chcem vzdať?

Všetci sa v živote raz dostaneme do momentu, kedy pociťujeme neskutočnú chuť jednoducho sa na všetko vykašľať a v podstate to vzdať. Keď sa snažíme zmeniť svoje stravovacie návyky, kondíciu, držať sa tréningového plánu a začne to byť príliš náročné, najjednoduchším riešením sa nám zdá celé to nechať plávať. Čítať viac..

pleť, žiarivá pleť, unavená pleť, krásna pleť, mladá pleť, krása, pleťová maska, kozmetika, starostlivosť, domáca, masky, tvár, koža, pokožka, vypnutá pleť

Prepadla vašu pleť jarná únava? Takto si ju opäť rozžiarite

Zdravá, pružná, svieža. Po krásnej pleti túži každá žena. Vplyvom stresu, znečisteného prostredia či nekvalitnej stravy sa však sen o krásnej pokožke môže nemilosrdne vzďaľovať. Nie len chladné zimné počasie, ale i premenlivé jarné dni dokážu dať pleti poriadne zabrať. Je načase ju trochu rozmaznať. Čítať viac..

jana šimkovič, www.cvicte.sk, fit, jedlo, strava, výživa, ako sa správne stravovať, zbavte sa zbytočností, recept, varenie, zdravie, chudnutie, diéta, fitastyl.sk

Chcete byť ZDRAVŠÍ A ŠTÍHLEJŠÍ? Zbavte sa ZBYTOČNOSTÍ

Hovorí sa, že až 70 percent úspechu pri chudnutí tvorí strava. Je to tak. Tkvie tam značná časť úsilia dostať kilá pod kontrolu. Mnohí pred tým máme rešpekt a vnímame to ako veľmi zložitú vec. Jesť zdravo a tak, aby sme schudli, resp. nepriberali nie je žiadna veda. Sú určité skupiny potravín, ktoré keby sme vôbec nekupovali, náš život by bol omnoho zdravší a rozhodne by toľko ľudí netrpelo nadváhou. Čítať viac..

nie je čaj ako čaj, výber čaju, zelený, žltý, biely, čierny, ako si vybrať, zdravie, diéta, chudnutie, zdravý životný štýl

Nie je ČAJ ako ČAJ

Zatiaľ čo v západnom svete je najpopulárnejším životobudičom káva, na východe je ním čaj. Definujeme ho ako nápoj pripravený lúhovaním lístkov čajovníka v horúcej vode. Všetky druhy čaju pochádzajú z jednej a tej istej rastliny známej pod názvom Camellia Sinensis (čajovník). Rozdiely medzi jednotlivými druhmi čaju vyplývajú zo spôsobu spracovania, pestovateľských a geografických podmienok. Rastlina Camellia Sinensis je pôvodom z Ázie, no v súčasnosti sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach celého sveta. S viac ako tritisíc odrodami je čaj po vode najviac konzumovaným nápojom na svete. Čítať viac..

vtáky, starostlivosť, príroda, budúcnosť, spev, spevavce, les, lúky, štebot, labute, vrabce, lastovičky

Bude planéta BEZ ŠTEBOTU vtákov?

AKÝ BY BOL ASI SVET BEZ VTÁKOV? To, že začala jar, cítite nielen vo vzduchu a v kostiach, ale utvrdzuje vás v tom aj štebotanie vtáčat, ktoré sú v hniezde a pištia na rodičov, aby im čo najrýchlejšie zohnali niečo pod zub. Aký ponurý by bol svet bez tohto nádherného džavotu! Klimatické zmeny však negatívne ovplyvňujú aj ich. Podľa prieskumov sa mení morfológia tiel vtákov, moria, oceány, ale aj rieky sú nezvyčajne teplé, čo narušuje potravinový reťazec, na ktorý vtáci nie sú pripravení a sú nútení lietať za potravou čoraz ďalej. Čítať viac..

vedomé vzťahy, ako pestovať vzťahy, láska, priateľstvo, porozumenie, fit, fitness, diéta, chudnutie, životný štýl

Čo sú to VEDOMÉ VZŤAHY a prečo je dobré ich mať?

Máte problémy s porozumením vo vzťahoch medzi ľuďmi? Ak ste práve odpovedali áno, vedzte, že nie ste sami. Všetci by sme chceli mať lepšie vzťahy s ľuďmi v našich životoch, no nevieme celkom presne, ako na to. Medziľudské vzťahy sú jednou z najväčších výziev ľudskej existencie. Či už ide o vzťahy v rodine, na pracovisku alebo s partnerom, konflikty všetkým zúčastneným stranám spôsobujú stres, zármutok, odlúčenie, či dokonca rozchod. Našťastie, k zdravým vzťahom vedie cesta, po ktorej sa môžete vydať bez váhania hneď teraz. Čítať viac..

flow, štastie, práca, šport, aktivity, fitastyl.sk, čo je flow, fit, zdravie, wellness, kondícia, chudnutie, diéta, zdravý životný štýl

Tajomstvom ŠŤASTIA JE FLOW

Chcete zmeniť svoj stereotypný život na bytie plné radosti? Zažite spolu s nami vďaka flow chvíle šťastia a harmónie pri všetkom, čo robíte – pri vykonávaní domácich prác, plnení pracovných úloh či venovaní sa svojim koníčkom. Čítať viac..

Článkov: 2173