Zdravie články

anémia, železo, krviny, krv, krvny obraz, zdravie, chudokrvnosť, ako s nou bojovať, tipy, rady, účinok, liečba

Anémia - Do akej miery vám dokáže zmeniť život?

Pomerne bežná diagnóza, ktorou trpí štvrtina populácie. Anémia je stav organizmu, ku ktorému dochádza, ak vaša krv nemá dostatočnú zásobu zdravých červených krviniek alebo hemoglobínu viažuceho kyslík. Ak ich máte príliš málo alebo máte nízku hladinu hemoglobínu, vaše bunky nie sú dostatočne okysličené, telo sa vyčerpáva a jednotlivé orgány nedokážu správne fungovať. Nemajú “palivo”, ktoré ich poháňa vpred. Čítať viac..

zbavte sa letných zápalov, ženské problémy, zápal močových ciest, uretritída, mykóza, kvasinky, problémy, bolesti, svrbenie, výtok, krv, moč

Zbavte sa letných zápalov

Gynekologické, či urologické zápaly – v lete na nás číhajú akosi viac. Či už patríte k tým, ktorí s nimi majú pravidelné a, žiaľ, aj bohaté skúsenosti, alebo ste šťastlivec, ktorého úspešne obchádzajú, je užitočné poznať zásady, ktoré nám v lete pomôžu sa im vyhnúť. Čítať viac..

dezodorant, anitperspirant, potenie, žľazy, potné žľazy, zdravie, pot, cvičenie, pokoj, choroba, zápach, pazuchy, podpazušie, starostlivosť, telo, leto

DEZODORANTY: Nutnosť našich dní

Slovo pot nechceme ani len počuť. Prekvapí nás vždy, keď ho najmenej potrebujeme. Keď sa pri dôležitej prezentácii pred klientmi či vedením spoločnosti natiahneme po dokumenty, alebo počas obednej prestávky po soľničku. Čítať viac..

dovolenka, travenie, tazkosti, probiotika, prebiotika

Ako si užiť dovolenku bez tráviacich ťažkostí?

Dovolenka v prímorskej oblasti, slnko, more, čas oddychu a zaslúženej relaxácie a vy si ju nemôžete vychutnať, pretože pol dovolenky presedíte s kŕčmi v bruchu na WC. Ani ranné „vypálenie červíka“ rôznymi silnými alkoholmi nepomáha. Prečo je to tak? A čo vlastne spôsobuje tieto hnačky a brušné chrípky v dovolenkových destináciách? Čítať viac..

maliny, účinky, chudnutie, diéta, malinový, ketón, štíhla línia, postava, chudnutie, ako schudnúť, benefity, malina, výživa, zdravie, fitastyl.sk

Fakty a mýty o účinkoch malín na chudnutie

Malina alebo ostružina malinová je u nás pomerne bežný krík, ktorý dorastá do výšky 1,5 – 2 metre. Plody majú sýtu ružovú farbu a ich veľkosť je približne 1,5 - 2 cm. Čím sú maliny tmavšie, tým viac obsahujú prírodného farbiva, ktoré je zároveň i antioxidantom, a teda tým sú aj zdravšie. Čítať viac..

herpes, ochorenie, imunita, pomoc, ako sa zbaviť herpesu, pery, bolesť, opar, choroba,

Ako sa konečne zbaviť herpesu?

Efektívna prevencia voči vírusu herpes simplex je užívanie L-lyzínu, ktorý ma okrem antibakteriálneho a antivírusového účinku aj priaznivý vplyv na podporu imunitného systému. Práve jeho oslabením sa spúšťa rozmnožovanie tohto vírusového ochorenia. L- lyzín sa odporúča nielen na zvýšenie imunity, ale aj aplikovať hneď pri prvých príznakoch oparu (prodromálne štádium). Svojím účinkom okamžite zabráni ďalšiemu rozmnožovaniu vírusov a taktiež veľmi rýchlo eliminuje ochorenie. Čítať viac..

herpes, ochorenie, imunita, pomoc, ako sa zbaviť herpesu, pery, bolesť, opar, choroba,

HERPES: Pečať slabej imunity?

Naše telo je skutočne zložitý prístroj. Napriek tomu, že v ňom denne prebiehajú tisíce procesov, ktoré zabezpečujú jeho bezchybné fungovanie – z času načas potrebuje dobiť baterky, pretože skrátka nestíha. Jedna z ochranných bariér zlyhá a do našej každodennosti vstúpi vírusové alebo bakteriálne ochorenie, ktoré signalizuje, že imunitný systém má takpovediac „dosť“. Výstražnou kontrolkou môže byť aj herpes na ústach. Čítať viac..

Obuv nielen na okrasu - ako si správne vybrať?

Obuv nielen na okrasu - ako si správne vybrať?

Topánky krásne, topánky módne, topánky pohodlné – možno sa väčšmi riadite vkusom a možno pohodlím. V prípade športových aktivít (a zaraďujeme sem aj chôdzu) by mal byť našou vôdzkou ešte jeden prívlastok navyše – topánky zdravé. Čítať viac..

pálenie záhy, stop, pomoc, riešenie, diéta, strava, bolesť brucha, reflux, dýchanie, symptómy, príznaky, liečba, žalúdok, črevá, trávenie, problémy

STOP páleniu záhy!

Reflux, refluxná choroba pažeráka. Jej prejav je pomerne jasný a kto sa s ním stretol, nepomýli si ho so žiadnym iným. Pálenie záhy sprevádza mnohých ľudí, prichádza nečakane – páli, dusí, zviera. Ako sa dá s týmto problémom zatočiť a je vôbec nutné daný problém riešiť? Čítať viac..

Článkov: 397