Krása články

mastná pleť, pokožka, riešenie, krém, starostlivosť, pokožka, ako na mastnú pleť, gél, vyrážky, pupienky, póry, upchatné póry

Riešenia pre mastnú pleť priamo z vašej kuchyne

Mastná, problematická pleť vie pekne potrápiť hlavne tínedžerov. No nie všetci z nás sa jej po skončení tohto obdobia zbavia. Zvýšené mastenie pleti sa objavuje aj napríklad počas menopauzy, v tehotenstve, no niektorí ju majú na celý život. Ako sa s ňou efektívne vysporiadať? Čítať viac..

mastná pleť, pokožka, riešenie, krém, starostlivosť, pokožka, ako na mastnú pleť, gél, vyrážky, pupienky, póry, upchatné póry

Čo spôsobuje nadmerné mastenie pleti?

Mastná pleť rozhodne nie je len problémom tínedžerov. Zvykne sa vám často lesknúť pleť, rozšírené póry vám „zhltnú“ v priebehu dňa starostlivo nanesený mejkap a po zobudení máte na tvári o niekoľko bielych pupienkov viac? Vitajte vo svete mastnej pleti. Čítať viac..

hyperpigmentácia, prevencia, flaky, flaky na tvári, flaky na koži, kožné flaky, škrvny na koži, pigmentové škvrny, melasma

Neželaná hyperpigmentácia: ako jej predchádzať?

Hyperpigmentáciu má na svedomí UV žiarenie, ktoré stimuluje pigmentové bunky melanocyty k produkcii kožného farbiva melanínu. Vďaka produkcii melanínu sa pleť stáva tmavšou. Lenže keď je produkcia melanínu nadmerná a opakovaná, môže dôjsť k tomu, že tmavé škvrny na našej pleti už zostanú. A tak vzniká hyperpigmentácia. Čítať viac..

pleť, žiarivá pleť, unavená pleť, krásna pleť, mladá pleť, krása, pleťová maska, kozmetika, starostlivosť, domáca, masky, tvár, koža, pokožka, vypnutá pleť

Prepadla vašu pleť jarná únava? Takto si ju opäť rozžiarite

Zdravá, pružná, svieža. Po krásnej pleti túži každá žena. Vplyvom stresu, znečisteného prostredia či nekvalitnej stravy sa však sen o krásnej pokožke môže nemilosrdne vzďaľovať. Nie len chladné zimné počasie, ale i premenlivé jarné dni dokážu dať pleti poriadne zabrať. Je načase ju trochu rozmaznať. Čítať viac..

krásne vlasy, recept na krásne vlasy, ako si zlepšiť kvalitu vlasov, kvalitné vlasy, vlas, končeky, maska na vlasy, domáca maska, vlasová kozmetika

Očarujúce vlasy? Ide to!

Dobrý kaderník vie urobiť divy, no mať krásne vlasy aj v bežný deň, kedy nemáte na návštevu salóna čas, je na nezaplatenie. Zopár trikov vie urobiť malý zázrak. Pozrite sa ktoré to sú. Čítať viac..

beauty triky, krása, rýchlo, doma, líčenie, vlasy, makeup

10 beauty trikov, ktoré vám zachránia deň

Všetci to poznáme, ranná rutina, všetko treba rýchlo postíhať a vyraziť. Niekedy však naši každodenní pomocníci pre nás nepracujú tak ako by sme chceli, a preto vám prinášame pár tipov ako si veci uľahčiť, a ušetriť množstvo času a námahy. Čítať viac..

dvojitá brada, cviky, chudnutie

Dvojitá brada: tipy a triky ako sa s ňou rozlúčiť raz a navždy

Nadbytočná vrstva tukového tkaniva na brade je najčastejšie spôsobená nadváhou. K ovisnutej koži pod bradou môže tiež dôjsť pri starnutí, keď naša pokožka stráca elasticitu. V niektorých prípadoch môžeme ale viniť aj genetiku. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad nášho krku a brady, je strata elasticity, stav, keď sa znižuje schopnosť kolagénových vlákien produkovať kolagén. V tomto štádiu začína pokožka ochabovať. Čítať viac..

Zásady správneho odličovania (autor: Eva Kliská)

Odličujete sa správne?

Pokiaľ ide o krásny vzhľad, sme v tom jednotky. Omnoho menej pozornosti však venujeme kvalitnému odličovaniu tváre, bez ktorého nám ani ten najdrahší pleťový krém nespraví zázraky. Čítať viac..

Článkov: 146