Diéty články

celiakia, bezlepková diéta, bez lepku, bez gluténu, bezlepkáč, diéta, chudnutie

Bezlepková diéta: čo naozaj obnáša a kedy osoží?

Slovo „bezlepkové“ je často spájané s množstvom negatív, ako bez chuti, nudné a pod. Veľa ľudí ho však stotožňuje i so zdravšou formou stravovania, bez toho, aby sa hlbšie zamysleli, v čom vlastne tkvie takéto stravovanie. Samotné slovo pochádza z latinčiny, a v preklade znamená lepidlo. Je to bielkovina nachádzajúca sa hlavne v pšenici, raži a ovse, ktorá zabezpečuje pri práci s cestom jeho konzistentnosť, tvarovateľnosť, ťahavosť. Čítať viac..

. Zatiaľ čo sa schudnutie jednej konfekčnej veľkosti počas týždňa môže zdať ako skvelý plán, skutočnosťou je, že väčšina z takýchto diét môže byť nebezpečných, nezdravých a nie sú riešením pre udržanie si želanej hmotnosti

Plánujete diétu? Fakty, ktoré potrebujete vedieť o rýchlom úbytku na hmotnosti

Všetci z nás sa už isto počas svojho života pokúsili aspoň o jednu šialenú diétu, ktorá mala priniesť za krátky čas vynikajúce výsledky v podobe štíhlej figúry. Zatiaľ čo sa schudnutie jednej konfekčnej veľkosti počas týždňa môže zdať ako skvelý plán, skutočnosťou je, že väčšina z takýchto diét môže byť nebezpečných, nezdravých a nie sú riešením pre udržanie si želanej hmotnosti. Čítať viac..

Článkov: 29