Cvičenie a športy články

0 DESATORO osobných TRÉNEROV

DESATORO osobných TRÉNEROV

Mať klienta, ktorého v posilňovni vedieš k jeho vytúženému vyšportovanému telu, je výzva. Pre teba, aj pre neho. Byť však skutočne dobrým trénerom sa nemusí podariť každému. Zozbierali sme pre vás tipy od klientov, čo im u osobných trénerov vadí, prečo by trénera vymenili a ako by mal ideálny tréner vyzerať. Čítať viac..

0 postava do leta, summer body, bikini, leto, summer body, chudnutie, dieta, schudnúť, jedlo, strava, cvičenie, workout, tréning, chudá žena, ako schudnúť, schudnúť rýchlo, rýchle chudnutie,

Ako si vyčarovať skvelú postavu do leta?

Nepatríte práve k typom, ktoré by denne trávili hodiny v posilňovni, alebo s nadšením chodievali pravidelne športovať? Nevadí, aj za pár týždňov sa dá dohnať veľa leňošenia. Pokiaľ chcete svoju postavu vyformovať čo najrýchlejšie a navyše, efektívne zhodiť nejaké to kilo navyše, musíte si nastaviť presný plán a následne ho i zodpovedne dodržiavať. Čítať viac..

0 beh, pichanie v boku, bolesť, bolesti v boku

Ako sa vyhnúť nepríjemnému pichaniu v boku pri behu?

Či už je to desiatka, polmaratón, či maratón, vždy sa snažíme čo najlepšie pripraviť, aby sme podali maximálny výkon. Plánujeme fázy odpočinku, stravu plánujeme tak, aby sme jedlá mali ľahko stráviteľné a prinášali dostatok energie. Sme pripravení na teplo, lejak, vietor, máme všetky potrebné doplnky. Zdá sa, že sa nič nemôže pokaziť, však? Čítať viac..

0 benefity korčuľovania, na čo je dobré korčuľovanie

Benefity korčuľovania: vedeli ste, že ich je toľko?

Keď premýšľame nad zlepšením svojej kondície, či chudnutím, väčšinou naša myseľ zablúdi ku klasickým aktivitám ako posilňovňa, rýchla chôdza, plávanie, beh, či bicyklovanie. Avšak, šport vhodný práve na príjemné jarné či jesenné dni, korčuľovanie býva často opomínaný. Existuje toľko výhod korčuľovania sa na kolieskových korčuliach, že zrejme po ich prečítaní budete veľmi príjemne prekvapení. Čítať viac..

0 beh do kopca

Beh do kopca: čo všetko prináša a na čo treba myslieť?

Beh do kopca je v porovnaní s behom po rovine náročnejší, ale aj oveľa zaujímavejší. Závisí to však aj od toho, akú trasu si bežec vyberie. Najčastejšie ide o prírodné prostredie, ktoré má nezabudnuteľné čaro. Veď kto by si nezamiloval beh, pri ktorom môže počúvať zurčiaci potok, spev vtákov, či šum stromov? Čítať viac..

0 cviky so švihadlom

Vyskáčte si štíhlosť: skvelý kardio tréning so švihadlom

Pamätáte si tie detské časy, keď ste sa s radosťou s kamarátmi pretekali kto skočí viac bez zamotania sa? Ak túžite po štíhlej línii, práve k tejto aktivite by ste sa mali opäť vrátiť. Množstvo kardio aktivít je totiž zameraných len na precvičenie istých svalových skupín. Skákaním cez švihadlo sa nielen posilňuje srdce, ale aj buduje svalová vytrvalosť, pričom je do cvičenia zapojená väčšina svalov tela. Čítať viac..

0 Ak chcete v cvičení naďalej pozorovať posun a zároveň predísť zraneniam, mali by ste sa držať istej potréningovej rutiny.

5 vecí, ktoré by nemali chýbať v potréningovej rutine

Počas cvičenia sa snažíme čo najviac sústrediť na to, aby sme daný cvik vykonávali správne, sledujeme svoj postoj a počítame opakovania. Výborne! Venujete ale pozornosť aj tomu, čo prichádza po tom, než cvičenie ukončíte? Aktivity, ktorým by sme sa mali venovať po cvičení bývajú zanedbávané, aj napriek tomu, že sú rovnako dôležitou časťou ako cvičenie samotné. Čítať viac..

0 Premenlivé počasie či chladnejšie dni neznamenajú, že treba dať outdoorovým aktivitám červenú. Trénovať sa dá aj za menej priaznivého počasia. Je potrebné však dodržiavať niekoľko zásad.

Koniec výhovorkám? Trénovať môžete aj za zlého počasia

V posledných dňoch sa počasie s nami pekne pohráva. Doobeda slniečko, potom sa zatiahne, spustí sa dážď alebo neskutočný vietor. A vy ste presne vtedy mali naplánované ísť behať či trénovať von, však? Máme pre vás ale skvelú správu, aj napriek „náladovému“ počasiu sa tréning vonku dá zvládnuť. Čítať viac..

0 Keď nastúpi svalovica, pohybovú aktivitu by ste nemali obmedzovať, pomôže vám jemný šetrný pohyb.

Boľavé svaly? Neprestávajte sa hýbať

Ak ste to s pohybovou aktivitou príliš neprehnali a bolesť svalov je zvládnuteľná, svalovica nie je váš zdravotný nepriateľ. Neskorší nástup prijateľnej bolesti svalstva je po cvičení úplne prirodzený a znamená, že vaše svaly sa stávajú silnejšími. Samozrejme však, ako pri všetkom platí, že všetkého veľa škodí a aj cvičenie má svoju mieru. Čítať viac..

Článkov: 281