Zlé dajme preč
Ako na to: Ako zmeniť návyky? Čítať viac..
Ako na to: Ako zmeniť návyky? Čítať viac..
Neváhajte, či sa v zime vydať na turistiku alebo čo i len prechádzku preto, že vonku je zima. S nízkymi teplotami sa v horách a lesoch môžeme stretnúť kedykoľvek, nielen v zime. Sami ste možno zažili sneh v Tatrách v júni alebo koncom augusta. Počasie je naozaj nevyspytateľné, a preto je potrebné sledovať predpoveď počasia a na výlet sa dôkladne pripraviť. Čítať viac..
Asi všetci si spomíname na nezabudnuteľnú rozprávku, keď sa soľ vytratila z kráľovstva a jedlo stratilo chuť. Ľudia sa stali apatickí, bez nálady, v depresii – aj takéto účinky na psychiku spôsobuje nedostatok soli... Čítať viac..
Slovo ajurvéda sa už v našich končinách dosť často skloňuje a nie je celkom neznáme. Čítať viac..
Káva patrí medzi jeden z najobľúbenejších nápojov a veľa z nás si už nevie predstaviť, že by sa jej úplne vzdala. Čítať viac..
Zodpovednosť za svoje zdravie má každý vo vlastných rukách. Preventívne vyšetrenia vám dokážu doslova zachrániť život. Základnú preventívnu prehliadku u všeobecného lekára absolvuje len 40 % dospelej populácie (MZ SR). V starostlivosti o svoje zdravie sú však ženy disciplinovanejšie. Kedy ste naposledy absolvovali preventívnu prehliadku? Čítať viac..
Hemoroidy patria medzi veľmi nepríjemné ochorenie, o ktorom často mlčíme. Typické sú pre ženy v období tehotenstva, ľudí s nadváhou, pri nedostatočnom pitnom režime, no svoju rolu zohráva i dedičnosť. Čítať viac..
Imunita tvorí akýsi neviditeľný obranný štít, ktorý chráni naše zdravie. Imunitný systém, spolu s nervovým a endokrinným systémom, zaisťuje rovnováhu nášho organizmu a zabezpečuje ochranu pred neželanými patogénmi. Jeseň je obdobie, v ktorom si preveríme, ako naša imunita reálne funguje. Čítať viac..
Úspešný príbeh značky Alpa trvá už viac než 100 rokov, prvýkrát sa ikonická francovka predstavila svojim zákazníkom v roku 1913. Jej obľúbenosť pretrváva a stále je súčasťou domácich lekárničiek. Každý z nás pozná nejaký babský recept s Alpou na pomoc pri boľavých zuboch, hlave alebo žalúdku. Čítať viac..
Libido, ako vrodený pohlavný pud či sexuálny apetít, je ovplyvnené pohlavnými hormónmi, estrogénom, testosterónom, ale aj oxytocínom, sérotonínom a najmä dopamínom. Dočasná strata libida nás môže zaskočiť v akomkoľvek veku. Čítať viac..
Divozel veľkokvetý odpradávna lieči všetky zápalové procesy v dutinách. Už v staroveku sa používal v ľudovom liečiteľstve. Ďalšia menej známa, no o to účinnejšia bylinka na liečbu áft a zápalov je nátržník vzpriamený. Čítať viac..
Ak už je neskoro a vaša pleť je spálená, existujú prírodné recepty, ktoré jej pomôžu. Opaľovací prípravok a klobúk by však mali byť nevyhnutnosťou pre každého, pretože najdôležitejšia je prevencia. Čítať viac..
Ak vo vás nadpis článku evokuje rozprávku na dobrú noc s prvkami hororu, neľakajte sa. Pomerne málo známe liečivo zaujímavého názvu je v skutočnosti silné prírodné antibiotikum a s rozprávkou má snáď spoločné iba čarovné účinky a šťastný koniec pri mnohých zdravotných neduhoch. Čítať viac..
Malé, často nenápadné, no extrémne boľavé. Afty spôsobujú diskomfort, rezanie, pálenie a bolesť v ústach väčšinou pri oslabenej imunite. Spúšťačom môže byť i stres, fajčenie, hormonálne zmeny či PMS. Čítať viac..
Fytoestrogény sú látky pochádzajúce z rastlinnej ríše, ktorých štruktúra je podobná estrogénom v ľudskom tele. Pojem fytoestrogén pochádza z gréckeho slova phyto (rastlina) a estrogen (hormón). Čítať viac..