Krása články

hyperpigmentácia, prevencia, flaky, flaky na tvári, flaky na koži, kožné flaky, škrvny na koži, pigmentové škvrny, melasma

Neželaná hyperpigmentácia: ako jej predchádzať?

Hyperpigmentáciu má na svedomí UV žiarenie, ktoré stimuluje pigmentové bunky melanocyty k produkcii kožného farbiva melanínu. Vďaka produkcii melanínu sa pleť stáva tmavšou. Lenže keď je produkcia melanínu nadmerná a opakovaná, môže dôjsť k tomu, že tmavé škvrny na našej pleti už zostanú. A tak vzniká hyperpigmentácia. Čítať viac..

pleť, žiarivá pleť, unavená pleť, krásna pleť, mladá pleť, krása, pleťová maska, kozmetika, starostlivosť, domáca, masky, tvár, koža, pokožka, vypnutá pleť

Prepadla vašu pleť jarná únava? Takto si ju opäť rozžiarite

Zdravá, pružná, svieža. Po krásnej pleti túži každá žena. Vplyvom stresu, znečisteného prostredia či nekvalitnej stravy sa však sen o krásnej pokožke môže nemilosrdne vzďaľovať. Nie len chladné zimné počasie, ale i premenlivé jarné dni dokážu dať pleti poriadne zabrať. Je načase ju trochu rozmaznať. Čítať viac..

krásne vlasy, recept na krásne vlasy, ako si zlepšiť kvalitu vlasov, kvalitné vlasy, vlas, končeky, maska na vlasy, domáca maska, vlasová kozmetika

Očarujúce vlasy? Ide to!

Dobrý kaderník vie urobiť divy, no mať krásne vlasy aj v bežný deň, kedy nemáte na návštevu salóna čas, je na nezaplatenie. Zopár trikov vie urobiť malý zázrak. Pozrite sa ktoré to sú. Čítať viac..

beauty triky, krása, rýchlo, doma, líčenie, vlasy, makeup

10 beauty trikov, ktoré vám zachránia deň

Všetci to poznáme, ranná rutina, všetko treba rýchlo postíhať a vyraziť. Niekedy však naši každodenní pomocníci pre nás nepracujú tak ako by sme chceli, a preto vám prinášame pár tipov ako si veci uľahčiť, a ušetriť množstvo času a námahy. Čítať viac..

dvojitá brada, cviky, chudnutie

Dvojitá brada: tipy a triky ako sa s ňou rozlúčiť raz a navždy

Nadbytočná vrstva tukového tkaniva na brade je najčastejšie spôsobená nadváhou. K ovisnutej koži pod bradou môže tiež dôjsť pri starnutí, keď naša pokožka stráca elasticitu. V niektorých prípadoch môžeme ale viniť aj genetiku. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad nášho krku a brady, je strata elasticity, stav, keď sa znižuje schopnosť kolagénových vlákien produkovať kolagén. V tomto štádiu začína pokožka ochabovať. Čítať viac..

Zásady správneho odličovania (autor: Eva Kliská)

Odličujete sa správne?

Pokiaľ ide o krásny vzhľad, sme v tom jednotky. Omnoho menej pozornosti však venujeme kvalitnému odličovaniu tváre, bez ktorého nám ani ten najdrahší pleťový krém nespraví zázraky. Čítať viac..

Ako si vyčariť krásnu pleť pomocou potravín z domácnosti.

Krása z kuchyne: Vieme, ktoré potraviny konzumovať pre zlepšenie pleti

Kto by si neprial jasnú, vyživenú a zdravo vyzerajúcu pleť? Raz nás trápi zima, potom horúčavy, hormonálne zmeny a inokedy jednoducho nevenujeme svojej pleti toľko pozornosti, ako by sme mali. Predtým, než začnete viniť genetiku, vyčítať svojej pleti všetky jej nedostatky a bežať do obchodu pre celý rad kozmetických prípravkov na zlepšenie jej stavu, skočte si do kuchyne. Čítať viac..

Aby však naše vlasy boli skutočne vizitkou nášho ja a starostlivosti o seba je potrebné im venovať náležitú pozornosť.

Ako urobiť svoje vlasy skutočnou korunou krásy: Začnite zvnútra!

Zatiaľ čo u zvierat slúži ochlpenie na reguláciu teploty tela, u nás ľudí sa táto funkcia historickým vývojom vytratila. Aj keď vlasy chránia našu pokožku hlavy pred potenciálnymi nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia, to, čo väčšina z nás v nich hľadá je estetická funkcia. Aby však naše vlasy boli skutočne vizitkou nášho ja a starostlivosti o seba, je potrebné im venovať náležitú pozornosť. Čítať viac..

Kvalitná kozmetika nie je len reklamný slogan

Kvalitná kozmetika nie je len reklamný slogan

Sú dámy, ktoré do svojej pleti investujú a pravidelná kozmetika, kvalitná rada starostlivosti a zopár osvojených tipov sú pre ne samozrejmosťou. A potom existuje druhá skupina – postačí jej bežný krém zo supermarketu a nejaké odličovacie tonikum. Nuž, každá sme iná – našťastie. Čítať viac..

Článkov: 140